Piłka nożna i wszystko, co z nią związane

Wytypuj zwycięzcę EURO 2020:


  • Total voters
    1
  • Poll closed .

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Cannot unsee...
SLAL-WC-stewart1.png

brazil2014facepalm.jpg
como_surgiu_a_marca.jpg
PGbjVr5.jpg
25snickers-twitter1.jpg

 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Ja natomiast, głęboko pragnąc by libertarianie wszystkich krajów bogacili się, zalecam inwestycję niskiego ryzyka w postaci obstawienia zwycięstwa Holandii. Kurs w okolicach 10, polecam betfair.com

UWAGA
Powyższa oferta kierowana jest wyłącznie do osób znajdujących się poza terytorium na którym obowiązuje prawo Rzeczypospolitej Polskiej. Uprawiając hazard lub zakłady wzajemne przez internet na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej popełniasz przestępstwo.
 
Ostatnia edycja:

piezol

Jebać życie
1 257
4 229
Wszystko fajnie, ale ja byłbym jednak za tym, żeby libertarianie zachowali trzeźwość i nie wchodzili w jakieś głupie zakładziki piłkarskie.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Dlaczego głupie? Są ludzie, którzy utrzymują się z gry u bukmacherów lub na giełdach zakładów wzajemnych. Biznes jak każdy inny. Jeśli kurs na jakieś zdarzenie jest zawyżony, w stosunku do prognozowanej przez gracza częstotliwości występowania tego zdarzenia, to popełniamy inwestycję z dodatnią wartością oczekiwaną. Wygrywanie to kwestia poprawności tych prognoz i zarządzania kapitałem, jak w każdej innej działalności inwestycyjnej. Koniec OT.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Sorry, ale jak ktoś mi mówi jak mam żyć i co robić to mam odruch odwrotny i zastanawiam się wtedy nad zrobieniem najgłupszej rzeczy w życiu i to tylko z jednego powodu... Żeby zrobić na złość takiej osobie.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Mam cholerną alergie na Wołka. I właściwie nie wiem czemu. To chyba nie chodzi o to co mówi ale jak mówi. Jak go widze automatycznie wyłączam komentarz bo szlag mnie trafia. Zaden z tych "ekspertów" nie porywa ale jak Wołek nadaje to krew zalewa. Teraz tak go słucham i sie zastanawiam skąd sie to bierze.
A Suareza szkoda więc mam nadzieję że Urugwaj awansuje. Na złość dziadom.
 
OP
OP
tomislav

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Nie mogę się doczekać przegranej Brazylii. Lemingi zaczną strzelać samobóje.
 
OP
OP
tomislav

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Szzzzzkurwaaa! Brazylia jednak...
ps: Każdy głupek strzela w słupek. Dziękuję za uwagę.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Cały ranking 20-stu zespołow lat dwutysięcznych z uzasadnieniami jest zresztą ciekawy i generalnie się z nim zgadzam.
Elegancki ranking, zgadzam się ze wszystkim poza FC Porto tak wysoko - jakby nie mega fart (nieuznana prawidłowa bramka dla MU i żałosny, decydujący o awansie błąd Howarda w ostatniej minucie meczu) w 1/8 LM w 2004 to Mourinho mógłby se namalować ten puchar w gablocie.

Może to oznaka deprecjacji MŚ na Starym Kontynencie? Liga Mistrzów i piłka klubowa góruje nad narodowymi partykularyzmami i nikomu nie chce się biegać za pół-darmo
Ja to młody jestem, ale niby jak było 10,20, 30 lat temu? Zawodnicy mieli w nosie swojego pracodawcę i spinali się na maksa raz na cztery lata na mundial, bo tam były konfitury?
 
D

Deleted member 427

Guest
W top20 brakuje Interu za rządów Mourinho - nigdy wcześniej ani później ten zespół nie grał tak dobrze i skutecznie. Jako pierwszy w historii ligi włoskiej zdobył w sezonie potrójną koronę.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Odnośnie Holandia - Meksyk - jednej rzeczy nie mogę zrozumieć, braku sił meksykanów w drugiej połowie, ledwo co chodzili a najczęściej stali w miejscu. Jak to jest możliwe, że ludzie urodzeni w gorącym klimacie znoszą go gorzej aniżeli biali z europy? A w ogóle macie jakieś pojęcie, czy i jak przeprowadza się jakieś kontrole antydopingowe podczas tych mistrzostw? Nie rozumiem tego, że to Meksyk a nie Holandia wysiadł fizycznie i nie miał już sił.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Kwestia na ile to brak sił, a na ile Meksyki zaczęły bronić wyniku i postanowiły przestać grać do przodu.
Kontrole dopingowe są, bywają informacje na każdych mistrzostwach, że przeprowadzili x prób i wszystkie negatywne. Nie pamiętam, żeby poważny piłkarz wpadł na kontroli antydopingowej, kojarzę, że jacyś trzeciorzędni czymś tam się szprycowali i to wyszło na jaw, no ale kogo oni obchodzą.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Jeśli podczas obrony stoisz w miejscu i nawet wtedy ciężko jest ci gonić za napastnikiem tylko ledwo co chodzisz to nie masz sił. Gdyby ganiali szybciej niż Holendrzy podczas obrony do jakoś by się wybronili. Ja to tak odebrałem. Kontrole są ok ale jakie w jaki sposób się odbywają, szczegółów nie znamy a diabeł pewnie tkwi w szczegółach.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Nie chcę mi się komentować wczorajszego meczu.
Strasznie dziwna sytuacja z Meksykiem, a Holandia wygrywa... Szkoda, ale Holendrów też lubię.

A teraz taka mała ciekawostka.
Chomik już wcześniej gryzł.
suarez-biting.gif

Luis-Suarez-Bites-Ivanovic.gif
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Suarek oszuka chyba system.

MŚ 2014: Suarez może uniknąć kary. Dostał ofertę gry w Kosowie
Bartłomiej Szypowski
30.06.2014 , aktualizacja: 30.06.2014 17:34
Jak informuje angielska gazeta "The Telegraph", klub FK Hajvalia złożył ofertę za napastnika Liverpoolu. Federacja piłkarska w Kosowie nie podlega FIFA, co oznacza, że Suarez mógłby grać w kosowskiej Superlidze nawet podczas czteromiesięcznego zawieszenia.

Przypomnijmy, że Urugwajczyk został ukarany przez FIFA za ugryzienie Gorgio Chielliniego podczas meczu Włochy - Urugwaj na trwających mistrzostwach świata w Brazylii. 27-letni piłkarz oprócz czteromiesięcznego zakazu gry dla swojego klubu nie może także trenować. W tym czasie zawodnik przegapiłby aż dziewięć kolejek ligowych. Biorąc pod uwagę brak przygotowania, jego powrót mógłby się jeszcze wydłużyć. Oferta wypożyczenia do FK Hajavalia sprawia, że piłkarz ma szansę spokojnie przygotować się do walki w Premier League. - Myślę, że może zagrać w Kosowie. Przygotowaliśmy ofertę, którą wyślemy do Liverpoolu - powiedział w wywiadzie dla kosowskiego dziennika "Sport Plus" Xhavit Pacolli, dyrektor FK Hajvalia.

Na drodze chytrego planu kosowskiego zespołu mogą stanąć pieniądze oraz FC Barcelona. Katalończycy są bardzo mocno zainteresowani usługami Suareza i mimo nałożonej na niego kary nie zamierzają z niego rezygnować.

- Zaproponowaliśmy 25 tys. funtów i wynagrodzenie w wysokości 1200 funtów miesięcznie - wyjaśniał Pacolli. - To maksymalna kwota, jaką możemy zaoferować. Możliwe, że te kwoty mogą okazać się dla niego śmieszne, ale to wszystko, co możemy zrobić. Jeżeli Suarez będzie gotowy przyjechać i zagrać w naszym klubie, to będzie u nas mile widziany. Nie podlegamy FIFA, więc to dla niego idealne rozwiązanie.

Drużyna KF Hajvalia powstała w 1999 roku. Największym sukcesem klubu z Kosowa jest zwycięstwo w krajowym pucharze, które odniósł w ubiegłym sezonie. W lidze natomiast rok 2014 zakończył na szóstym miejscu.
I mogą mu naskoczyć. Czasu i tak trochę straci, ale piłkę pokopie i tak. A może by tak utworzyć związek piłkarski w jakiejś separatystycznej republice na Ukrainie?
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Maradona: Beckenbauer i Pele to idioci

Diego Maradona, będąc gościem wenezuelskiej telewizji, nazwał legendy światowej piłki Franza Beckenbauera i Pelego "idiotami". Wszystko przez ukaranego niedawno przez FIFA Luisa Suareza.
54-letni Argentyńczyk w sobotę był gościem programu "De Zurda" wenezuelskiego kanału Telesur. Maradona bronił Suareza, ukaranego przez FIFA wykluczeniem z udziału we wszystkich rozgrywkach na cztery miesiące z powodu ugryzienia Giorgio Chielliniego w grupowym meczu Urugwaju z Włochami.

Maradona był oburzony tym, że Beckenbauer i Pele poparli karę dla Suareza. Niemiec określił ją nawet jako "więcej niż uzasadnioną". - To było niewiarygodne. Musiałem trzy razy oglądać powtórki telewizyjne, żeby uwierzyć w to, co się stało - komentował Beckenbauer.

Suchej nitki na Niemcu i Brazylijczyku nie zostawił Maradona. -
Oni pochodzą chyba z muzeum. Wygadują takie głupoty i zachowują się jak prawdziwi idioci
- wypalił mistrz świata z 1986 roku.

O karze dla Suareza Maradona mówił wcześniej tak: - Dlaczego nie poślą go od razu do Guantanamo? Dlaczego? Kogo on zabił? To jest niesprawiedliwa kara. Niewiarygodna zagrywka mafii.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Odnośnie Holandia - Meksyk - jednej rzeczy nie mogę zrozumieć, braku sił meksykanów w drugiej połowie, ledwo co chodzili a najczęściej stali w miejscu. Jak to jest możliwe, że ludzie urodzeni w gorącym klimacie znoszą go gorzej aniżeli biali z europy? A w ogóle macie jakieś pojęcie, czy i jak przeprowadza się jakieś kontrole antydopingowe podczas tych mistrzostw? Nie rozumiem tego, że to Meksyk a nie Holandia wysiadł fizycznie i nie miał już sił.
To nie brak sił. To psychika. Grali bardzo dobrze, utrzymywali szyk i należyte, wysokie ustawienie, aż do strzelenia Holendrom bramki. Później wraz z pogłębiająca się agresją przeciwnika zaczeli coraz bardziej cofać się pod własne pole bramkowe. Jeśli nie jesteś świadomy tego zjawiska, to później następuje już tylko efekt śnieżnej kuli. A w tym sporcie obrona jest wielokrotnie bardziej skuteczna, gdy następuje już pod polem bramkowym rywala.
Podobna sytuacja była w meczu Włochy - Urugwaj. Tam Włosi wypieralali już wszystko przed siebie już w 70'. Meksykanie próbowali grać coś chociaż z kontry...
Paradoksalnie, widząc grę Holandii już w okolicach 15' pomyślałem, że strata bramki może pomóc im grać to co naprawdę potrafią i w czym czują się jak ryba w wodzie, podobnie jak w meczu z Hiszpanią, gdzie też pierwsi stracili bramkę.
 
Do góry Bottom