Piers Morgan, CNN, gun control

D

Deleted member 427

Guest
281c49c.jpg


Piers Morgan - dziennikarz CNN. Do czasu strzelaniny w Sandy Hook nie słyszałem o tym typie nic. Po masakrze stał się nagle głównym ekspertem od broni palnej w USA i widuję go częściej aniżeli bym sobie tego życzył. Koleżka jest różową, pierdoloną świnią - chce rozbroić Amerykanów, choć jak sam deklaruje, tak naprawdę zależy mu wyłącznie na wycofaniu ze sprzedaży magazynków o dużej pojemności oraz wszystkiego, co wygląda groźnie i nie przypomina rewolweru.

Poniżej dwa wywiady, jakie typ przeprowadził ostatnio. Pierwszy klip to rozmowa z Benem Shapiro, Żydem, autorem książki "How The Left's Culture of Fear and Intimidation Silences America". Zwróćcie uwagę, jak Piers unika odpowiedzi na zadawane przez Shapiro pytania ("odpowiem na to, ale później" - i naturalnie nie odpowiada). Generalnie Shapiro zmiażdżył pacjenta:



Drugi wywiad to rozmowa z Larrym Prattem, przewodniczącym Gun Owners of America:



Materiał poglądowy wysokiej jakości - można się z niego nauczyć, jak rozmawiać z różowymi świniami na ich terytorium. Najzabawniejsze (a może najbardziej przerażające) w obydwu podlinkowanych klipach jest to, jak mocno Morgan wierzy w rząd federalny i to, że rząd ów został stworzony "przez ludzi i dla ludzi" (parafrazując Wujaszka Abe). Wszystkich, którzy obawiają się powrotu tyranii (oczywiście Morgan nie dostrzega jej symptomów teraz, takim jak on władza musi chyba przypierdolić z pały w ryj, żeby się ocknęli), nazywa oszołomami.
 

military

FNG
1 766
4 727
Shapiro gościa po prostu ZNISZCZYŁ w jego własnym programie - miałem wrażenie, że to Brytol jest gościem, a Shapiro prowadzącym, który go rozbraja z argumentów. Podoba mi się też, że zwrócił uwagę na chwyty retoryczne Morgana, które są zawsze takie same: jeśli nie wie, co odpowiedzieć, idzie w ośmieszenie przeciwnika. Szkoda tylko, że jedynie przelotnie wspomniał, że praktycznie każdy pistolet to semi-auto. To jest chyba rzecz, której Morgan nie rozumie.

Piękne. Wspaniałe. Oczywiście Morgan nawet nie zauważył, że został totalnie unicestwiony - czy to nie podstawowa cecha idioty?
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ale ja nie oczekuję od tego pacjenta dosłownie niczego (poza kelthuzowym "zabij się") - po prostu wkurwia mnie on na równi z Kamilkiem Pokonałem Raka Durczokiem. Wszystkie te mendy są do siebie podobne.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Mówienie o broni jako o obronie przed tyranią rządu jest śmieszne, gdy jednocześnie jest się za tym, by rząd decydował jaka broń jest dozwolona dla cywili i jakie musimy spełnić kryteria, by móc ją posiadać. Tak więc obaj rozmówcy się zaorali.
A już w ogóle problem jest, gdy przychodzi o sprecyzowanie co to jest ta tyrania rządu. Wg nich to chyba demokracja usprawiedliwia wszystko.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Mówienie o broni jako obronie przed tyranią rządu jest śmieszne, jeśli dopuszcza się istnienie tegoż rządu. Nawet gdyby ten zdecydował się w ogóle nie ingerować w handel bronią, to prędzej czy później i tak zacznie bruździć, manipulować i stopniowo odbierać ludziom prawo do jej posiadania. No chyba, że mówimy o społeczeństwie świadomych ideologicznie libertarian, albo przynajmniej takim jak Amerykańskie. Przy czym nie wiadomo, jak długo trend pro-guns utrzyma się w USA.
 

military

FNG
1 766
4 727
Pirs wytrzymał 15 minut bez rzucenia "that's utterly ridicuolous!", chyba jego nowy rekord. Ale też fakt, że nie pozwolił dojść Lottowi do słowa, więc i tak dyskwalifikacja. Jak zwykle zarzut o niedorzeczność pojawił się po najcelniejszym argumencie, czyli sugestii żeby porównywać liczbę morderstw, a nie liczbę morderstw z użyciem broni palnej.

Rozwaliła mnie końcówka, w której Lott mówi, że Pirs powinien zaprosić do programu osoby, które za pomocą broni uratowały życie sobie czy swoim dzieciom, a Pirs na to:

"Ćśśśśs, ćśśśś... Thanks, Mr. Lott".

Comedy gold.
 

military

FNG
1 766
4 727
Pirs był zaszokowany powerem AR-16? Miałem okazję postrzelać z M-16 i byłem zaszokowany tym, jak stosunkowo małego kopa ma ta broń. Myślałem że poczuję się jak Rambo, a poczułem się bardziej tak:

odellboar_forweb.jpg


Mimo wszystko było fajnie.:)

Anyway, na miejscu Pirsa użyłbym właśnie argumentu o tym, że broni "nie czuć", że można nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo jest niebezpieczna, i że to jest zagrożeniem, a nie sadził jakieś komunały o "shocking unstoppable power".
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
military napisał:
a nie sadził jakieś komunały o "shocking unstoppable power".

On zwraca się do określonej publiki o odchyleniu mocno lewicowym. Dlatego używa słownictwa nacechowanego emocjonalnie. "Assault weapons" (coś jak używanie epitetu "zabójczy nóż" za każdym razem, gdy wymawiasz słowo "nóż"), "shocking unstoppable power", "we must save OUR children" etc. Tak jak napisał kiedyś Krzysiu:

Na całym świecie, gdzie żyje biały człowiek, zawsze w mediach takie zdarzenie jest komentowane tak samo. Najpierw oburzenie, potem egzaltowanie (czy te tv-suki zakraplają oczy atropiną i siedzą na wibratorach?) pomieszane z oburzeniem, a na koniec chrząkanie wygadanych półgłówków w roli mędrców i autorytetów.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Pizzeria oferuje klientom 15% zniżkę, jeśli przyjdą uzbrojeni do restauracji. Morganek- ciota prysznicowa tradycyjnie zbulwersowany:



Dlatego mimo wszystko ciągle lubię Amerykę.
 

Hitch

3 220
4 872
Czarny szeryf profesjonalnie nie dał się wkurwić, ja już dawno bym nawyzywał te dwie białe cipy i zakończył "dyskusję". Strasznie mnie wkurwia taka retoryka - zadać pytanie, a potem nie dać dojść do słowa. Szlag mnie trafia za każdym razem, kiedy oglądam piersa morgana.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Obejrzałem sobie raz jeszcze podlinkowany wywiad, w którym zbulwersowany Morganek rozmawia z właścicielem knajpy, która ogłosiła, że dla uzbrojonych klientów będzie 15% zniżka. Morganek spytał gościa, co się stanie, jak do restauracji wejdzie osoba chora psychicznie albo kryminalista. W sumie żałuję teraz, że to nie mi zadał takie pytanie. Odpowiedziałbym: "Masz na myśli polityków? Polityków nie obsługujemy. Mamy tu Politician Free Zone" :)
 
Do góry Bottom