Nowy soft - uwagi, problemy

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie wiadomo. To wymaga trochę kodowania, a ja na razie koduję jedynie komercyjnie. Może w weekend.

Jakby ktoś zrobił za mnie mały research, czyli jakiś schemat przekodowywania, to by było mi łatwiej. Zrobi się jakieś RE i zapoda na zapisach w bazie. Przy okazji naprawi filmiki z YT.
 
D

Deleted member 427

Guest
Gdybym się na tym znał, to bym pomógł. Niestety nie mam zielonego pojęcia o kodowaniu, schematach przekodowania etc.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
To w ogóle da się zrobić tym mod rewrite? Bo poczytałem o tym trochę, ale wychodzi mi, że trzeba by wkleić setki wpisów do .httacces.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To się robi przy pomocy wyrażeń regularnych (RE). Z tego, co widziałem u nas, jest to kwestia wyjęcia pewnych fragmentów ze starych URL i z nich zbudowania nowych. Choć nowe forum ma "ładne" linki z tytułami wątków, to ważne w nich są jednak cyfry. Po prostu trzeba te cyfry wyciąć ze starych URL i wrzucić do nowych.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
OK, przegapiłem to, że można używać zmiennych. Nie mogłem znaleźć instrukcji do tego, zawsze jakieś przykłady, które nie wiadomo właściwie co robią, a do tego nie ma tego jak testować.

Czyli byłoby to coś w tym rodzaju:
RewriteRule ^thread-([0-9]+)-post-([0-9]+)\.html(.*)$ https://libertarianizm.net/threads/$1/#post-$2 [R=301,L]
Tylko to by było dla linków do konkretnego posta.
A do lików do całego tematu:
RewriteRule ^thread-([0-9]+)\.html(.*)$ https://libertarianizm.net/threads/$1 [R=301,L]

I założenie jest chyba takie, że .htaccess i forum znajdują się w głównym katalogu, a przynajmniej w tym samym.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Hack lekki jest - 2 polskie języki do wyboru, z czego jeden robi pełne spolszczenie - ale udało się pokonać problemy serwera z importem języka w ten sposób.
 

Solitary Man

Człowiek raczej piwnicy
492
2 216
Kiedyś jak umieszczało się filmiki z youtube było
Kod:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zXkLBmz_s9s[/video]
a teraz
Kod:
[media=youtube]zXkLBmz_s9s[/media]
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Dodatek do ff "text link" potrafi otwierać takie nieklikalne linki jak te stare youtube (w nowej karcie) przez podwójne kliknięcie. Żadnego tam kopiuj wklej.
 
A

Aeger

Guest
Coś komunikator nie działa, bo wyskakuje serwer_error_occured przy próbie otworzenia wiadomości.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Generalnie coś nie działa. Jest problem z hostingiem, już zgłoszony. Mam nadzieję, że będą wiedzieć, co naprawić, bo ja nie mam pojęcia.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie da się zrobić wielu rzeczy - jest jakiś problem z bazą, na razie nie umieją rozwiązać. Buce.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Coś jest solidnie zjebane z prawami, bo jako supermoderator nie mogę przenieść wątku o broni palnej. Nic tylko palnąć sobie w łeb.

Trzeba będzie kiedyś zrobić porządek z tym wszystkim.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Dałoby się obok przycisków "lubię to" wprowadzić przyciski "nie lubię tego" i jakoś pogmerać przy negatywnej reputacji?
 
E

elilhrairrah

Guest
Wystąpił następujący błąd:

Too many lines detected. You used 3 over a total of 2 allowed. Please shorten your lines and/or reduce the number of lines.

Dotyczy edycji sygnaturki... i teraz chcąc przekleić tekst komunikatu, przekleiło mi nawet z
częścią html;)



EDIT: ten html był widoczny tylko w okienku edycji posta. A teraz przy edycji, nie daje razy zrobić

entera na końcu, można edytor trochę oszukać wpisując trochę tekstu, cofnąć się i zrobić enter.

Nie da się też zrobić nowej linii stojąc na początku linii (o ile nie jest pusta). Używam google-chrome pod linux jakby co.




EDIT2: Patrząc po postcie, to chyba się udało dodać nowe linie, tylko nie było tego widać w okienku.
 
Do góry Bottom