Nowy soft - uwagi, problemy

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ale mają widzieć, co się przegląda. Muszą zazdrościć i chcieć odwiedzać takie fajne fora.

Co do wyglądu, to na razie standardowa jest skórka. Ma zaletę, że jest bardzo estetyczna, jak już się dobrze ją pokoloruje. Niewykluczone jednak, że zamówimy jakąś skórkę u fachowca, bo nie wiem, czy mam siłę walczyć z tym wszystkim samodzielnie.

Darmowych skórek jest trochę, ale tak sobie wyglądają.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ta skórka, która teraz jest, wydaje się ok. Jedyne, co uwiera, to mała czytelność jak na ten moment - pola się zlewają (posty, sygnaturki), brakuje jakichś wyraźnych linii oddzielających jedno od drugiego jak również separatorów pomiędzy wpisami.
 

Hikikomori

少し変態
538
318
Korzystając z TORa co jakiś czas mnie wylogowuje z forum (pewnie chodzi o to, że adres IP się zmienia).

Gdy korzystam...

Podoba mi się. Funkcjonalność zachowana, trochę tylko tęsknię za starą szatą graficzną, ale to rozumiem jest w produkcji. Jak dostanę wypłatę od burżujów, to przeleję trochę na konto forum, bo jeszcze tego nie robiłem:oops:.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Mnie też sie podoba. Jest ok. Sugestia - czy da sie tak zrobić żeby było kilka schematów kolorów do wyboru? Jak sie jest na jakimś forum długo to stary wygląd nuży i czasem fajnie chociaż kolory pozmieniać więc lubie jak jest ta opcja. Poza tym są ludzie z kłopotami ze wzrokiem którym kontrastowe skórki pomagają czytać. Ale to nie jest bardzo istotne. Ogólnie - ok.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ech, muszę jeszcze ponarzekać. Dotychczas było tak, że wpisywałem w googlu "libertarianizm" + tytuł wątku (ew. jedną frazę z tytułu) i szybko docierałem do pożądanego tematu. Mam nadzieję, że dobre wróci ;) Strzelam, że to ta sama parafia, co problem z linkami.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Z doświadczenia wiem, że google po takiej zmianie potrafi jakby zbanować stare tematy z poprzedniego skryptu i choćbyś wpisał pół posta, to nie znajdzie.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Mnie też sie podoba. Jest ok. Sugestia - czy da sie tak zrobić żeby było kilka schematów kolorów do wyboru? Jak sie jest na jakimś forum długo to stary wygląd nuży i czasem fajnie chociaż kolory pozmieniać więc lubie jak jest ta opcja. Poza tym są ludzie z kłopotami ze wzrokiem którym kontrastowe skórki pomagają czytać. Ale to nie jest bardzo istotne. Ogólnie - ok.

Jak na razie mamy problem choćby z jedną skórką. Plan podstawowy to zrobić czaro-żółto-białą skórkę na bazie tej, która jest obecnie. Plus jakieś tam drobne estetyczne usprawnienia.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Co do linków - aby działały stare, trzeba by zdefiniować trochę reguł mod_rewrite. To jest wykonalne, ale trzeba by znać stary format i nowy, no i spędzić trochę nad tym czasu. Google zindeksuje forum na nowo - niestety, pewnie kosztem rankingu, bo stare linki nie będą działać.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Poszukaj jeszcze gdzieś profesjonalnych skórek. Może coś wybierzemy.

Skórka Infinite z tych profesjonalnych mi się podoba. Jakby zrobić w naszych kolorach, też nie byłoby źle.

O jeszcze znalazłem: http://www.xenstyles.com/ - tam też są ciekawe.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Preview jednej ze skórek w "naszych" kolorach:

PYIoH.png


Mają chowany sidebar - pewnie jest do tego jakaś wtyczka - muszę poszukać.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ta co jest mogłaby być, tylko zmienić niebieskie i różowe belki na jakieś inne. Chyba da się je wyszukać w plikach stylu, albo pola po kolorach w kodzie html? Bo nie znajdzie się raczej niczego, co by miało odpowiednie kolory i układ naraz.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Dziękuję, za oczywiste rady. Oczywiście, że da się zmienić. To jest kwestia spędzenia nad tym mnóstwa czasu. Ja wolę coś, co na start ma już lepsze kolory, bo łatwiej będzie to doprowadzić do wymaganego wyglądu.
 

Gie

Libnetarianin
219
490
Dałoby się zrobić żeby rozmowy z shouta się zapisywały tak jak na starym forum? Zdarzało mi się czytać po kilkanaście stron wstecz i fajnie by było gdyby nic nie ginęło. Inna ważna sprawa to to o czym pisał kawador - wszystko się zlewa. Mam nadzieję, że nowa skórka rozwiąże ten problem.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Nie wiem jak ustawić widoczność "Historii" i "Komputerów" na głównej liście (bez rozwijania).
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Parę razy zdarzyło mi się, że cofnęło mnie (tak jak po kliknięciu wstecz, czyli bez ładowania strony) podczas pisania posta lub nawet przewijania kółkiem myszy postów. Czy ktoś oprócz mnie zauważył takie coś?
 

Hikikomori

少し変態
538
318
Nie działa wyszukiwanie ze strony głównej forum.

I jeszcze kwestia kosmetyczna, te dymki na stronie głównej trochę nie pasują do nowego wyglądu. Może trochę się czepiam, ale myślę, że dizajn będzie kompletny, kiedy zostaną zmienione, np. na te kropki, co były w starej wersji.

O! I zauważyłem, że już nie ma domyślnie protokołu https. To specjalnie?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Search już działa, trzeba było przebudować indeks. Nie wiem, czy trzeba to robić cyklicznie, czy coś się stało.

Przekerowanie na HTTPS przywróciłem.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Gratuluję czujności. Medal z banana już szukuję. Ale go zjem od razu.
 
D

Deleted member 427

Guest
Wiadomo już, kiedy będą działały odnośniki do innych wątków na forum? Tylko pytam.
 
Do góry Bottom