Najlepsza waszym zdaniem książka dla początkujących.

KarolKaszub

Member
51
28
Potrzebuję najprostszej, najjaśniejszej jak to tylko możliwe jakiejś austriackiej książki. Mam takiego jegomościa, który niby wyraża zainteresowanie ASE, ale coś ciężko kapuje niektóre rzeczy i jak z nim dyskutuję to nie potrafię mu wytłumaczyć.
Pożyczyłem mu "Liberalizm w tradycji klasycznej" LvM, nie wiem na jakim etapie książki teraz jest, ale jak dyskutowaliśmy przy wódce to okazuje się, że nie sposób go przekonać, że jak zlikwidujemy przymusowe ubezpieczenia społeczne to ludzie nie będą umierać na ulicach (sic!). Słyszałem, że "Ekonomia w jednej lekcji" Henry'ego Hazlitt'a jest napisana wyjątkowo prostym językiem. Chyba, że macie coś lepszego, jakieś propozycje?
 

Wolnościowiec

Wolność wartościa nadrzędną
4
2
Ekonomia w jednej lekcji" Henry'ego Hazlitt'a jest zdecydowanie najlepsza książka na początek, świetnie prosto napisana tak aby każdy mógł zrozumieć a przy okazji omawia wszystkie najważniejsze aspekty interwencji państwa w gospodarkę! Lektura obowiązkowa! Oprócz tego mogę polecić Ekonomie dla normalnych ludzi, lecz uważam iż jest to książka dla osób już bardziej zainteresowanych szkoła austriacką ;)
 
OP
OP
KarolKaszub

KarolKaszub

Member
51
28
Kontynuując temat, kupiłem książkę wydawnictwa PROHIBITA "Fałsz politycznych frazesów, czyli pospolite złudzenia w polityce i gospodarce", zbiór artykułów różnych autorów. Trochę Hazlitt'a też tam jest, ogólnie fajna.

EDIT: A z tym moim kolegą, to nie mam możliwości się teraz spotkać, więc na razie mu nie pożyczę. Jak ktoś jeszcze ma jakąś fajną propozycję niech napisze, zawsze się może przydać.
 
Do góry Bottom