Muzyka z gier i filmów

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Album z nowymi aranżacjami Johna Williamsa już dostępny
2019-09-09 14:07:04 Burzol popularne serwisy muzyczne


Na początku tego miesiąca w dobrych sklepach i na serwisach muzycznych pojawił się album „Across the Stars” legendarnego wydawnictwa Deutsche Grammophon. Na nim pojawiły się nowe aranżacje tematów z filmów Star Wars w wykonaniu Anne-Sophie Mutter. Skrzypaczka jest legendą muzyki klasycznej, od dziecka koncertuje po całym świecie, jest też laureatką wielu nagród, w tym Grammy. Kompozytorzy pisali dle niej specjalnie utwory. John Williams przygotował na nowym albumie specjalne aranżacje podkreślające partie solowe skrzypiec. "Jest tylko jeden John Williams, to co pisze jest nadzwyczajne. Za każdym razem kiedy idę na jego film i słyszę skrzypcę lub wiolonczelę, myślę chciałabym móc to zagrać! Teraz nareszcie mam te wspaniałe aranżacje wszystkich ikonicznych tematów muzycznych" - powiedziała Anne-Sophie na temat nowej płyty.

Na nowym albumie usłyszeć można cztery utwory z Gwiezdnych Wojen. Dzięki oficjalnemu kontu skrzypaczki na YouTube można ich też wysłuchać online: "Rey's Theme", "Luke and Leia", "Yoda's Theme" i tytułowe "Across the Stars".
Stradivariusowy wyciskacz łez.




 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Fat wrzucił jakieś nowe aranżacje utworów z Gwiezdnych Wojen to i ja dorzucę coś z klimatów sci-fi. Jeśli chodzi o retro fantastykę to polecam soundtrack do bardzo dobrego filmu Zakazana Planeta z 1956 roku, w którym występował Leslie Nielsen. Muzykę do tego filmu skomponowali Louis i Bebe Barron. Oto kilka przykładowych utworów:


 
Do góry Bottom