Muzyka z gier i filmów

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 840

Dawno temu jeden z pisarzy amerykańskich napisał nowelę "Porgy" i ta nowele była podstawą do napisania chyba największego dzieła Gershwina , opery "Porgy and Bees".
Gershwin skomponował wiele znanych nam musicali. Z jego musicali i f-mów pochodzi wiele piosenek,ktore w swoim reperuarze maja nie tylko rozrywkowi wykonawcy ale też jazzmani. Na przykład takie jak "Lady Bee Good", "The Man I Love,, "Somebody Loves Me" i inne.

Jest wśród nich podziwiana do dziś słynna kołysanka "Summertime".

Uwielbiam patrzeć na parę Astaire/Rogers:)
Zwłaszcza na Freda . Grał,śpiewał, tańczył.Czarował swobodą,zwinnością ruchów, naturalnością
Iekroć patrzę na niego to uśmiecham się ,no i ten jego kapelusz, zawsze krzywo::)

Tańcz Fred ,tańcz:)
Genialne!

Ale też tańczył w duecie z A. Hepburn, R. Hayworth, E.Powell, J.Garland
Tu troszeczkę historii jakby ktoś był zainteresowany może sobie posłuchać


 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 840
Może zaraz usłyszę "ale to już było" i po pazurkach dostanę?Mam nadzieję , że pierwsza jestem:)

Lubię"starocie" i często robię sobie wycieczki po starych filmach, musicalach.
Tym razem Grease a w nim wiadomo kto: Sandy i Danny z duszą romantyka .
Wakacyjna miłość.
Poza tym dużo tańca ,fajne stroje i świetne piosenki Sympatycznie:)


 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
pewnie chodzi o orgninał a nie ten remake z ufologiem

a ok jakiś musical na podstawie klasyku... no bo na orginalne show radiowe to nie brzmi... fajna muza btw...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
to co wrzuciłeś to remake, któryś tam z kolei, a orginał to była ksiażka i była też audycja radiowa na zywo i ludzie w panike wpadli bo myśleli że to na serio sie dzieje...
 
R

Ronbill

Guest
Fakt To zupełnie inna para kaloszy:D
Przeczytałem o tym słuchowisku:
"30 października 1938 amerykańska stacja radiowa CBS nadała audycję Orsona Wellsa opartą na książce. Słuchowisko - za wyjątkiem komunikatu nadanego na początku - zostało zrealizowane w konwencji reportażu opisującego atak Marsjan na stany zjednoczone. Reportaż był tak realistyczny, że setki ludzi w panice opuściło swoje domy i zaczęło uciekać przed opisywaną inwazją"

Muszę zdobyć tą książkę.
I muzyka jest wyśmienita . Album podobno wtedy rozszedł się w milionach egzemplarzy na całym świecie.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Fajnie, że ktoś w końcu propsuje Vangelisa i Morricone.

Od siebie mogę dodać:


a z Morricone, dla kontrastu, inny rodzaj pustyni :)



Pamiętam z czasów młodości serial "Tajemnica Sahary", bardzo mi się podobał :)
 
Do góry Bottom