Megaupload zamknięte przez FBI

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Hospodyn, nie masz z tym humanitaryzmem racji. Ludzie się nie zmienili i takie humanitarne operetki z zastrzykami do nich nie przemawiają. Są zbyt abstrakcyjne a ofiara takiego złoczyńcy zazwyczaj nie ma z tego widowiska satysfakcji. W Chinach trzeba było rozwalać na stadionach, by motłoch coś zrozumiał, a w Faludży wieszać ścierwa na mostach, by lud miał satysfakcję. Sztuka katowska wcześniej czy później wróci do łask.




A wracając do głównego tematu.
Zgłosiłem swoje dane do procesu zbiorowego w Partii Piratów, która przekaże je organizatorom procesu. W USA zajmuje się tym EFF, ale wyłącznie dla rezydentów USA.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
hospodyn napisał:
Kiedyś starczała szubienica, a obecnie śmiertelny zastrzyk by nie wystarczył? Myślę, że odpowiednią karą za morderstwo jest śmierć (i to o nią chodzi - pozbawienie życia mordercy), ale wyegzekwowana w humanitarny sposób. Nie widzę sensu w takich widowiskowych męczarniach.
Jak sobie złapiesz jakiegoś mordercę to Ci nikt nie będzie bronił robić zastrzyków. Dla skazanego to i tak wszystko jedno, dopóki to nie będą jakieś większe tortury, bo najgorszy jest strach przed śmiercią.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
@Madlock
Nie strach a walory edukacyjne. Otumanionym małpom i manipulowanym zombie należy pokazywać okrucieństwa, by od czasu do czasu myślały samodzielnie.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Równie ważna jak strach i walory edukacyjne jest sprawiedliwość. Co mi da to ,że jakiś morderca zginie przez zastrzyk ,ale jak będzie moim niewolnikiem będę zachwycony że będę mógł takie ścierwo poniżać każdego dnia.Oczywiście ofiara będzie mogła sprzedać niewolnika lub zrobić z nim co chce (np.posłać na arenę). Mordercy i gwałciciele są brutalniejsi od najdzikszych zwierząt więc nie widzę sensu w traktowaniu ich humanitarnie. Satysfakcja z wymierzania sprawiedliwości jest czymś ludzkim.

Rzeczywiście zeszliśmy z tematu. Zamknięcie megaupload bardzo mnie wkurwiło. To skandal co oni zrobili teraz będę musiał albo nauczyć się angielskiego i szukać filmów po angielsku albo ściągać filmy. Dodam jeszcze dwa słowa : jebać IP.
 
D

Deleted member 427

Guest
To skandal co oni zrobili teraz będę musiał albo nauczyć się angielskiego i szukać filmów po angielsku

To byłby niewątpliwie jeden z niewielu przykładów pozytywnego wpływu rządowego interwencjonizmu w rynek.
 

lumabel

New Member
231
0
kr2y510 napisał:
A wracając do głównego tematu.
Zgłosiłem swoje dane do procesu zbiorowego w Partii Piratów, która przekaże je organizatorom procesu. W USA zajmuje się tym EFF, ale wyłącznie dla rezydentów USA.

MoniTORujmy sprawę (wiem, wiem - moda na akcentowanie w POspolitych słowach znanych skrótów jest denerwująca) :) Pojawia się pytanie czy FBI jest właściwą instytucją, którą należy pozwać. Jeśli tak, to czy takie pozwy już zdarzały się w przeszłości i jakie były wyroki (w USA prawo jest precedensowe). Jeśli z punktu widzenia amerykańskiego prawa można rzeczywiście zbiorowo pozwać biuro w tej sprawie, to wydaje się, że są duże szanse na wygraną przed odpowiednią ławą przysięgłych :)
 
OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 734
4 694
Nie ma dramatu, większość działa. A pozostali przeniosą się do Rosji, na Ukrainę...

To już wcale nie jest takie pewne bo za Ukrainę też się wzięli

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... likow.html

Jeżeli jakikolwiek serwis stanie sie wystarczająco popularny - dobiorą sie do niego. Musiałby chyba być na Trynidadzie albo w dźungli amazońskiej chociaż i tam pewnie by go znaleźli. Jedynie szyfrowanie może (chyba) pomóc.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Skurwysyny z hollywood (nigdy nie zapłacę za żaden ich jebany film) domagają się teraz zamknięcia hotfile.com innego serwisu, który był u mnie dość wysoko w rankingu.
http://www.myce.com/news/mpaa-files-for ... ile-59998/

Niestety o hotfile może nie być u nas tak głośno, bo w przeciwieństwie do megavideo, nie jest to serwis, w którym można oglądać filmy online.
 
A

Anonymous

Guest
A propos przemysłu filmowego, fonograficznego i ostatnio gier, to rozpierdalają mnie wielomilionowe gaże i koszty pracy\produkcji. Całe szczęście technika idzie do przodu, powstają coraz prostsze języki programowania, coraz więcej rzeczy się wyklika, teraz każdy niskim kosztem może nagrywać swoją i znajomych muzykę i ją dystrybuować w internecie. Co prawda idioten-kamerą i z sąsiadem, "pasjonatem komputerów" nie nakręcimy dobrego sci-fi, ale jakiś dramat czy komedię to już tak :).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%BConko - budżet 500 zł, a film legenda! Kiedyś bardzo popularny wśród młodzieży :D, zwłaszcza po spaleniu się :p.

http://www.youtube.com/watch?v=85UUjZsrgVM - moja ulubiona scena.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Hotfile częściowo się broni.
Źródło: http://kopalniawiedzy.pl/Hotfile-piract ... ikow,15635

W ubiegłym roku jeden z amerykańskich sądów federalnych odrzucił oskarżenia przeciwko serwisowy Hotfile, w których próbowano obciążyć serwis bezpośrednią odpowiedzialnością za naruszanie praw autorskich. Jedynym wnioskiem, który został przez sąd podtrzymane i będzie rozpatrywane jest oskarżenie o zachęcanie użytkowników do łamania prawa. Zasadniczą kwestią jest zatem odpowiedź na pytanie, czy Hotfile służy przede wszystkim legalnej czy też nielegalnej wymianie treści.

Badania zamówione przez MPAA wykazały, że większość wymiany odbywa się z naruszeniem prawa. Jednak w sukurs serwisowi przyszedł profesor prawa James Boyle z Duke University, który jest ekspertem obrony.

Profesor Boyle twierdzi, że badania MPAA zawierały poważne błędy metodologiczne. Ponadto, powołując się na własne badania statystyczne uważa, że najbardziej popularnymi plikami rozpowszechnianymi za pośrednictwem Hotfile są opensource’owe aplikacje. Jego zdaniem w zleconych przez MPAA badaniach nie wzięto pod uwagę olbrzymiej liczby plików, co dało fałszywy obraz.

Boyle informuje, że dwa najbardziej popularne pliki na Hotfile to sn0wbreeze oraz iReb. To programy do łamania zabezpieczeń iPhone’a, które na Hotfile umieścił ich twórca.

Uczony zauważa, że w studium MPAA założono, iż do naruszeń dochodzi za każdym razem, gdy wymieniany jest plik chroniony prawem autorskim. Tymczasem nie jest to prawda. Pliki rozpowszechniane są na różnych licencjach, także i takich, które pozwalają na ich wymianę. Ponadto, jak stwierdził Boyle, autorzy wadliwych badań uznali np. że każdy przypadek rozpowszechniania plików modyfikujących gry za naruszenie prawa. Tymczasem spora część tego typu modyfikacji jest prawnie dopuszczalnych, a plik takie są całkowicie legalne.

Kolejnym błędem, który poczynili autorzy studium MPAA było liczenie tylko i wyłącznie pobrań. Zdaniem Boyle’a na Hotfile znajduje się olbrzymia liczba plików, które zostały wgrane, ale nikt nigdy ich nie pobierał. To również zmienia obraz sytuacji i możliwą ocenę działalności serwisu. Uczony obliczył, że takie pliki stanowią ponad połowę zawartości Hotfile’a, co wskazuje jego zdaniem, że jest on głównie używany jako miejsce przechowywania kopii zapasowych, a nie dystrybucji plików.

Siekiera się sama podnosi na tych z mpaa.
 
OP
OP
MaxStirner

MaxStirner

Well-Known Member
2 734
4 694
Tylko dodam że warto czytać Torrentfreak - w tej sprawie też podają szczegóły raportu Boyle'a i na bieżąco informują o sytuacji Hotfile. To info zapewne pochodzi od nich bo raport właśnie oni mieli w rękach.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Powoli nadchodzą dobre wieści...
liberation.jpg

TorrentFreak ➩ Megaupload Wins Crucial Evidence Disclosure Battle With US Govt.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Webhosting.pl ➩ FBI odda 150 TB danych należących do Kim Dotcoma

Michael Postin, agent FBI który brał udział w akcji "nalotowej" w Nowej Zelandii uważa, że skopiowanie 29 terabajtów danych zajęło im 10 dni. Postin twierdzi, że skopiowanie całości potrwa dwa i pół miesiąca, a części nie da się skopiować bo jest zaszyfrowana. Internauci żartują, że FBI kopiuje te dane na dyskietki.

Jeśli skopiowanie 29 TB zajmuje komuś 10 dni, to nie wiem co jest grane.
 
Do góry Bottom