Masowe mordy przy użyciu broni innej niż palna

D

Deleted member 427

Guest
Masowy mord definiujemy jako incydent, w którym giną 4 osoby lub więcej (nie wliczając mordercy), popełniony przez jednego albo kilku sprawców w ciągu 24 godzin, niepowiązany z działalnością gangów. W TYM WĄTKU NIE KOMENTUJEMY - WKLEJAMY PRZYKŁADY.
  • W 2003 roku w godzinach porannego szczytu na stacji kolejowej w miejscowości Daegu (Korea Południowa) doszło do masowego mordu przy pomocy dwóch kartonów po mleku, rozpuszczalnika do farb, benzyny i zapalniczki. Zginęło 198 osób, a ponad 140 zostało rannych.
  • W 2013 roku w Chinach, w prowincji Fujian, doszło do masowego mordu przy pomocy butelki wypełnionej benzyną i zapalniczki. Zginęło 47 osób, a 37 odniosło poważne obrażenia ciała. Ponoć zabójca wkurzył się na urzędników, że odmówili mu świadczeń socjalnych.
  • W 2001 roku japoński sprzątacz nazwiskiem Mamoru Takuma wparował do budynku elitarnej szkoły podstawowej w Osace i zamordował nożem ośmioro dzieci (trzynaścioro trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała).
  • W 2009 roku w Chengdu, prowincja Sichuan, Chiny, zabójca wsiadł do autobusu z kartonikiem po mleku wypełnionym benzyną, wyjął zapalniczkę i podpalił wnętrze pojazdu, doprowadzając do eksplozji, w wyniku czego spłonęło i podusiło się 27 pasażerów, a 76 odniosło rany.
  • W 2010 roku też w Chinach w dwóch odosobnionych, niepowiązanych ze sobą atakach zginęło łącznie 17 osób: ośmioro uczniów podstawówki w Nanping (sprawca użył noża kuchennego) i siedmioro przedszkolaków w miejscowości Hanzhong (morderca użył tasaka do mięsa, zabijając jeszcze dwie dorosłe przedszkolanki).
  • Chiny: w 2014 roku 8-osobowa grupa nożowników zaatakowała pasażerów na stacji kolejowej w Kunming. Zginęło 29 ludzi, a 140 zostało rannych.
  • Znowu Chiny, tym razem masakra sprzed miesiąca: w kopalni węgla na północy kraju banda uzbrojonych w noże zabójców zarżnęła przynajmniej 60 górników (nieoficjalnie mówi się o ponad 100 ofiarach [link]).
  • Zmieniamy kontynent: Australia, ośmioro rodzeństwa do lat 15 zamordowanych w domu przez matkę za pomocą noża (link).
  • Kanada: pięciu młodych mężczyzn zadźganych nożem na imprezie (link).
  • USA, Kolorado: masakra w barze, pięć trupów. Narzędzie zbrodni: nóż (link).
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 773
2001 Isla Vista killings
Czterech zabitych i jedna osoba z ciężkimi obrażeniami. Do mordu doszło w Kalifornii, dokładniej w hrabstwie Santa Barbara, niedaleko uniwersytetu UCSB (UC Santa Barbara). Narzędzie zbrodni - Saab 9000, rocznik 1991.


https://en.wikipedia.org/wiki/2001_Isla_Vista_killings


1990 Happy Land fire
87 trupów w nowojorskim klubie "Happy Land". narzędzie zbrodni - plastikowy pojemnik z benzyną.


https://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Land_fire
http://nypost.com/2015/03/25/nyc-dance-club-arson-that-killed-87-to-be-commemorated/
 
Ostatnia edycja:

Jack Ruby

Rezerwowy pies.
114
420
11 czerwca 1964 roku, Willi Walter Seifert zabija 10 osób w szkole w Kolonii za pomocą własnoręcznie wykonanego miotacza ognia, dzidy i obucha (link).

Edit:
Na tej stronie wypisane są masowe mordy z uwzględnieniem typu wykorzystanej broni (w kolumnie W, więcej w adnotacji) oraz celowe potrącenia samochodem.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
W 2009 roku podpalił las. Zginęło 10 osób, 150 gospodarstw domowych spłonęło na wiór, 36 tysięcy hektarów ziemi zostało zniszczonych przez ogień. (link)

3901194-3x2-940x627.jpg

Zapalniczki i zapałki ciągle są w Australii legalne i dostępne bez zezwolenia.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
@Jack Ruby

Na tej liście z Wikipedii brakuje zapewne wielu incydentów. Przykładowo, nie ma masowego mordu z roku 2000 - 15 turystów zginęło w pożarze hostelu wywołanym przez nijakiego Roberta Paula Longa (link).
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Największy masowy mord dokonany przez cywila na grupie cywilów w historii UK.

W 1980 roku podczas pierwszej kadencji Thatcher wydarzyła się tragedia, o której dzisiaj nikt już nie pamięta, ponieważ zabójca, zamiast broni palnej, użył innych śmiercionośnych narzędzi:

- pojemnika z benzyną;
- zapalniczki;
- kartki papieru;

Morderca pokłócił się z barmanem o cenę trunków. W efekcie wyrzucono go z baru. Facet się wkurzył, znalazł plastikowy pojemnik, zamówił taksówkę, zajechał na stację benzynową, napełnił pojemnik i wrócił. I zabił 37 osób: wlał benzynę przez otwór w drzwiach, po czym przez tę samą szczelinę wepchnął podpaloną kartkę papieru. Wybuchł pożar, w budynku nie było żadnych dodatkowych wyjść ewakuacyjnych, resztę sami sobie dośpiewajcie.

Psychopatę schwytano po 9 dniach - w innym barze przy drinku.

Najbardziej szokujące w tym wszystkim jest to, że do dzisiaj można w UK zatankować auto bez konieczności przechodzenia badań psychiatrycznych.

http://www.independent.co.uk/news/u...ears-on-from-one-of-the-biggest-10467987.html
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Największe masowe morderstwo w historii stanu Georgia: 7 dorosłych osób i jedna nieletnia zamordowanych przy użyciu tępego przedmiotu. Narzędzia zbrodni nigdy nie odnaleziono. Łącznie na ciałach ofiar zidentyfikowano 220 ran miażdżonych/tłuczonych. Morderca: 21-letni Guy Heinze Jr.

Guy_Heinze_Jr.jpg


Zabicie 8 osób było możliwe tylko dlatego, że zabójca nie użył broni palnej. Używał tępego przedmiotu, relatywnie cichego, i mordował swoje ofiary podczas snu.

http://murderpedia.org/male.H/h/heinze-guy.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Glynn_County_mass_murder
 

NoahWatson

vaxinista
1 197
2 971
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Praga, rok 1973, Olga Hepnarová rozjechała ciężarówką 8 osób, raniąc po drodze 12 innych. Powód: zemsta na hejterach. Fragment listu, jaki wysłała policji przed zamachem:

"I am a loner. A destroyed woman. A woman destroyed by people... I have a choice - to kill myself or to kill others. I choose TO PAY BACK MY HATERS. It would be too easy to leave this world as an unknown suicide victim."

olga-hepnarova%CC%81-truck-scene.jpg
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 460
6 kwietnia - lipiec 1994 - ludobójstwo w Rwandzie - od 800 tys do ponad miliona ofiar, zabitych głównie przy pomocy maczet.

Istnieją dowody, że ludobójstwo było dobrze zorganizowane i zostały one przedstawione przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym dla Rwandy. Liczebność bojówek Hutu wzrosła w tym czasie do 30 000 ludzi. Niektóre oddziały były wyposażone w karabiny AK-47 i granaty. Z Chin przywieziono kilkaset tysięcy maczet, zakupionych za 750 tysięcy dolarów, i rozdano je chłopom, pod przykrywką prac rolniczych. Właśnie od maczet zginęła większość ofiar.
link
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 894
7 674
^^ Zrobił to dla dobra pacjentów i budżetu

Po zgłoszeniu się na pobliski komisariat mężczyzna miał powiedzieć policji: "Lepiej żeby niepełnosprawni zniknęli". Z doniesień mediów wynika, że Uematsu był sfrustrowany po utracie pracy w ośrodku. Telewizja NTV podała, że w lutym napastnik wysłał list do przewodniczącego niższej izby japońskiego parlamentu, w którym apelował o możliwość eutanazji dla osób niepełnosprawnych, za zgodą ich opiekunów.
---

W 2001 roku ośmioro dzieci zginęło z rąk nożownika, byłego dozorcy, w szkole w Osace. Siedem osób poniosło śmierć w 2008 roku, gdy mężczyzna wjechał ciężarówką w tłum pieszych, a następnie wysiadł i zaczął na oślep atakować przechodniów koło stacji kolejowej Akihabara, w Tokio.

W 1995 roku pięciu członków sekty Najwyższej Prawdy Aum rozpyliło gaz bojowy sarin w tokijskim metrze, zabijając 13 osób i powodując ciężkie zatrucie u ponad 6 tys. ludzi.
link
 
C

Cngelx

Guest
Praga, rok 1973, Olga Hepnarová rozjechała ciężarówką 8 osób, raniąc po drodze 12 innych. Powód: zemsta na hejterach. Fragment listu, jaki wysłała policji przed zamachem:

"I am a loner. A destroyed woman. A woman destroyed by people... I have a choice - to kill myself or to kill others. I choose TO PAY BACK MY HATERS. It would be too easy to leave this world as an unknown suicide victim."

W roku 1973 w Czechach ludzie używali angielskiego do pisania listów? :D
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Kolejny nałogowy hazardzista, w dodatku poważnie zadłużony: niejaki Jessie Javier Carlos wpadł do kasyna w Manili i podpalił stoły i automaty do gier, w wyniku czego zginęło 37 osób. Motyw: napad rabunkowych. Celem była kradzież żetonów. Gość miał przy sobie karabin maszynowy M4, ale nikogo nawet nie zranił za jego pomocą:

Jessie_carlos_06_CNNPH.jpg


https://en.wikipedia.org/wiki/2017_Resorts_World_Manila_attack
 

szeryf17

"No reason it's a good reason"
761
2 599
Zamachy z 11 września 2001 – seria czterech ataków terrorystycznych, przeprowadzonych rano we wtorek 11 września 2001 roku na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich. Sprawcami byli przedstawiciele organizacji Al-Ka’ida, którzy po opanowaniu samolotów skierowali je na obiekty dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. W przypadku czwartego samolotu atak nie powiódł się z uwagi na obronne zachowanie pasażerów na jego pokładzie, wskutek czego maszyna rozbiła się. Łącznie w zamachu zginęło 2996 osób.
 
Do góry Bottom