Like

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Ale to tak jakby wystawiać prywatne certyfikaty dla postów XD. No może forma jest zła, bo przypomina te wszędzie wpieprzające się "lubię to" od Goldmana Sachsa. W samej idei polecania czegoś nie ma nic złego. Nawet w takim FB, dopóki jest wybór i można nie mieć tam konta.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 984
15 149
A ja uważam, że bardziej nie przystoi wolnościowcom sugerowania mordowania niewinnych dzieci, ale to takie moje konformistyczne myślenie.
 
A

Antoni Wiech

Guest
kr2y510 napisał:
"korzystają" nie oznacza automatycznie "lubią"
Takie samo pierdolenie jak z demokracją.

Ten przykład z demokracją jako analogią to trochę z dupy. No, chyba, że uważasz, że potrzeba używania "likeów", których nie lubisz jest jedyną opcją, żeby trafić z tym co piszesz do ludzi. Trochę to naciągane...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
pLT-m3 napisał:
Like jest ok, pod warunkiem, że jest też Hate :p

Hate (unlike) jest domyślne.
Więc jak nie przeczytałeś jakiegoś postu to on ma status unlike.




tosiabunio napisał:
A ja uważam, że bardziej nie przystoi wolnościowcom sugerowania mordowania niewinnych dzieci,

Ja nic nikomu nie sugeruję, a jedynie przypominam jaka jest cena wolności.
Za śmierć potomstwa bandytów i tyranów nie odpowiadają linczujący, winni są biologiczni rodzice. Tyran musi być zabity z hukiem i dobitką, by w umysłach piździelców nie narodził się nowy.
 

lumabel

New Member
231
0
tosiabunio napisał:
Funkcja like jest ukierunkowana na konkretne posty. Pozwala łatwo każdemu docenić dobry post. Reputacja pozwala dodawać ją za konkretne posty, ale nie widać w żaden sposób lubianych i docenianych postów. Jest mechanizmem zachęcającym użytkowników do pisania i uczestniczenia w dyskusji. Jeśli ceną za aktywizację użytkowników, lepsze dyskusje, itp. jest także możliwość lepszego data miningu dla minerów, to na chętnie tę cenę zapłacę.

Zacznę od złotej zasady: prywatne forum, właściciel robi co mu się podoba. Jestem na tym forum, więc akceptuję jego regulamin i poczynania właściciela. Przestaje mi się podobać, odchodzę. - Takie ABC internetu, niby oczywiste dla wszystkich, ale co jakiś czas trzeba przypominać ;)

Mając na uwadzę powyższę zasadę, przeprowadzę jedynie krótki wywód. Właściciel tego forum sugeruje, że forum musi być "fajoskie" mieć lajki, integracje z FaceBookiem, shoutboxa i inne żałosne (i całkowicie zbędne z punktu widzenia funkcjonalności forum) gadżety. Pytam dlaczego?Forum Libertarian nie jest, o ile wiem, narzędziem zarobkowania jego właściciela (właściciel nie uzyskuje dochodów z tytułu prowadzenia forum, przeciwnie, generuje ono jego wydatki). A zatem zabieganie o popularność wśród jak największej rzeszy internautów nie ma sensu (nie przekłada się, np. na wpływy z reklam czy opłaty abonamentowe, zrzutki itp.). No dobrze, ale może właściciel chce promować libertariańskie idee i dlatego zależy mu na jak największej liczbie osób? Jeśli tak jest, to ludzie, których przyciąga gadżetomania na forum będą raczej miernymi wyznawcami idei - zdecydowana większość tych, którzy stawiają formę ponad treścią, to ludzie niezdolni do głębszej refleksji i generalnie niezbyt wartościowi. Czy wśród takich właściciel chce szukać zwolenników idei? Oni jej nie zrozumieją, nie docenią. Liczy się przede wszystkim treść oraz oczywiście interfejs: prosta, intuicyjna, przejrzysta, wygodna i w miarę minimalistyczna forma. Lajki, Fejsbuki, Szutboxy i Dżawa Skriptusie (w nadmiarze) nie służą de facto nieczemu takiemu, przeciwnie. Z tego co widzę, a chwilkę już tu jestem, ludzie dyskutują tu merytorycznie, nie ma praktycznie TWA (towarzystwa wzajemnej adoracji), przepychanek (w sensie forumowym) czy całego tego syfu kojarzonego z masowymi boardami. Zdecydowana większość tych ludzi nie potrzebuje tych gadżetów, nie wiem więc po co właściciel je forsuje.

Ja tam nie boję się Data Miningu, analizy stylometrycznej, ujawniania przypadkowych informacji itp. (w końcu nie piszemy tu o niczym nielegalnym), po prostu nie lubię zbędnego śmietnika. A gadżety to w dużej mierze śmietnik. Coś mi się zdaje, że właściciel w owym wspomnianym przez Krzysia pędzie stadnym pozakładał lajki, szutboksy i fejsbuki bez głębszej refleksji. Większości z nas się to zdarza, ale sztuką jest przyznać się do błędu i zlikwidować głupstwa idąc za radą tych, co mają rację. Nie mam wątpliwości, że ja ją mam...

(... a o SSL do tej pory nie można się doprosić.)

Z mojej strony EOT.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Ktoś kto zwraca uwagę na treść, a nie formę, nie zniechęci się do forum przez jakiś niebieski button czy shoutbox. Zresztą masz adblocka, noscript, a w ostateczności na dole strone "Wersja bez grafiki".

Coś mi się zdaje, że właściciel w owym wspomnianym przez Krzysia pędzie stadnym pozakładał lajki, szutboksy i fejsbuki bez głębszej refleksji. Większości z nas się to zdarza, ale sztuką jest przyznać się do błędu i zlikwidować głupstwa idąc za radą tych, co mają rację.
Po takim wpisie to aż się prosi, żeby specjalnie na złość zostawić te dodatki.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 984
15 149
kr2y510 napisał:
Ja nic nikomu nie sugeruję, a jedynie przypominam jaka jest cena wolności.

Za śmierć potomstwa bandytów i tyranów nie odpowiadają linczujący, winni są biologiczni rodzice. Tyran musi być zabity z hukiem i dobitką, by w umysłach piździelców nie narodził się nowy.

Podobną argumentację także stosowali bolszewicy, czerwoni khmerzy, wszelcy etatyści i cała ta kolektywistyczna hołota. Dla nich też niewinni musieli zapłacić cenę postępu, wolności, równości i innych fajnych sloganów, które z faktycznie wolnością nic nie miały wspólnego. Oni też uważali, że likwidują tyranów, a ofiary same sobie winne.

Inicjowanie agresji wobec tych, którzy jej nie inicjowali, jest etycznie złe i niewolnościowe. Nie jest libertariańskie. Nie jest też indywidualistyczne, bo uznaje wyższość i konieczność odpowiedzialności zbiorowej. Jest kolektywistyczne i syfiaste.

lumabel napisał:
tego forum sugeruje, że forum musi być "fajoskie" mieć lajki, integracje z FaceBookiem, shoutboxa i inne żałosne (i całkowicie zbędne z punktu widzenia funkcjonalności forum) gadżety.

One są zbędne z twoje punktu widzenia, ale nie z mojego, ani także innych użytkowników. Część funkcjonalności pojawiła się na życzenie właśnie użytkowników, którymi tak pogardzasz.

Funkcjonalność FB była moim pomysłem, bo jestem aktywnym użytkownikiem FB i wydaje mi się, że coś z tego może być. Pozwala on informować zainteresowanych na FB, że pojawiają się nowe wątki na forum bez konieczności wchodzenia z forum.

lumabel napisał:
No dobrze, ale może właściciel chce promować libertariańskie idee i dlatego zależy mu na jak największej liczbie osób? Jeśli tak jest, to ludzie, których przyciąga gadżetomania na forum będą raczej miernymi wyznawcami idei - zdecydowana większość tych, którzy stawiają formę ponad treścią, to ludzie niezdolni do głębszej refleksji i generalnie niezbyt wartościowi.

Jestem zwolennikiem gagżetów i z pewnością nie czyni mnie to gorszym libertarianinem od Krzysia czy kogokolwiek innego. Nie jestem także miernym wyznawcą idei. Nie są nimi także ci użytkownicy forum, którzy korzystają z FB, shoutboxa, czy funkcjonalności lajków. Generalizowanie i ocena poglądów użytkowników tego forum na bazie tego jakich gadżetów używają to objaw głupoty, bo inaczej trudno to nazwać.

lumabel napisał:
Liczy się przede wszystkim treść oraz oczywiście interfejs: prosta, intuicyjna, przejrzysta, wygodna i w miarę minimalistyczna forma. Lajki, Fejsbuki, Szutboxy i Dżawa Skriptusie (w nadmiarze) nie służą de facto nieczemu takiemu, przeciwnie. Z tego co widzę, a chwilkę już tu jestem, ludzie dyskutują tu merytorycznie, nie ma praktycznie TWA (towarzystwa wzajemnej adoracji), przepychanek (w sensie forumowym) czy całego tego syfu kojarzonego z masowymi boardami.

Pozwól, że ja będę oceniał funkcjonalność tego forum. System lajków i integracja z FB (które zresztą się zepsuła) nie wpływają znacząco na użytkowanie forum - pojawiły się dodatkowe elementy, których można nawet nie zauważyć.

A syfu nie ma na razie, bo nie jest to forum masowe. Jak widać, chętnych do pouczania jednak nie brakuje, nawet w tak nielicznym towarzystwie.

lumabel napisał:
Zdecydowana większość tych ludzi nie potrzebuje tych gadżetów, nie wiem więc po co właściciel je forsuje.

Zrobiłeś jakieś badania, czy jest to to badanie "z dupy"? Tak myślałem.

Poza tym, wiele funkcjonalności tego forum istnieje dlatego, że ktoś jej potrzebuje - czasem wystarczy jedna osoba i nie musi to być kolektyw.

lumabel napisał:
Coś mi się zdaje, że właściciel w owym wspomnianym przez Krzysia pędzie stadnym pozakładał lajki, szutboksy i fejsbuki bez głębszej refleksji. Większości z nas się to zdarza, ale sztuką jest przyznać się do błędu i zlikwidować głupstwa idąc za radą tych, co mają rację. Nie mam wątpliwości, że ja ją mam...

Ja nie mam wątpliwości, że jej nie masz. Oto ta refleksja.

lumabel napisał:
(... a o SSL do tej pory nie można się doprosić.)

Nie pamiętam, abyś przysłał pieniądze na certyfikat SSL? Jakoś ci, którzy najczęściej o tym mówią, jakoś nie są chętni zagłosować portfelem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
tosiabunio napisał:
Część funkcjonalności pojawiła się na życzenie właśnie użytkowników, którymi tak pogardzasz.

Shout Box tak, FB nie wiem, ale inne nie, jeśli mówimy o użytkownikach w liczbie mnogiej, czyli ilości n>1.

tosiabunio napisał:
Funkcjonalność FB była moim pomysłem, bo jestem aktywnym użytkownikiem FB i wydaje mi się, że coś z tego może być. Pozwala on informować zainteresowanych na FB, że pojawiają się nowe wątki na forum bez konieczności wchodzenia z forum.

Funkcjonalność FB okazała się być nieuciążliwa (poza tym, że niektórzy spanikowali) więc nikt Ci tego już nie wypomina.

tosiabunio napisał:
Jestem zwolennikiem gagżetów

Wiemy, wiemy...
Ale o ile u Ciebie strony zajebane JavaScriptem, Flashem i cholera wie czym, nie wywołują kurwicy, to są też inni których to na prawdę drażni. Oprócz gadżeciarzy są jeszcze inni, którzy doświadczają internetu od jego początków przez filtrujące proxy, własne style stron, AdBlockPlusy, NoScritpy, RIPy i inne usprawnienia.

Tym razem lekko przegiąłeś. Zainstalowałeś potwora, który nie dość, że nie pasuje wizualnie do strony i nie jest po polsku, to jeszcze dubluje funkcje innego potworka.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Krzysiek ale sam "lajkowałeś" 11 razy :) Jeżeli ktoś chce SSL, to proszę w osobnym wątku deklarować składki.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
Tak, ale to nie jest argument. Przeciwnik demokracji może głosować, przeciwnik samolotów może nimi latać, przeciwnik patentów może patentować itd.

Uff. Nareszcie ten potwór wygląda lepiej. Wprawdzie gabaryty nie te, kolory nie te, ale jest lepiej... dopóki się nie "zalajkuje", bo jak się "zalajkuje" to czerwony "unlike" straszy...
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 984
15 149
kr2y510 napisał:
Shout Box tak, FB nie wiem, ale inne nie, jeśli mówimy o użytkownikach w liczbie mnogiej, czyli ilości n>1.

Z funkcjonalności FB, choć życzyłem sobie ją ja, skorzystało 89 osób na FB. Na pewno potem poszli zwymiotować i, ci pobożni, odprawić pokutę.

kr2y510 napisał:
Ale o ile u Ciebie strony zajebane JavaScriptem, Flashem i cholera wie czym, nie wywołują kurwicy, to są też inni których to na prawdę drażni. Oprócz gadżeciarzy są jeszcze inni, którzy doświadczają internetu od jego początków przez filtrujące proxy, własne style stron, AdBlockPlusy, NoScritpy, RIPy i inne usprawnienia.

Ja wiem, że są też tacy, którzy chodzą we włosiennicy i obijają się pejczem (nie w celach S&M), ale to nie znaczy, że powinienem ich naśladować. I rozumiem, że może ich drażnić styl życia innych, jak Amiszów na pewno drażni styl ateistów.

Niemniej jednak, strony z JS, ba nawet z Flashem, bywają przydatne i funkcjonalne. Korzystam z aplikacji webowych w codziennej pracy i nie wydaje mi się, abym miał przestać z tego skorzystać, skoro aplikacje w JS są znacznie bardziej funkcjonalne i użyteczne niż czysty HTML przez filtrujące proxy. No, ale każdy robi sobie to, co tam sam lubi. Jak nie lubi tego, oferują, to musi się pomęczyć.

kr2y510 napisał:
Tym razem lekko przegiąłeś. Zainstalowałeś potwora, który nie dość, że nie pasuje wizualnie do strony i nie jest po polsku, to jeszcze dubluje funkcje innego potworka.

Cała potworność polegała na tym, że standardowy obrazek nie był zbyt piękny. No i nie było po polsku. Zrobiłem po polsku, zacząłem poprawiać obrazek, ale na razie nie umiem go poprawnie spozycjonować, więc zamieniłem plugin na inny system oceniania postów.

Ma on wady - nie daje informacji komu się podobało, nie ma statystyk. No, ale zajmuje mniej na ekranie. Czy jest lepszy - nie wiem. Wyjdzie w praniu. Aha, nie jest po polsku (na razie).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
Wtyczki do FB już Ci nikt nie wypomina.
Ten nowy jest lepszy, tylko umieść go w innym miejscu, bo wchodzi na posty. Może pomniejsz ze 20%?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 984
15 149
Nie wiem, czy będę umiał zmienić rozmiary/położenie - ale nie jest źle, zazwyczaj jedynie wchodzi na ramki cytatów.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
A co chcesz? PHP+JavaScript zawsze mają problemy liczbami całkowitymi. Do tego przez JavaScript można przekazać różne śmieci...

Korekta
Sprawdziłem. To bug MySQL.
4 * 1024 * 1024 * 1024 - 1 = 4294967295 czyli "kończą się" gdzieś liczby całkowite na 32 bitach.
Trzeba naprawić ręcznie.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Ja bym jednak wywalił "łapki" nie wiadomo kto klikał, nie wiem czy dostałem "lajki" na wcześniejszych stronach tematu etc.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Dobrze, że nie wiadomo kto dał. Tylko czy ta wtyczka nie ma nic poza licznikiem przy poście? Przydałby się ranking postów pod względem like.
 
Do góry Bottom