Like

A

Anonymous

Guest
Fajna opcja, dubluje trochę reputacje, ale kliknięcie like jest szybsze. Przydałoby się jeszcze dislike.
 

Hikikomori

少し変態
538
318
A czy lajki i repy mogę wymieniać na dobra na wolnym rynku?
Jakie są między nimi kursy? Płynne, czy ustalone?
W sumie repy posiadają dodatkowo wartość kolekcjonerską, bo są unikalne i spersonalizowane...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
To lajki mogą być jako podziękowanie za coś, co jednak nie nadaje się jeszcze na repa, a spamować postem "ok, dzięki" też głupio. Np. do rotflów, zamiast pisać "haha, zajebiste".
 
M

Matrix

Guest
like może być użyte dla chwalenia głupich postów, ale tak napisanych,ze wydają się fajne, czyli pisanych właśnie po to aby dostac like.
Im ktoś bedzie miał więcej like, tym będzie bardziej przeze mnie nielubiany.:)
 
S

stormtrooper

Guest
like może być użyte dla chwalenia głupich postów, ale tak napisanych,ze wydają się fajne, czyli pisanych właśnie po to aby dostac like

Za chuj nie rozumiem tego zdania. :D
 

lumabel

New Member
231
0
Jak widać moda wymyślona przez Pana Zuckerberga sięga wszelkich zakątków internetu. Libertarianie również oddają jej hołd. Szkoda.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie podoba się, nie lajkuj. Akurat jest to jedna z form pokazywania uznania za dobry post. W przeciwieństwie do reputacji nagradza głównie posty, a nie userów.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Każde ujawnianie "na zewnątrz i za darmo" jakichkolwiek informacji o użytkownikach jest złe. Nagradzanie userów za posty też jest złe o czym pisałem jak tylko się pojawiła reputacja. Nawet licznik wyświetleń strony/postu jest zły, Jacek Sierpiński na swej stronie miał kiedyś zamiast licznika obrazek "no counter". Ludzie mają się skupiać wyłącznie na treści. JavaScript też jest zły (bezpieczeństwo - a na poprzedniej wersji skryptu forum mieliśmy serię włamań) co czyni stronę nieprzyjazną dla użytkowników Tor'a, bo ci nie mogą skorzystać z jej pełnej funkcjonalności.

Przydałby się system tagowania postów i system ukrywania postów.

lumabel napisał:
Jak widać moda wymyślona przez Pana Zuckerberga sięga wszelkich zakątków internetu. Libertarianie również oddają jej hołd. Szkoda.

Szkoda. Ale to nie wszyscy libertarianie, a tylko Grand Master Architect. :p
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie tylko ja, bo wielu użytkowników od razu skorzystało z tej funkcjonalności.

I to jest publiczne forum, na którym z natury rzeczy działalność jest publiczna i jako taka będzie ją można badać i analizować do woli. Jego celem jest zapewnienie przyjaznej dla użytkownika platformy dla dyskusji na tematy wolnościowe. Sąd javascript, reputacje, shouty, lajki, intergracje z FB i inne rzeczy, które użytkownicy lubią i korzystają.

Jak się ktoś reżimu obawia, teraz i w przyszłości, nie powinien się tu pojawiać i dyskutować. I nie jest to forum dla tych, którzy sobie cenią prywatność.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
mi tylko wygląd się nie podoba, za duży i nie pasuje do reszty skórki
ale sam nie zaproponuję nic lepszego :p
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie pasuje, bo nie został do skórki przystosowany (bo nie ma komu). I, co gorsza, nie ma też polskiej wersji. Ale daje się używać najwyraźniej, bo używają (samżeś 5 lajków dał).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
tosiabunio napisał:
I to jest publiczne forum, na którym z natury rzeczy działalność jest publiczna i jako taka będzie ją można badać i analizować do woli.

Inne informacje niż treść nie powinny być podawane nikomu za darmo.

tosiabunio napisał:
Jego celem jest zapewnienie przyjaznej dla użytkownika platformy dla dyskusji na tematy wolnościowe. Sąd javascript, reputacje, shouty, lajki, intergracje z FB i inne rzeczy, które użytkownicy lubią i korzystają.

"korzystają" nie oznacza automatycznie "lubią"
Takie samo pierdolenie jak z demokracją.

A funkcja like dubluje częściowo reputację.

tosiabunio napisał:
Jak się ktoś reżimu obawia, teraz i w przyszłości, nie powinien się tu pojawiać i dyskutować. I nie jest to forum dla tych, którzy sobie cenią prywatność.

Właśnie po to jest sieć Tor, by się łączyć i nie obawiać ujawnienia tożsamości. Tyle że wtedy należy się mierzyć z argumentami a nie osobami.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Funkcja like jest ukierunkowana na konkretne posty. Pozwala łatwo każdemu docenić dobry post. Reputacja pozwala dodawać ją za konkretne posty, ale nie widać w żaden sposób lubianych i docenianych postów. Jest mechanizmem zachęcającym użytkowników do pisania i uczestniczenia w dyskusji. Jeśli ceną za aktywizację użytkowników, lepsze dyskusje, itp. jest także możliwość lepszego data miningu dla minerów, to na chętnie tę cenę zapłacę.

Jak wielokrotnie pisałem, nie jest rolą tego forum zapewnianie nikomu prywatności - to jest problem każdego indywidualnego osobnika. Nie mam nic przeciwko Torowi i anonimowości, ale też nie zamierzam poświęcać funkcjonalności, aby zwiększyć prywatność (bo nie jest to głównym celem tego forum).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ok.
Ale dla mnie te wszystkie "społecznościowe funkcjonalności", to promowanie stadnego konformizmu, który wolnościowcom i indywidualistom nie przystoi.
 
Do góry Bottom