Liberland wolny od chorwackiej policji

OP
OP
Avx

Avx

Active Member
831
186
Dokladnie, prosto znalezc.
Dostep od rzeki jest odblokowany (ta blokada zawsze byla wielce watpliwa prawnie); ladowo dalej zakaz wstepu obowiazuje. Pies z tym; dostep od rzeki najwazniejszy.

Ogolnie, niektorzy lubia wszystko krytykowac, w tym Liberland za brak akapu. IMHO to jak krytykowanie zolwia za to, ze nawet jak sie w pancerz schowa nie jest idealnie kulisty. Wielki pierwszy krok dla wolnosci ze cos poszlo do przodu realnie.
 
Ostatnia edycja:

Max J.

Well-Known Member
416
448
Śmiesznie byłoby jakby jacyś szejkowie wykupili obywatelstwo islamistom, ściągnęli ich tam, przemycili broń i stworzyli emirat.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Od początku było wiadomo, że żaden akap tam nie powstanie i to nawet nie wina Jedliczki tylko praktyki.
Załóżmy że szedłby tam handel dragami albo bronią, to nie pożyją 5 minut
Jedliczka publicznie ogłaszał że do wymaganych konwencji miedzynarodowych sie zastosują, tzn takich jakie są minimum by dano im spokój (mam jedynie nadzieje, że samo posiadanie do pewnych rozsądnych ilości będzie tolerowane)
Brawo, oby tak dalej, do przodu. JUPI :D
Edit: Myślę że teraz ci prawilni dadzą mu spokoj, bo to wydarzenie dowodzi, że jego taktyka była słuszna. On miał racje, a nie reszta.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

freetard
2 567
2 622
to chyba mocno filtrujący i personalizowane newsy bo mnie jakoś się nie ukazały :p dzięki w każdym razie.

Od początku było wiadomo, że żaden akap tam nie powstanie i to nawet nie wina Jedliczki tylko praktyki.
Załóżmy że szedłby tam handel dragami albo bronią, to nie pożyją 5 minut
Bo mają zbyt mały teren, przecież te kilka km/2 które mają są wielkości mojej dzielnicy.. założę się że w takim hutt river byłoby z tym nieco trudniej.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
to jak jedzie ktoś z tego forum walczyć o niepodległość liberlandu i być zapamiętanym jako ojciec założyciel tak jak jefferson?
 
  • Like
Reactions: Avx
OP
OP
Avx

Avx

Active Member
831
186
to jak jedzie ktoś z tego forum walczyć o niepodległość liberlandu i być zapamiętanym jako ojciec założyciel tak jak jefferson?

Ciężko, ciężko, to wymaga wolnych środków finansowych i tak małej ilości zobowiązań, by można było spędzać miesiące na łódce pośrodku niczego (zanim tam się jakikolwiek pierwszy biznes rozkręci...).

Musiałby moją walkę o wolność ktoś zasponsorować, bo po ostatnim nieudanym biznesie (cóż, raz na wozie, raz pod) zupełnie mnie na to nie stać xP (przynajmniej już wszystkie długi u lib kolegów terminowo spłaciłem, pozdrawiam :) ).
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Ja bym był ostrożny z hurra optymizmem. Jeden najazd kilku - góra kilkunastu gliniarzy i po sprawie.
To ważny, pozytywny news, ale diabli wiedzą co im siedzi we łbie. Należy czekać i mieć nadzieje że bedzie ok. Ale pewnosci nie ma. Teraz jest jeszcze za wcześnie.
 
OP
OP
Avx

Avx

Active Member
831
186
Jak Jedliczka mi zapłaci. Najemnikom się płaci.

Raczej jedyne ryzyko to oberwanie policyjna pala. xP

Jedlicka placi obywatelstwem, ktore dla nie-aktywistow kosztuje 5000 dolarow.

Gdybym byl wzglednie zamozny i nie mial zobowiazan to bym sie skusil.

Ale na chwile obecna to tak, przydaloby sie bardziej finansowe wynagrodzenie od (z definicji niezbywalnego) obywatelstwa xP
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
GAZDA mógłby być w końcu bezpaństwowcem - miałby kartę liberlandu a że jest aktualnie tylko mikronacją to nikt by mu takiego paszportu nie uznał.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Jezu, embedować własnego twitta, żeby ktoś kliknął w link do innego twitta, żeby dowiedzieć się że chodzi o link do filmiku na YT. Genialne.

O co biega:
Podobno trzeci w chorwackich sondażach sympatii u wyborców polityk wykazuje pełne poparcie dla Liberlandu.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Duży fragment podcastu omawia sytuację Liberlandu,.


O mikronacjach opowiada Maciej Grzenkowicz, redaktor radia Nowy Świat i autor książki „Tycipaństwa. Księżniczki, bitcoiny i kraje wymyślone”.



Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.
 
Do góry Bottom