Koszerne kreskówki i inne rzeczy dla dzieci

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
Nie oglądałem, ale ciekawe informacje idą o "Angry Birdsach":





O7S9mdN.png
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
pawlis

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Ostatnio powtarzałem pierwsze odcinki Pokemon(boziu, to było co najmniej 15 lat temu...).

W 25. odcinku Brock boleśnie przekonuje się o nieudolności lewicowej retoryki ciepła i humanizmu wobec agresywnych osobników. A przemoc można zwalczyć jedynie przemocą :).
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622

Ten odcinek ostatecznie mnie utwierdził w przekonaniu że istnieje coś koszernego na CN. Końcówca mnie zmiażdzyła ;)

odcinek o cenzurze, na YT składa się z 4 części (ta jest ostatnia).

EDIT: widzę że skasowali - chodziło o odcinek Niesamowitego Świata Gumballa pt. "wina"
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
pawlis

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Ostatnio wiedziony shitstormem o gorylach z "Sing" (dla niezorientowanych - http://heatst.com/culture-wars/kids...turing-gorillas-going-to-jail/?mod=sm_tw_post) chciałem powtórzyć kilka starych kreskówek (głównie Disneya), gdzie rzekomy rasizm z "Sing" to przy nich małe miki. O rany, lewaki powinny dostać zawału :D.

M.in. ta kreskówka - "Camping Out". To w sumie można się doszukać krytyki bestresowego wychowania i rozwydrzonej młodzieży. Otóż mały komar zaczepia naszych bohaterów. Gdy w końcu dostaje to o co sam się prosił, z płaczem leci do rodziców, bo "chciał się bawić" i następuje akcja odwetowa.


Albo ta kreskówka "Bird in the Springs". Przygody małego pisklaka. Typowa Silly Symphony - urocza, z słodkimi zwierzątkami i nazbyt muzykalna. Ale końcówka jest mega. Otóż pisklak za swoje akcje dostaje od wkurwionego ojca sążniste klapsy na gołe dupsko :D.


To se ne vrati...
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
pawlis

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
niech ktos stresci bo nie chce mi sie czytac

Donald kandydował na burmistrza celem zwalczania przestępczości (bo oburzyło go, iż nie ma kar za kiepskie śpiewanie). Po wygranej zwiększył ilość policji (bo będzie dużo przestępstw), stworzył pałacowe "więzienie" celem zmniejszenia bezrobocia. Skutek taki, iż w Kaczogrodzie, gdzie do tej pory jedynym przestępcą był kolo przechodzący na czerwonym świetle, nastała plaga kryminalistów chętnych do pałacowego pierdla (a jeszcze Donald natworzył mnóstwo durnych przepisów). Ostatecznie Donald zostaje obalony, gdy informuje o podniesieniu podatków celem załatania dziury budżetowej (również stworzonej przez niego) i sam trafia za kratki za "społeczną szkodliwość".

====

Ostatnio do kin weszła "Królowa Śniegu 3: Ogień i Lód". W sumie na listę UNESCO bym nie wpisał, ale początek pokazuje wyższość broni palnej :). Otóż banda piratów robi rabunek, a jakiś nastolatek (jeden z głównych bohaterów) postanawia z nimi się rozprawić. Ostatecznie piraci wyciągają spluwy i strzelają w niego, robiąc z niego pośmiewisko.
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Jestem na drugim sezonie i jest OK. Pierwszy odcinek trochę raził tym, że chcieli zaczipować gościa z przeszłości, żeby wykonywał pracę do jakiej go przydzielą, ale potem już nic o tym nie było. Świat w tej bajce wydaje się dosyć akapowy (budki dla samobójców na Ziemi, różne planety z różnymi prawami i mieszkańcami), do tego stary profesor i robot to egoistyczne typy i jednocześnie chyba najzabawniejsze postaci. W sumie fajna komedia.
 
OP
OP
pawlis

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Jonny kurwa Quest - w latach 60. się nie pierdolili. Wszyscy ostrzeliwują się z BRONI palnej, wielu z czarnych charakterów to mniejszości etniczne (w każdym razie nie czyste białasy), trup ściele się gęsto, po latach cenzurowano niektóre sceny czy dialogi i jak głoszą plotki ówczesne soccer moms doprowadziły ten serial do anulacji i zastąpienia go jakimiś łagodniejszymi kreskówkami typu Scooby-Doo.

 
OP
OP
pawlis

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Królestwo Zielonej Polany. Powrót

Jak film o przesłaniu pro-ekologicznym może być koszerny? Ano przedstawiono prywaciarza w dobrym świetle.

Otóż jest sobie kapitalista, z fabryką zanieczyszczającą okoliczną florę i faunę. Jednak nie jest chciwym ignoranckim jednowymiarowym skurwysynem, jak w innych tego typu filmidłach. Jest ukazany za dobry opiekun, troszczący się o wnuka z miasta, i generalnie jako sympatyczna postać. W dodatku w pierwszej scenie zachwyca się pięknem okolicznego lasku, bo w miastach takich nie ma.

W końcu on z wnukiem i doradcą (który bardziej pasuje do opisu chciwego ignoranckiego jednowymiarowego skurwysyna) zostają zmniejszeni do rozmiarów owadów i trafiają do tytułowego królestwa.

Kapitalista na własnej skórze dowiaduje się, że jego działalność szkodzi przyrodzie - m.in. zjada owoce zatrute jakimś syfem i widzi, że woda jest brudna od zanieczyszczonej rzeki. Spokojnie, nie zamierza wstąpić do Greenpeace albo Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i nie zamyka fabryki. Po prostu decyduje się założyć filtry i oczyszczalnie ścieków - ogólnie robi wszystko, by wilk był syty i owca cała.

No i na końcu filmu oświadcza, że utworzy na terenie lasu rezerwat. Proszę! prywaciarz-kapitalista z własnej woli chce założyć rezerwat! A podobno tylko podmiot państwowy dba o przyrodę.

I w pewnym momencie pada kwestia, że nie każdy człowiek to najgorsze zagrożenie dla środowiska. A ci nieświadomi nie są niczemu winni, że ich niektórzy pobratymcy robią burdel. Bardzo miła odmiana po tych wszystkich animowanych ekogniotach, gdzie człowiek zostaje pokazany jak Hitler.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Miałem zamiar to wrzucić po kolejnym zamachu muzułmanów w Europie. Na świeżo po takim evencie zgarnąłbym więcej lajków niż tak ni z gruchy, ni z pietruchy. :) Ale jakoś nie było okazji... :(
 
OP
OP
pawlis

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Nie wiedziałem gdzie dać.

Ostatnio przeglądam sobie anime "Muminki". W tym odcinku Muminek i Ryjek otwierają biznes oparty na fałszywych wróżbach. Niestety, plan ostatecznie psuje duch związkowca, który opieprza Ryjka, że straszy ludzi bez stosownych pozwoleń i zabiera mu całą zarobioną (no dobra, wyłudzoną) kasę :D.

 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom