Konfederacja Polsko- Białoruska

deith

Active Member
230
169
Mamy tutaj gdzieś jakiś temat w którym jest napisane dlaczego większe państwo libertariańskie nie zostanie podbite przez Rosję?

Dzięki Rysiu za linka.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 587
Ja myślę sobie tak...
Białoruś fajnie, niższy VAT, tańsze fajki, tańsza benzyna, tańsza wóda, niższe koszta, praktycznie brak kulturowego marksizmu (gender, pedały na piedestale itd.), dla zwykłych morderców jest czapa, żydokomuny praktycznie brak.
Niektórzy Białorusini myślą tak, Polska to zachodnia mentalność, prywatna własność, ceny nie są regulowane, nie ma Łuki, nie ma obowiązkowej służby wojskowej, jest i to i tamto. No, fajnie.
Ale może wyjść z takiej konfederacji potwór z drogimi fajkami, drogą benzyną, wysokim VAT, regulacją cen i do tego gender, a Grodzkie, Kalisze, Sikorskie wraz z resztą michnikowszczyzny i w mediach i przy korycie. Jakoś tego wariantu nikt nie bierze pod uwagę...
 

Rysio

New Member
3
0
Masz rację, nie wiemy, co z tego mogłoby wyjść. Nie będziemy wiedzieć dopóki nie spróbujemy. Konfederacja z Białorusią w chwili obecnej to science fiction, ale warto przynajmniej rozmawiać, bo nie wiemy, co się wydarzy jutro.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 780
12 144
Konfederacje się organizowało w jakimś konkretnym celu. My mamy jakiś wspólny cel z Białorusią? Federację natomiast robimy sobie od jakiegoś czasu z innymi eurokołchoźnikami i chociaż o projekcie tym można sobie rozmawiać bardzo długo, to chyba wszyscy się tu zgodzą, że nie jest on dla tubylczej ludności najszczęśliwszy, wiec w sumie nie wiem, dlaczego akurat z Białorusią nagle miałoby być inaczej.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 816
Bo żyjesz w libowej krainie fantazji, gdy tymczasem w rzeczywistości wcielamy w życie hasło "Ein Volk, ein Reich Rzeczpospolita, ein Führer Premier"
Wcielacie?

Sądzę, że polski establishment mógł mieć jakiś wspólny cel z establishmentem UE. Nie słyszałem o konfederacjach zakładanych dlatego, że lud ma z innym ludem jakieś wspólne cele.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 816
Wcielamy, Pampi, wcielamy. Jak chociaż kompa zasilasz z gniazdka, ba, jak go w ogóle kupiłeś, to już możesz śmiało nazywać się wspierającym te wiekopomne projekty :)
Czyli jakbym był zmuszony do płacenia haraczu mafii wołomińskiej i oni ostrzeliwywaliby się z gangsterami z Pruszkowa, to mógłbym powiedzieć, że jestem w stanie wojny z mafią pruszkowską?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 780
12 144
Czyli jakbym był zmuszony do płacenia haraczu mafii wołomińskiej i oni ostrzeliwywaliby się z gangsterami z Pruszkowa, to mógłbym powiedzieć, że jestem w stanie wojny z mafią pruszkowską?
Spokojnie mógłbyś powiedzieć, że wspierasz wołomin, a jak ja bym był z pruszkowa, to spokojnie bym cię odjebał jako takiego wspierającego, jeśli oczywiście byś nie zechciał wspierać mnie (nas?). Czyli w zasadzie ja byłbym w stanie wojny z tobą, a nie jestem pewien, czy 2 podmioty mogą być w stanie wojny jednostronnej, że jeden jest, a drugi nie :) Tak czy inaczej, byłoby do dupy, a ty miałbyś przesrane, czyli dokładnie tak jak teraz :)
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 573
Jedyną nadzieją dla Ciebie, pampi, jest wybranie drogi Gazdy i wypisanie się z państwa. Inaczej, czy Ci się to podoba, czy nie - wspierasz państwo.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 816
Powiedzmy - "finansuję". Ale to nie znaczy, że będę o jego działaniach pisał w pierwszej osobie liczby mnogiej, bo to głupie. Jak mi kieszonkowiec zakosi stówę i kupi sobie za to zegarek, to nie powiem - "kupiliśmy sobie zegarek".
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 587
mog.jpg


Białoruś wypuściła serię rubelków z białoruskimi miastami. Powyżej rubelek z Mohylewem (Адзін Магілёўскі рубель). Operetka się rozkręca, bo na rubelku jest napisane "Пора! Пора!", czyli po polsku "Już czas! Już czas!". Było to wezwanie skierowane do mieszczan, do rebelii przeciw okupującym miasto Moskalom. Rebelia zakończyła się wybiciem 7000 Moskali. Po rebelii miasto wróciło do Rzeczpospolitej. Ruscy są mocno wkurwieni na Białoruś za tę monetę mimo, że białoruscy historycy uważają, że powstanie było rzezią, w trakcie której wymordowano 7000 Rosjan.

http://reporters.pl/7035/pora-pora-...ecie-bunt-przeciw-rosji-moskwa-wsciekla-foto/

Chodzi o wydarzenia z XVII w. kiedy to w wyniku najazdu wojsk rosyjskich Rzeczpospolita utraciła Mohylew w 1654 r. Dwukrotne próby jego odbicia z rąk Rosji w latach 1655 i 1660 zakończyły się niepowodzeniem. Dopiero powstanie mieszczan, które wybuchło 1 lutego 1661 r. pod wodzą burmistrza Józefa Leonowicza pozwoliło odzyskać miasto.​

Przypadek?
Ja obstawiam na chochliki w Białorusi, które mają dość Rosji. Łuka ma teraz zryty beret przed Putinem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom