Komitet Obrony Demokracji

Donatel

Active Member
135
131
Nie znam sie na polityce ale mam takie refleksje po ostatnich wtopach opozycji do aktualnie rządzącej partii...Otóż lepiej mieć zarzuty braku konta w banku i kota za partnera życiowego jak gustować w cudzych żonach /mężach .
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Kijowski powtórzył wpadkę Lisa. ;)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wpadka-kijowskiego-na-facebooku/bt0xvkg

...Były lider KOD zadał na Facebooku publiczne pytanie: "Czy Rzeczpospolita musi utrzymywać z takich reklam?", wklejając zrzut z ekranu swojego telefonu. A co na nim się pojawiło? Reklama o treści "Twój penis będzie jak skała. Będziesz tygrysem w łóżku".

Próba zabłyśnięcia i wytknięcia błędu gazecie spełzła na niczym. Pytanie o reklamę środków na potencję okazało się totalną klapą. Kijowski bowiem albo zapomniał, albo nie wiedział, że treści reklam dopasowują się do tego, co sam wcześniej przeglądał. Tak działa Google. No cóż...​

No ale Kijowski to informatyk i na cudzych błędach się nie uczy.
Ciekawi mnie jedno, czy ci debile zaklejają kamerki, czy nie? Bo być może jakaś strona serwująca młode mięso kobiet, zrobi zrzut z fragmentu ich życia podczas bytności na niej.
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 248
Kijowski powtórzył wpadkę Lisa. ;)
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wpadka-kijowskiego-na-facebooku/bt0xvkg

...Były lider KOD zadał na Facebooku publiczne pytanie: "Czy Rzeczpospolita musi utrzymywać z takich reklam?", wklejając zrzut z ekranu swojego telefonu. A co na nim się pojawiło? Reklama o treści "Twój penis będzie jak skała. Będziesz tygrysem w łóżku".

Próba zabłyśnięcia i wytknięcia błędu gazecie spełzła na niczym. Pytanie o reklamę środków na potencję okazało się totalną klapą. Kijowski bowiem albo zapomniał, albo nie wiedział, że treści reklam dopasowują się do tego, co sam wcześniej przeglądał. Tak działa Google. No cóż...​

No ale Kijowski to informatyk i na cudzych błędach się nie uczy.
Ciekawi mnie jedno, czy ci debile zaklejają kamerki, czy nie? Bo być może jakaś strona serwująca młode mięso kobiet, zrobi zrzut z fragmentu ich życia podczas bytności na niej.

Na wykopkie ktoś to wytłumaczył: https://www.wykop.pl/wpis/24930979/kolejny-raz-pojawia-sie-w-necie-smieszkowanie-z-os/
Kolejny raz pojawia się w necie śmieszkowanie z osób, które niby nie rozumieją, jak działają reklamy Google AdWords. Najpierw Lis, a teraz Kijowski. Nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego (wprost przeciwnie), ale zanim następnym razem wylejecie wiadro hejtu na Kijowskiego czy innego cwelebrytę, warto rozwiać kilka marketingowych i informatycznych mitów :)

1. Hahaha informatyk Kijowski, a nie wie jak działają reklamy Gógle haha
Nie wiem jaką specjalność ma Kijowski, ale niekoniecznie informatyk musi się znać na marketingu nawet jeśli jest to marketing internetowy. To tak, jakby mieć pretensje do chirurga, że nie zrobi operacji serca, mimo że jest lekarzem.

2. Hahaha wyświetlają mu się reklamy stron, na których sam wcześniej był! Czyli sam szukał leku na chuja aahahaha
Wcale tak być nie musi. Owszem Google udostępnia opcję remarketingu – reklama strony, na której byleś wcześniej "chodzi za Tobą" po sieci, ale nie każda reklama działa w ten sposób. Niekiedy wyświetlają nam się po prostu reklamy, które reklamodawca nakieruje na płeć / wiek / temat strony docelowej etc. W tym przypadku komunikat reklamowy nie sugeruje, aby był to remarketing. Raczej kierowanie na starszych facetów, którzy mogą potrzebować specyfików, na erekcję.

3. Hahaahah Kijowski pyta się czy Rzepa musi zarabiać na takich reklamach a to przecież reklama pod niego aahahaha
Kwestię remarketingu omówiłem wyżej. Teraz kwestia czy Rzepa musi zarabiać na takich reklamach. Otóż wcale nie musi i pytanie Kijowskiego jest całkiem zasadne. System reklamowy Google pozwala na blokowanie niektórych reklam na swojej witrynie. Blokuje się zarówno konkretne adresy URL, obszary tematyczne reklam, jak i tzw. reklamy o charakterze kontrowersyjnym (w tym skojarzone z seksem, erotyką). A reklama leku na potencję z wyjątkowo niewyszukanym tekstem, jak najbardziej pod tę kategorię podpada. Widać to także po tym, że reklamodawca używa w tekście słowa „pe nis” ze spacją, zapewne po to, aby uniknąć kojarzenia reklamy z kategorią seksu.

To tyle ode mnie. Proszę mnie nie linczować za politykę, ten tekst powstał jedynie w celu edukacyjnym :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Owszem, nie każdy informatyk musi się znać na wszystkim. Jednak specyfiki na porost kutasa nie pojawiają się wyłącznie ze względu na wiek i płeć. Rzepa nie musi wiedzieć, że są aż takie reklamy, by je zablokować, bo u nich nikt nigdy takich nie zobaczył.

Ja od siebie dodam jedno, defaultowo nie szanuję informatyków którzy nie blokują reklam. Taki co nie blokuje reklam, musi u mnie na szacunek sobie wyraźnie zasłużyć.
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Ja od siebie dodam jedno, defaultowo nie szanuję informatyków którzy nie blokują reklam

Ja używam wyłącznie Noscripta który blokuje masę syfu w tym i reklam bo większość z nich jest od dawna pisana w JS albo linkuje do googlesyndication (flasha nie mam). Eksperymentalnie próbowałem też LibreJS ale jebania się z tym co nie miara. Nie używam jednocześnie żadnego innego adblocka poza tego na youtube. Reklamy głównego nurtu są w zdecydowanej większości nieosiągalne.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Najchętniej bym używał blokowania reklam na zasadzie opt-in, to znaczy filtry byłyby załadowane, ale reklamy byłyby blokowane na stronach na których są wkurwiające (mnie). Ale takowego nie ma. Wszystkie blokery są opt-out
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Czyżby nowy lider nowego KOD-u (tzw. Obywateli RP)?
Ostatnio wszędzie tego ryja pełno. I to ryja podobnego do muzułmańskiego migranta z Bliskiego Wschodu. Przypadek?
Ostatnio wtargnął do kościoła i dał popis. Ach ten spontan ze starannie zaprojektowaną i wykonaną planszą. Niestety rzeczony okaz nie został wyprowadzony i nie dostał po swym ryju niezmąconym żadną inteligentną myślą.
1500840348166755102795.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Podobno ten okaz pochodzi od Palikocura i jest obecnie asystentem jakiegoś posła PO. Ale tylko podobno, bo jeszcze go nikt nie zidentyfikował...


Tu w akcji pod domem Jarkacza. Osobnik ten należy do tzw. "animatorów", czyli wodzirejów "spontanicznych akcji". Zadaniem animatorów jest wykrzykiwanie haseł w ten sposób, by tłum zaczął je skandować oraz odganianie nieprzyjaznych mediów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom