Jednak przymus szczepień?

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
temat jest ruszony w nierządzie https://libertarianizm.net/thread-2972.html ale warto założyć nowy wątek, ponieważ już piątego lipca -czyli za kilkadziesiąt godzin- może nastąpić decydująca jego faza w senacie

Na posiedzeniu Senatu RP w dniu 5 lipca 2012 r. – w pkt. 3 porządku obrad – wejdzie pod obrady ustawa o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (druk senacki nr 141, druki sejmowe nr 293 i 416).

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... ,24,1.html

4 lipca 2012 r. odbędzie się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia jednakże na oficjalnej stronie internetowej tej komisji brak jest informacji, aby powyższa ustawa była przedmiotem prac tej komisji.
wyszperane.nowyekran.pl/post/67420,alert-zatrzymajmy-ustawe-o-przymusowych-szczepieniach

przydante linki:
http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-s ... rowia.html
http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art ... enatu.html
http://stopnop.pl/


adresy poczty elektronicznej senatorów do których można wysyłać protesty w sprawie:

biuro@abgarowicz.info, biuro@MieczyslawAugustyn.pl, biuro@blaszczyk.senat.pl, biuro@ryszardbonislawski.pl, biuro@grzegorzbierecki.pl, biuro@b-borusewicz.pl, biuro@biurosenatorskie.pl, biuro@chroscikowski.senat.pl, biuro@henrykcioch.pl, senator@czarnobaj.senat.pl, biuro@grzegorzczelej.pl, biuro@senatorczudowska.pl, biuro@dobkowski.senat.pl, senator@dowhan.pl, jaroslaw@duda.org.pl, biuro@stanislawgogacz.pl, biuro@ryszardgorecki.pl, biuro@piotrgruszczynski.pl, senator@andrzejgrzyb.pl, biuro@iwan.senat.pl, jmj@jmjackowski.pl, kazimierz.jaworski@polskichleb.pl, biuro@klich.pl, biuro@maciejklima.pl, ryszard@knosala.com, dyrektor@stanislawkogut.pl, biuro@kraska.home.pl, biuro@misiolek.senat.pl, biuro@obrycki.senat.pl, dyrektor@pajakandrzej.pl, sekretariat@panczyk.senat.pl, andrzej@andrzejperson.eu, pek.biuro@gmail.com, senator@leszekpiechota.pl, biuro@jadwigarotnicka.pl, janusz@sepiol.pl, biuro@skurkiewicz.pl, a@szewinski.senat.pl, biuro.senatorskie@kazimierzwiatr.pl, biuro@wittbrodt.pl, biurorawa@interia.pl, biuro@wojtczak.info, jan.wyrowinski@gazeta.pl, szajac@wp.pl, biuro@zdzieblo.pl, biuro@zientarski.pl, biuro@slawomirpreiss.pl, biuro@ortyl.senat.pl, senator@bohdanpaszkowski.pl, zbigniewmeres@o2.pl, biurosenatora@janmichalski.eu, antoni@motyczka.pl, senator@mozdzanowska.pl, biuro@kazimierzkleina.pl, senatorhatka@wp.pl, poczta@stanislawgorczyca.pl, biuro.senatorskie@hotmail.com, biuro@cimoszewicz.eu, stanislaw.lamczyk@sejm.pl, senator@jozefzajac.pl, biurosenatorskie@witoldsitarz.pl, krzysztof@krzysztof-slon.pl, senator@sztark.senat.pl, biuro@smigielski.org, biuro@piotrwach.org.pl, jozef.pinior@ue.wroc.pl, biuro@aleksanderpociej.pl, sagatowska@stalowa-wola.com.pl, senator@sewerynski.pl, biuro@andrzejowczarek.pl, jwl@jaroslawlasecki.pl, robert.mam@interia.pl, biuro@andrzejmatusiewicz.eu, biuro@rafalmuchacki.pl, biuro@niewiarowski.pl, biuro.kilian@wp.pl, andrzej@kobiak.pl, biuro@marek-konopka.pl, kopect@neostrada.pl, senator.gorski@neostrada.pl, hodorowi@chemia.uj.edu.pl, biuro@kazimierzkutz.pl, biuro@chybicka.senat.pl, biuro@bienkowska.senat.pl , biuroposelskie@borowski.pl, anna.aksamit@op.pl, s.karczewskibiuro@wp.pl, marek@rocki.pl, rulewski@janrulewski.pl, biuro@grubskimaciej.pl
lista emaili podana za: http://wyszperane.nowyekran.pl/post/674 ... zepieniach
 
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
jest jeszcze numer telefonu -jakby ktoś miał ochotę do nich zadzwonić
senacka komisja zdrowia:
Sekretariat: tel. 22 694-93-01, fax 22 694-92-21
 

Ślepy

neosarmata
75
41
Najważniejsze jest poinformowanie o tym jak największej ilości osób. Kontaktowałem się z wp.pl, onetem i rzepą, ale tępe dzidy nie chcą z niewiadomych przyczyn dać nawet najmniejszej notatki.
 
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Ślepy napisał:
Kontaktowałem się z wp.pl, onetem i rzepą, ale tępe dzidy nie chcą z niewiadomych przyczyn dać nawet najmniejszej notatki.

przemysł szczepionek jest dosyć wpływowy i tępe dziady wolą się nie narażać.
Większy sens ma informowanie mniejszych, ale za to niezależnych portali, blogów albo for.
 
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
warto też zauważyć że:

1.EUROPEJSKA KOMISJA BIOETYCZNA przewiduje że: "Nie można przeprowadzić interwencji medycznej bez swobodnej i świadomej zgody osoby jej poddanej. Osobie tej należy udzielić uprzednio odpowiednich informacji o celu i naturze interwencji, jak również jej konsekwencji i ryzyku. Osoba zainteresowana może w każdym czasie swobodnie cofnąć zgodę"

a Polska, na mocy Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, od 1991 roku jest zobowiązana dostosować swoje prawo do prawa wspólnotowego.

2. Ustawa o Zakładach Opieki Zdrowotnej; “ pacjent ma prawo do wyrażania zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub ich odmowę - po uzyskaniu odpowiednich, wystarczających informacji.


3. " Sąd Najwyższy w orzeczeniu z dnia 17 lutego 1989 roku [OSNKW 5-6/1989, poz.42] stwierdził, że
(Pacjent) udzielając zgody na interwencję medyczną pozwala lekarzowi na naruszenie integralności w ustalonym zakresie, co stanowi przedmiot zgody”

4.Kodeks Etyki Lekarskiej

“Art.13
1. Obowiązkiem lekarza jest respektowanie prawa pacjenta doświadomego udziału w podejmowaniu decyzji dotyczących jego zdrowia.

-na podstawie listu Jaśkowskiego

edit
dlatego też chyba nie podpisali europejskiej karty praw -ponieważ w myśl e.k.p przymus szczepień jest zakazany -przymus szczepień istnieje tylko w dwóch europejskich krajach polsce i czechach, oba nie podpisały e.k.p


Godność ludzka jest nienaruszalna. Musi być szanowana i chroniona.
Każdy ma prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego.
Każdy ma prawo do poszanowania swej integralności fizycznej i psychicznej.
Wiecej: http://www.eioba.pl/a/1nrp/karta-praw-p ... z1zh96Lud2
 
D

Deleted member 427

Guest
Nie można przeprowadzić interwencji medycznej bez swobodnej i świadomej zgody osoby jej poddanej. Osobie tej należy udzielić uprzednio odpowiednich informacji o celu i naturze interwencji, jak również jej konsekwencji i ryzyku. Osoba zainteresowana może w każdym czasie swobodnie cofnąć zgodę

Wpisujemy to do konstytucji libertariańskiej ;)
 

sierp

to ja :-)
577
300
kawador napisał:
Takie nieistotne jak "lub czasopisma"? ;)

Tutaj jakiś koleś analizuje nową ustawę: https://libertarianizm.net/thread-2972- ... l#pid47653

Ta analiza jest do dupy.

Np.:

"W starej wersji ustawy obowiązkowym szczepieniom ochronnym podlegają TYLKO osoby w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych, które ogłasza Główny Inspektor Sanitarny. Program ten dotyczy dzieci i młodzieży i co roku jest ogłaszany w formie listy szczepień wg wieku."

To jest nieprawda. W programie szczepień ochronnych są również np. szczepienia obowiązkowe osób narażonych w sposób szczególny na zakażenie. Patrz np:
http://bip.mz.gov.pl/index?mr=m1&ms=&ml ... 9&ma=18750

A tu jest rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych, wydane na podstawie art. 17 ust. 10 ustawy:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0111821086

Wg tego rozporządzenia obowiązek szczepień obejmuje np. osoby ze stycznością z chorymi na błonicę; osoby zranione, narażone na zakażenie tężcem; uczniów i studentów prowadzących kształcenie na kierunkach medycznych, którzy nie byli szczepieni przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B; osoby wykonujące zawód medyczny narażone na zakażenie, które nie były szczepione przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B; osoby zakażone wirusem zapalenia wątroby typu C; osoby mające styczność ze zwierzęciem chorym na wściekliznę lub podejrzanym o zakażenie wirusem wścieklizny.
Narodowy Program Szczepień Ochronnych jest aktem niższej rangi, wydawanym na podstawie par. 5 rozporządzenia. Jego ewentualna likwidacja nic nie zmieni pod względem tego, że minister zdrowia będzie mógł w rozporządzeniu określać (jak może i obecnie) osoby i grupy osób obowiązane do poddawania się obowiązkowym szczepieniom. Czyli tak obecnie, jak i po zmianie ustawy o tym, kto ma być obowiązkowo szczepiony decyduje minister zdrowia.
 
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Wystąpienie Elizy Walczak na posiedzeniu Senackiej Komisji Chorób 4.07.2012

Proszę Państwa, ja jestem Żydówką, przez 10 lat byłam w Izraelu, jestem jednym z twórców programów terapeutycznych, które odnoszą się do nowej medycyny, która ma początek w antycznej, i która stara się zapobiegać farmacji. Przymusowe leczenie kojarzy się nam z holokaustem. Tworzy się problem, proponuje rozwiązanie, bardziej ostateczne niż wynika ze zmyłkowych zapewnień. Tym razem, idąc z duchem miniaturyzacji i modernizacji, naturalne zagrożenia zastąpiono mikrobami wyhodowanymi w laboratoriach, dysze pryszniców strzykawkami, a trujący gaz toksynami lub żywymi mikrobami w szczepionkach. Postęp ten gołym okiem widoczny jest, wszak żyjemy w czasach wspomnianej już miniaturyzacji. I nieważne jest, że tacy lekarze, jak doktor Rath z Niemiec, który przedstawia genologię problemu biznesu szczepień farmacji, odsyłając do dokumentów opublikowanych w "Profit Over Life". To są dokumenty norymberskie proszę Państwa, gdzie ukazuje się powiązanie dzisiejszych koncernów farmaceutycznych promujących szczepienia z obozami w Auschwitz, proszę państwa. Jest jeszcze jedna różnica z dawnymi i obecnymi sposobami na uleczanie Ziemi z nadmiaru ludzi i walką z naturą. Podczas holokaustu pod prysznic prowadzili zwykle żołnierze wrogiego państwa. [część zdania zagłuszona przez przewodniczącego komisji].

http://www.bioslone.pl/szczepionkowy_holokaust

Natomiast główny inspektor sanitarny Przemysław Biliński uspokajał :)

Przymusowe szczepienie jest możliwe tylko wtedy, gdy na terenie województwa lub całego kraju zostanie ogłoszony stan epidemii. Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą przymus bezpośredni będą mogły stosować tylko osoby wykonujące zawody medyczne - np. pielęgniarze i pielęgniarki - zawsze pod nadzorem lekarza.
http://www.rp.pl/artykul/757695,909452- ... epien.html

-czyli że najpierw trzeba ogłosić stan epidemii :)
 

sierp

to ja :-)
577
300
Po pierwsze obowiązek szczepień oznacza już sam w sobie przymus. Jeśli ktoś nie poddaje się obowiązkowym szczepieniom, to powiatowy inspektor sanitarny może wydać decyzję administracyjną zobowiązującą go do tego, a w przypadku jej niewykonania wszcząć przeciw niemu egzekucję administracyjną tego obowiązku i nałożyć grzywnę w celu przymuszenia na podstawie art. 119 i dalszych ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Jednorazowa grzywna może wynosić do 10000 zł. Jeśli ktoś nadal nie wykonuje obowiązku, można nałożyć dalsze grzywny. Łączna wysokość grzywien może wynosić do 50000 zł.
Po drugie nie jest prawdą, że przymusowe szczepienie (w sensie stosowania przymusu bezpośredniego) jest możliwe tylko wtedy, gdy na terenie województwa lub całego kraju zostanie ogłoszony stan epidemii. Zgodnie z art. 36 obowiązującej aktualnie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi "wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków". Czyli wystarczy uznać, że choroba, jaką rozpoznano lub tylko podejrzewa się u danej osoby jest "szczególnie niebezpieczna i wysoce zakaźna" (zgodnie z ustawową definicją jest to "choroba zakaźna łatwo rozprzestrzeniająca się, o wysokiej śmiertelności, powodująca szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego i wymagająca specjalnych metod zwalczania, w tym cholera, dżuma, ospa prawdziwa, wirusowe gorączki krwotoczne" - ale nie ma tu szczegółowego wykazu precyzującego, jakie choroby tu się zalicza), aby podać jej przymusowo leki - a ponieważ pojęcie "leku" w tej ustawie nie jest zdefiniowane, zaś wg ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych lekiem jest produkt leczniczy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne, czyli "substancja lub mieszanina substancji, przedstawiana jako posiadająca właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt lub podawana w celu postawienia diagnozy lub w celu przywrócenia, poprawienia lub modyfikacji fizjologicznych funkcji organizmu poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne" - to są mocne podstawy do interpretacji, aby szczepionki uznać za leki. Czyli jeśli ktoś nie poddaje się obowiązkowi szczepienia np. przeciwko błonicy wynikającemu z tego, że miał styczność z chorym na błonicę, to można uznać, że podejrzewa się go o zachorowanie i na tej podstawie (choć w tym przypadku jest to naciągane, bo w takim przypadku kwalifikowałby się raczej do podania surowicy) mu tę szczepionkę przymusowo podać.
W tym przypadku nowelizacja ustawy pogarsza sytuację, ponieważ obowiązek poddawania się szczepieniom ochronnym wynikający z art. 5 ust. 1 rozszerza się na wszystkie szczepienia, a nie tylko te przeprowadzane w ramach Programu Szczepień Ochronnych wynikającego z rozporządzenia MZ w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych. To zaś daje podstawę do nałożenia przez powiatowego inspektora sanitarnego obowiązku poddania się szczepieniu spoza tego programu w trybie przewidzianym w art. 33 ust. 1 ustawy. Wystarczy podejrzenie o chorobę zakaźną znajdującą się w załączniku do ustawy (np. grypę) lub ogłoszoną przez MZ w trybie art. 3 ust. 2 ustawy. No a uznanie takiej grypy za "chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną" jest kwestią interpretacji urzędnika. Więc teoretycznie można będzie przymusowo podawać szczepionki przeciw grypie nawet bez ogłoszenia stanu epidemii.
Nowelizacja ustawy pogarsza sytuację jeszcze pod dwoma względami: po pierwsze zmienia się definicja chorób zakaźnych - dotąd w rozumieniu ustawy były to tylko te choroby, które "ze względu na charakter i sposób szerzenia się stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego", po nowelizacji będą to wszystkie choroby, które zostały wywołane przez biologiczne czynniki chorobotwórcze. Oznacza to, że MZ w trybie art. 3 ust. 2 ustawy będzie mógł ogłosić za zakaźną dowolną chorobę wywołaną przez takie czynniki, nawet taką, którą zarazić się bardzo trudno. Ze wszystkimi tego konsekwencjami, w tym możliwością nałożenia obowiązku szczepień. Po drugie powiatowy inspektor sanitarny będzie mógł w trybie art. 33 ustaw nałożyć obowiązki przewidziane w art. 5 ust. 1 (m. in. obowiązek poddania się szczepieniu nawet nieujętemu w Programie Szczepień Ochronnych) na osobę nawet nie podejrzaną o chorobę zakaźną, a jedynie taką, która miała styczność ze źródłem biologicznego czynnika chorobotwórczego. W tym przypadku wyraźnie widać, że chodzi tu głównie o możliwość nakazania szczepienia.
 
D

Deleted member 427

Guest
Przymusowe leczenie kojarzy się nam z holokaustem.

Nie ma co - argumentum ad Hitlerum zawsze na czasie ;) Ja znam kilka lepszych - zarówno z lewa, jak i z prawa: aborcja kojarzy się z III Rzeszą; podniesienie zaciśniętej pięści (Breivik) kojarzy się z nazistami etc etc.
 
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
kawador napisał:
Przymusowe leczenie kojarzy się nam z holokaustem.

Nie ma co - argumentum ad Hitlerum zawsze na czasie

I tak i nie. Kobieta jest żydówką a więc jej rodzina mogła mieć jakieś podobne doświadczenia -na przykład z prowadzeniem do gazu. Ja nie jestem żydem ale mój dziadek też był w obozie, ponieważ nie chciał podpisać tak zwanej "volkslisty" Spotkałem też kilka osób -w tym takich które wtedy były dziećmi- na których robiono eksperymenty w obozach. Także dla mnie to nie jest abstrakcja.
I Eliza Walczak także prawdopodobnie odwołuje do jakichś żywych doświadczeń jakie miały miejsce w jej rodzinie w czasie wojny.

Z drugiej strony faktycznie jeśli nawet słuszne argumenty nie są skuteczne to należy z nich zrezygnować. I tu się zgadzam :)


Tak jeszcze na temat przymusu szczepień. Obecne prawodawsto nie jest dobre, poprzednie też nie było dobre. Mało tego prezydent "Patriota" zanim spadł w Smoleńsku, podpisał jakiś papier na mocy którego Światowa Organizacj Zdrowia może przejąć władzę nad terytorium polandii i szczepić oraz odosabniać ludzi siłą wbrew ich woli. Muszę to w końcu odszukać.


edit
Eliza Walczak to ciekawa postać -jest specjalistką programu medycznej marihuany w Kaliforni i Izraelu.
www.youtube.com/user/GazetaKonopnaSpliff
www.youtube.com/user/KZKilol
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja nie neguje jej kwalifikacji ani nie podważam wiedzy medycznej. Jedyni delikatnie sugeruję, że przymusowe leczenie bardziej kojarzy mi się z demokracją niż z jakimś tam Hitlerem.
 
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
a o to biega -przyznaje że nie załapałem od razu. Faktycznie w demokracji można przegłosować wszystko.
 
D

Deleted member 427

Guest
Nie wiem, czy oglądaliście "Contagion" Stevena Soderbergha - historia wybuchu i rozprzestrzeniania się epidemii po całym globie. Jednym z bohaterów jest Alan Krumwiede (Jude Law), bloger, który relacjonuje przebieg wydarzeń z poziomu pokoju i komputera, informując na bieżąco na necie o poczynaniach rządu i firm farmaceutycznych. Wszędzie węszy spisek, nie chce się szczepić, bo uważa, że rząd rozprowadza zatrute szczepionki poprzez pokumane z nim korporacje. W końcu łapią go federalni i siłą szprycują. Fajna jest scena, jak zaciągają go do vana, żeby zbadać mu krew, a on krzyczy, że nie odda krwi, bo to jego własność :)
 

papuv

Member
196
5
kawador napisał:
Ja nie neguje jej kwalifikacji ani nie podważam wiedzy medycznej. Jedyni delikatnie sugeruję, że przymusowe leczenie bardziej kojarzy mi się z demokracją niż z jakimś tam Hitlerem.
Przymusowe leczenie, przymusowe szczepienie, przymusowa sterylizacja i przymusowa eutanazja.
Ostrzegam - to lubi się łączyć.
 
D

Deleted member 427

Guest
Dopóki grzecznie wytwarzasz PKB ku chwale państwa, zbierasz psie kupy i nie domagasz się karabinów maszynowych w każdym domu - nic ci nie grozi.
 
Do góry Bottom