Jaki komunikator najlepiej p2p na Linux i Android?

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Nie chcę żadnych reklam i nie chcę podawać numeru telefonu czy maila, jakieś sugestie?
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
IRC jest trochę za skomplikowany, osoby starsze mają tego używać, bardziej coś potrzebne z prostą listą kontaktów i wysyłaniem wiadomości
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
no to po prostu zaloz im xmpp (cisco jabber, astrachat, by miec audio/video) albo jitsi albo linphone (rowniez latwy w obsludze, niestety wciaz jeszcze nie ma konferencji grupowych A/V, trzeba troche poczekac)

> osoby starsze mają tego używać
> P2P

to się wyklucza trochę xD

inb4 nikt nie uzywa

 
Ostatnia edycja:

Dompik

New Member
14
25
Jami (ten będzie chyba najlepszy, biorąc pod uwagę to co piszesz)
Session (większe ograniczenia wynikające z anonimowego routingu, brak rozmów audio i mały rozmiar plików)
Może jeszcze ewentualnie Briar (jw + jest tylko mobilny, ale chyba istnieje nieoficjalna możliwość uruchomienia go na Linuxie) albo Status

P2P ma tą wadę że nie zobaczysz wiadomości w czasie gdy cie nie ma.
Biorąc pod uwagę, że większość komunikatorów opiera się teraz o smartfony to chyba staje się znikomym problemem, ale nie wiem. AstraChat jest już chyba niewspierany (ostatnie aktualizacje na telefonach z początku 2019)
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Jami (ten będzie chyba najlepszy, biorąc pod uwagę to co piszesz)
Session (większe ograniczenia wynikające z anonimowego routingu, brak rozmów audio i mały rozmiar plików)
Może jeszcze ewentualnie Briar (jw + jest tylko mobilny, ale chyba istnieje nieoficjalna możliwość uruchomienia go na Linuxie) albo Status


Biorąc pod uwagę, że większość komunikatorów opiera się teraz o smartfony to chyba staje się znikomym problemem, ale nie wiem. AstraChat jest już chyba niewspierany (ostatnie aktualizacje na telefonach z początku 2019)
Ten Jami to całkiem przyzwoity, właśnie o to chodziło
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Biorąc pod uwagę, że większość komunikatorów opiera się teraz o smartfony to chyba staje się znikomym problemem, ale nie wiem.
no i co to zmienia? Transfer danych rozpuszcza baterie jak m&m's. Nie wspominajac o tym ze niektore gry wyswietlaja reklamy i sobie starsi ludzie wifi tez moga wylaczyc.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Jest jeszcze tox (to protokol, klienty są różne), to nie jest SIP ale realne P2P bez serwera posrednika. W związku z tym narzut danych może być ogromny
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Ten Jami jednak nie jest taki dobry pokazuje, że ktoś jest dostępny w czasie jak ma wyłączony komputer...
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
IRC jest trochę za skomplikowany
Choć w sumie to ostatecznie nie wiem co w nim jest skomplikowanego, szczególnie jeśli użyjesz sieci typu pirc.pl gdzie jest zachowywana historia na kanale przez tydzień, 100 ostatnich wiadomości lub tilde.chat ktory pozwala przesylac obrazki w HTTP przez DCC. Albo nawet, użyć convos.chat który przy pomocy jitsi dodaje rozmowy audio/video i jest w zasadzie 1:1 podróbką discorda
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
P2P ma tą wadę że nie zobaczysz wiadomości w czasie gdy cie nie ma.
Bzdura. A Bitmessage to co?
Jest tylko na komputery stacjonarne, ale trzyma wiadomości do 28 dni.

Ten Jami jednak nie jest taki dobry pokazuje, że ktoś jest dostępny w czasie jak ma wyłączony komputer...
Jami pokazuje dostępność użytkownika, a nie urządzenia. Do tego dostępność/niedostępność działa z opóźnieniem.

Tak naprawdę są dwa dostępne komunikatory P2P. Jami i Tox (TRIfA).
I są coraz lepsze, bo są intensywnie rozwijane.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
A Bitmessage to co?
a bitmessage to blockchain, czyli to tak jakbys uzywal usenet.
I są coraz lepsze, bo są intensywnie rozwijane.
no mobilna wersja atox wciąż nie ma Audio/Video :(

aczkolwiek ja podchodze do sprawy w ten sposób:

Why not recommend other XMPP non-compliant instant communication solutions?​

  • From Moglen (2017)[8] one can draw the consideration that there is need for things that work in a reasonable basic level, which are stable, standardized and get the basic job done even in the most limited environment. From the same reference, there is no longer time to recommend an incomplete solution and say that it will get better as "we" thinker with it and that people should just "massively use it already". This is not to say that the development of other solutions must be abandoned. What should be done is instead to recommend already stable solutions to the general public, and leave the unstable ones to people who really get interested on helping out.

 
Do góry Bottom