III RP - najgorsze państwo świata

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Polski wzrost gospodarczy ostatnich lat jest w dużej mierze kłamstwem. Ogromny strumień pieniędzy trafia do nas z Unii. Ale po pierwsze jest to strumień który właśnie wysycha, po drugie jest to trochę leczenie strychniną, bo za każde 1EUR które tak otrzymujemy kolejne 1EUR musimy pożyczyć. Drugi potężny strumień pieniędzy (kto chce niech poszuka danych Western Union) trafia do Polski od emigrantów. Te pieniądze ratują przed kompletnym bankructwem całe wsie i miasteczka. Ale one też się skończą. Każdy rok w którym Polska nie stwarza im warunków do powrotu jest rokiem w którym ten powrót staje się coraz mniej prawdopodobnym. Te sztuczne, podłączone z zewnątrz kroplówki się skończą i wówczas Polska i Polacy pozostaną z koniecznością ciężkiej pracy, budowy kraju bez liczenia na innych, lecz tylko na samych siebie.

-- Piotr Smolański, [link]

Ciekawe! Ja wierzyłem w to nasze PKB. :( Kolejny dowód na to, jak dramatycznie mało ten wskaźnik mówi.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
32401_311832722255464_210520387_n.jpg


Gdyby teraz odnieść tę ankietę do danych rzeczywistych i z tego wyciągnąć wskaźnik malkontenctwa, to zgadnijcie, na którym miejscu byliby Polacy? Nie wierzę, że mamy gorsze drogi niż Suazi (co to kurwa jest?) czy Bangladesz.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
w belgii są chujowe drogi... gorsze niż w polsce, mają coprawda sieć autostrad, ale nawierzchnia fatalna... byłem widziałem...
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Podczas mojego przedostatniego pobytu w USA, kilka lat temu, akurat w zimie w Chicago, byłe zaskoczony jak zły stan dróg tam jest. Oczywiście nie licząc sieci autostrad, to reszta nie odbiegała standardem od naszych. Dziury, brak malowania, połamane krawężniki, syf. Bez kompleksów.
 

ford

Active Member
314
33
Państwo Polskie jest nieudolne, ja rozumiem taki Kuwejt, gdzie Państwo zarabia na obywateli i daje im pieniądze, a w Polsce jest odwrotnie Państwo okrada obywateli i nie zarabia na nich, nie dając absolutnie nic w zamian z czego bym chciał skorzystać.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Czeba powouać urząd ds. zwalczania biedy i dać trzecią szansę liberalnej i prorynkowej Platformie :) Ewentualnie uznać, że kapitalizm się nie sprawdził i postawić na wojujące państwo opiekuńcze Kardaszewskiego :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Lubię takie rzeczy, ale wkurza mnie zawsze jakieś takie niedoróbstwo. Nie ma chorobowego, bo nie płaci ubezpieczenia chorobowego.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
No jak to, Maćku, przecież opieka zdrowotna jest w polsce bezpłatna, jak zagwarantowano w konstytucji, to czemu płacić ;)
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Co jakiś czas można przeczytać o urzędasach wykańczających firmy za pomocą prawa działającego wstecz, ostatnio tu: http://natemat.pl/93907,od-x-lat-pr...a-zaplacic-1-mln-zl-akcyzy-chca-nas-wykonczyc. Nie są to jakieś pojedyncze przypadki urzędniczej niekompetencji. Otóż jedna z ustaw III RP dopuszcza taką możliwość, jeśli "zasady demokratycznego państwa prawnego nie stoją temu na przeszkodzie". Gdzie w przepisach szukać tych zasad? Nie wiadomo.

Art. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (z późn. zm.) daje możliwość „nadania aktowi normatywnemu wstecznej mocy obowiązującej, jeżeli zasady demokratycznego państwa prawnego nie stoją temu na przeszkodzie”. Od 1 stycznia 2001 r. (data wejścia w życie) jest to przepis o bardzo wysokiej randze w polskim systemie prawa. Na jego mocy każdy zarzut retroaktywności kierowany pod adresem jakiegoś aktu prawnego należy uznać za nieuzasadniony, jeśli nie wskazano zasady demokratycznego państwa prawnego stojącej na przeszkodzie do nadania temu aktowi wstecznej mocy obowiązującej.

Żeby było zabawniej, ta ustawa musi być niekonstytucyjna, bo art. 42 konstytucji stanowi, że "Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia".
Ireneusz Idziak i jego teść od 24 lat budują karetki dla polskich szpitali. To jednak niedługo może się skończyć, gdyż podobnie jak inni przedstawiciele branży, przedsiębiorcy stanęli przed widmem bankructwa. Wszystko przez zmianę przepisów, w myśl których karetki traktowane są niczym osobówka, od której trzeba zapłacić akcyzę. To nie koniec. Urzędnicy wpadli na pomysł, aby ściągnąć akcyzę za okres, gdy nowe przepisy jeszcze nie obowiązywały.

Zasady demokratycznego państwa prawnego, dziwko!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Retroakcja#Zasada_niedzia.C5.82ania_prawa_wstecz_w_Polsce
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
III RP to nie jest najgorsze państwo na ziemi z pozycji libertarianina. Chociaż nie chodzi tu o państwo w całości, to w porównaniu do niektórych miejsc w USA jesteśmy wręcz oazą wolności. Np. taki Nowy Jork jest zarządzany w sposób iście faszystowski. Policja tam stosuje wszelkie możliwe metody, by udupić obywatela (metody chwalone przez niejakiego Kolonkę), o broń trudniej tam niż w Polsce, a jak dowiecie się ile papierków i pozwoleń jest tam potrzebnych, by prowadzić działalność gospodarczą, to nawet nasz ZUS wyda się pikusiem. Żeby USA odzyskały opinię wolnościowego kraju, to muszą: a) uciąć jaja rządowi federalnemu
b) zburzyć Nowy Jork, bo za długo szpeci, a statuę wolności przenieść do Nevady pomiędzy kasyna, burdele i sklepy z bronią.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 986
Sitwa w sosie własnym. Ciekawe, czy Macierewicz mógł podjąć się cokolwiek łatwej misji zwalenia na Ruskich "wypadku" w Smoleńsku, miast skupić uwagę na poważnym podejrzanym - WSI. Ciekawe też, kiedy w sytuacji zorientuje się Jarkacz i wypieprzy go na zbity pysk.
Etatyści etatystom wilkiem, ale generalnie dość ciekawa sprawa. A jak się widzi tego rodzaju fotę ...

10409450_687290034677763_3057581033611257591_n.jpg
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Newsy z Polszewii z cyklu "25 lat wolności", żywy dowód na to, że historia jest cykliczna:

Przed sądem w Szamotułach rozpoczął się wczoraj proces byłego opozycjonisty, któremu policja zarzuca, że bez rejestracji wydawał czasopismo. Chodzi o krytyczny wobec lokalnych władz blog wikiduszniki.pl.
Sędzia rutynowo zapytał obwinionego o karalność. Radke stwierdził, że nie był karany, ale kiedy później dano mu głos, odniósł się do tej kwestii. - Niemal dokładnie 30 lat temu, 1 października 1985 roku zostałem aresztowany m.in. pod tym samym zarzutem, jaki jest mi teraz stawiany. Obecnie wyrok z PRL jest już zatarty - powiedział Radke.


Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8977085,byly-opozycjonista-oskarzony-za-to-samo-co-w-prl,1,id,t,sa.html
 
Do góry Bottom