[humor] Różne ROTFLE ...

Voy

Active Member
386
242
12010_517316048325835_943535918_n.jpg
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 864
12 252
To zabawne, bo ja znalazłem obrazek o efektywności socjalizmu.
No i widzisz, nic się nie zmarnuje, czegokolwiek tam nie rzucili akurat, to zostanie spożytkowane w 100%, do ostatniego okruszka :) To jest najprawdziwsza prawda, że w socjalizmie wskaźniki optymalizacji zagospodarowania posiadanych zasobów szybowały w stratosferę. Dość wspomnieć, że taka np. Trybuna Ludu wiodła kilka żywotów; wpierw była głosem ludu pracującego miast i wsi, później zmieniała się w papier pakowny, by ostatecznie dokonać żywota w toalecie. A w kapitalizmie? Phi, jeden papier do czytania, drugi do pakowania, trzeci do tyłka, a drzew nie ma komu sadzić. Przykłady można mnożyć, z tego co pamiętam to np. na Kubie średni wiek samochodu przekracza 25 lat, i co teraS?
 

military

FNG
1 766
4 727
Niestety, Ciek, ale 25-letnie samochody są nieekologiczne i niebezpieczne, poza tym trzeba wesprzeć branżę samochodową dopłatami do złomowania i zakupu nowych aut. Ile dzieci ginie na Kubie każdego roku, ponieważ z przerdzewiałego samochodu odleciał kołpak i urżnął im głowę?
 

Alu

Well-Known Member
4 633
9 686
Co to za efektywność jeśli muszę liczyć każdy okruszek? Ciek w kapitalizmie też możesz jeździć jednym samochodem przez 25 lat, w socjalizmie po prostu nie ma wyboru ot i cała różnica. Wg mnie efektywność jest wtedy gdy system gospodarczy możliwie najlepiej zapewnia zachcianki konsumenta a przeciętny konsument nie chce się podcierać trybuną tylko papierem delikatnym jak jedwab i chce mieć nowy samochód co kilka lat a najlepiej dwa a nie 20-letniego gruchota. Socjalizm był tak nieefektywny, że tylko najzamożniejszych było na to stać.
 
Do góry Bottom