[humor] Różne ROTFLE ...

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
zViUY.gif
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 772
Tymczasem konserwatyzm.pl wpadł w groźną pułapkę ideologii gender!

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11083/torebka-meska---oblesny-szczyt-zniewiescienia

Marek A. Grabowski
Torebka męska – obleśny szczyt zniewieścienia

20 października 2013 | Publicystyka

Tam gdzie mieszkam (czyli w Warszawie), niemal zawsze jak wyjdę na miasto to widzę mężczyzn z torebkami. Bardzo niesmaczny widok, ale niestety jest ich coraz więcej. Jeszcze niedawno były to same wymoczki, teraz jednak zdarzają się nawet męscy, umięśnieni. Jakkolwiek, nie brzmi to kuriozalnie, torebka stała się elementem współczesnego stroju męskiego.

torebka123.jpg

"Stworzyła cię (natura) mężczyzną, a ty zmuszasz się, żeby być kobietą" (słowa przypisywane Diogenesowi)

Była wówczas końcówka lat dziewięćdziesiątych. Wracałem z Babcią ze sklepu. Poprosiła mnie, żebym poniósł jej rzeczy. Zgodziłem się na siatki z zakupami, lecz na torebkę nie. Stwierdziłem, że chłopak z torebką wygląda dziwacznie. Babcia przyznała mi rację.

Wówczas w głowie młodego nastolatka nie mieściło się, że za kilkanaście lat torebki będą dostępne w sklepach w działach dla panów.

Tam gdzie mieszkam (czyli w Warszawie), niemal zawsze jak wyjdę na miasto to widzę mężczyzn z torebkami. Bardzo niesmaczny widok, ale niestety jest ich coraz więcej. Jeszcze niedawno były to same wymoczki, teraz jednak zdarzają się nawet męscy, umięśnieni. Jakkolwiek, nie brzmi to kuriozalnie, torebka stała się elementem współczesnego stroju męskiego.

Trend ten musi jednak budzić przeciw tradycyjnego mężczyzny. I owszem mój przeciw budzi. Raz nawet zdarzyło mi się skomentować na głos, jednego takiego jegomościa. Może i nie ładnie, ale nie mogłem się powstrzymać.

Jednak plaga mężczyzny noszących torebki będzie trwała dalej, a ja na to nic nie poradzę. Z dwojga złego to ja już wolę dresiarzy spod budki z piwem.

Dlaczego, jednak o tym wszystkim piszę? Otóż spór prawica-lewica to nie tylko spór, o wolny rynek, aborcję czy niepodległość; ale również spór o kulturę dnia codziennego. Jednym z jej elementów jest zacieranie różnic pomiędzy płciami. Pojawienie się męskiej torebki to radykalny przykład takiej działalności. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że utożsamianie torebek z płcią piękną jest czysto umowne, jednak nasza tożsamość w dużej mierze opiera się na umowach. Dlatego, też mamy obowiązek ich bronić. Nie chodzi tutaj bynajmniej o jakąś teorię spiskową, że masoneria wprowadza w obieg takie dziwactwa, ażeby zrobić z nas babochłopów. Prawda jest dużo bardziej prozaiczna, po prostu w obecnej kulturze europejskiej męskość stała się czymś obciachowym. Jest to jednak smutna prawda.

Oczywiście nie ma jednego wzoru męskości. Zawsze istniały różne koncepcje. Jednak pewne sprawy są oczywiste. Noszenie torebek przez mężczyzn jest jedną z nich.

Marek Adam Grabowski
Jakby nie było, przyznają rację lewakom: płeć społeczna istnieje, skoro można się czepiać czyjejś identyfikacji tylko z powodu tego jak się nosi. Gdyby nie istniała, interesowałyby nas wyłącznie genitalia, a nie to czy ktoś paraduje z plecakiem czy torbą.

Heh, przeczytałem: "obleśny szczyt ześcierwienia" i się zdziwiłem co tak ostro... :D
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
Jestem naturalną blondynką nawet gdybym miała wąsa to by go nie było widać. Koleżanka była typowej urody południowej z typowym owłosieniem dla niektórych reprezentantek tego typu.
 

pampalini

krzewiciel słuszności
Członek Załogi
3 585
6 853
Adam Marek Grabowski - wprost bije od niego ta twarda, heteroseksualna męskość.
Już sam fakt, że tak bardzo interesuje się wyglądem innych facetów, o czymś świadczy. Znałem jednego geja, który wciąż narzekał, że faceci dzisiaj to "przegięte lale", a on jest homo, więc podniecają go prawdziwi mężczyźni z krwi i kości.
 
Do góry Bottom