1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Historia polskich wolnościowców

Temat na forum 'Inicjatywy wolnościowe' rozpoczęty przez tosiabunio, 30 Grudzień 2010.

1. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 248
    Jak jeszcze Jacek studiował na UŚ, anarchiści jako stowarzyszenie studenckie dostali pokój w jednym z budynków UŚ. To tam się spotykałem z różnymi wolnościowcami. Byli tam i anarcho-komuniści i anarcho-wegetarianie i anarcho-weganie i zwykłe punki zadymiarze, oraz pozostała menadżeryja trudnych do określenia i sklasyfikowania indywiduów.
    Z tego co pamiętam, to Jacek i inni mieli założyli stowarzyszenie An-Arché, które potem na zjeździe FA zostało wywalone z FA. Czy jakoś tak. Najlepiej będzie jak dopytasz o to Jacka.

Nie wierzę.

To był Janusz Korwin-Mikke (innej odpowiedzi chyba nie ma). Zresztą byłem na jego wykładzie w roku 89, czy 90 na Politechnice w Gliwicach. Nawet coś z nim dyskutowałem.

Co to twojego pytania. Było kiedyś aktywne środowisko wokół Mind Fuck Zine. Skontaktuj się z Włodkiem Gogłozą.

lernakow lubi to.
  2. alfacentauri

alfacentauri Well-Known Member

Polubienia:
    1 446
    Coś ilustracji by się przydało.
    Gazeta An Arche - pełniła funkcję takiego przedpotopowego forum offline. Drukowana na papierze. Czekało się aż listonosz wrzuci ją do skrzynki, by po miesiącu przeczytać polemiczny wpis.
    Z pewnością nie pierwsze pismo libertariańskie ale możliwe, że pierwsze, które w nazwie miało libertarianizm - "In Vitro - libertarian zine". Nie wiem czy twórcy starczyło sił by wydać więcej niż 2 numery, ale warto mieć w pamięci, że kiedyś była taka inicjatywa.

Ostatnia edycja: 20 Marzec 2016
    lernakow, Alu, nuri oraz 6 uzytkowników lubi to.
  3. alfacentauri

alfacentauri Well-Known Member

Polubienia:
    1 446
  4. carlit

carlit New Member

Polubienia:
    8
    Swoje poszukiwania idei libertariańskich rozpoczynałem od sympatyzowania z Federacją Anarchistyczną oraz ogólnie subkulturą punk i punk rockiem. Były to ok. ok. 1998-1999 (początek liceum). Federacja Anarchistyczna mnie nie wciągnęła. To nie było to! Ale pojawiło się światełko w postaci podłączenia domowego komputera do Internetu. Pamiętam z tego okresu, że przeczytałem wtedy wszystkie dostępne już wtedy libertariańskie teksty z pewnością kilka razy. Uczestniczyłem w starych dobrych grupach dyskusyjnych i państwa wirtualnych, które wtedy bardzo dobrze funkcjonowały.
    Ok. 2001 roku Dagobert Hill (ktoś go tutaj pamięta?) założył oczywiście wirtualnie Organizację Libertariańską "CANNABIA" http://www.cannabia.prv.pl/ ; Wirtualne quasi - państwo o ustroju libertariańskim. Przy okazji którego zaczął być wydawany Liberator wolnościowy e-zin (liberalizm, wolność, libertarianizm, etatyzm, rząd, prasa, internet) pod stroną: c-liberator.prv.pl który z czasem przekształcił się w portal o tematyce wolnościowej i liberalnej: liberator.org.pl, liberator.lbl.pl [Centrum Informacji Liberalnej].
    dAGO (Dagobert Hill) był pomysłodawcą i pierwszym redaktorem naczelnym portalu na którym prezentowane były poglądy libertariańskie, wolnościowe, toczone były dyskusje publicystyczne oraz publikowane teksty aktualne jak i klasyków libertariańskich z Polski i ze świata.
    Trzon redakcji stanowili: Dagobert Hill, Grzegorz „Carlit” Lepianka, Krzysztof „Critto” Sobolewski, Kamil Zwolski oraz mnóstwo innych osób których trudno teraz wymieniać z imienia i nazwiska.
    Liberator z Internetu zniknął w 2007 roku.
    Pozdrawiam Wolnościowców i wszystkich czytelników Liberatora.
    Grzegorz Lepianka

wah, nazimno, sabat oraz 5 uzytkowników lubi to.
  5. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 719
    macie kontakt z kimkolwiek z yrizony forum? fat Ty na yri przesiadłeś się z frizony? za czasów frizony już był libnet? niech ktoś może rozrysuje geneaologie społeczności wolnościowych

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.