Grecja i UE

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Ja zauważyłem, że tuż przed greckim kryzysem, miała tam miejsce afera podsłuchowa. Podsłuchiwano cały rząd i prominentnych urzędasów. Czy tylko ja mam takie podejrzenia, że widzę w tym bardzo prawdopodobny związek przyczynowo skutkowy?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Premislaus napisał:
I dobrze, niech dobiją lewiatana, oleją długi i wprowadzą anarchokapitalizm, to wtedy tam wyemigruje :).

Jak im się tylko noga lekko podwinie to Turczyn na to właśnie czeka. Śliska sprawa. Muszą być grzeczni i pokorni wobec USA.
 
D

Deleted member 427

Guest
Niestety jedność protestów została złamana (nie po raz pierwszy) przez stalinistów z Komunistycznej Partii Grecji

Przez stalinistów? To jest chyba nowe słowo na tym portalu, śledzę go od czasu do czasu, i chyba nigdy jeszcze się nie natknąłem. Dotychczas wszyscy, którzy sprzeciwiali się klasie robotniczej, to byli naziści albo faszyści, albo skrajna prawica. a teraz nagle pojawili się staliniści. Ładny rozjeb swoją drogą :)
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Historia powtarza się jako farsa. :D

Wiadomo, że u komuchów walka polityczna o serca mas to nie przelewki. Szybko konurencyjne frakcje okazują się "wrogami ludu" :) Póki co tylko odpędzają się kijami, ale jeśli wybuchnie prawdziwa rewolucja, to wrogowie polityczni i dawni towarzysze z pewnością zaczną lądować w dołach z wapnem jak sto lat temu.
 
D

Deleted member 427

Guest
I odpowiedzcie sobie na pytanie, jakie szanse w takiej zadymie mają postulaty liberalne czy libertariańskie? Libertarianie zostaliby rozdarci na strzępy. Jak się wali państwo to do głosu dochodzą różne odmiany komuchów, narodowych bolszewików, narodowych socjalistów i tak dalej. Tam zwyczajnie nie ma miejsca dla takiego Johna Stossela, w USA jeszcze potraktowano go łagodnie (okrzyki hańba i "wstydź się"), ale w Grecji zostałby rozjechany przez toczących piane roboli.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Nie mają szans, na pocieszenie mogę dodać, że jakby przyszło co do czego, to staliniści na pewno najpierw rozprawią się z anarchokomuchami.
Więc jak jest jakiś libertarianin w Grecji i ma trochę oleju w głowie, to może zdąży uciec :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
kawador napisał:
I odpowiedzcie sobie na pytanie, jakie szanse w takiej zadymie mają postulaty liberalne czy libertariańskie? Libertarianie zostaliby rozdarci na strzępy.

Jak się walczy na obcym gruncie i na obcych zasadach to się z reguły przegrywa.

kawador napisał:
Jak się wali państwo to do głosu dochodzą różne odmiany komuchów, narodowych bolszewików, narodowych socjalistów i tak dalej.

I tak i nie, zależy. W Somalii i Afganistanie czerwona zaraza jakoś się nie zalęgła.

kawador napisał:
Tam zwyczajnie nie ma miejsca dla takiego Johna Stossela, w USA jeszcze potraktowano go łagodnie (okrzyki hańba i "wstydź się"), ale w Grecji zostałby rozjechany przez toczących piane roboli.

Nie ma miejsca. Jest tam miejsce dla Gan-Ganowiczów, którzy będą oczyszczać teren z ogłupionego motłochu. I nie wykluczone, że kupę ścierających się pochodów różnych odcieni lewactwa potraktują jak plemię kanibali.
(Dla tych co nie czytali Kondotierów, Gan-Ganowicz kazał wybić całą ich wioskę wraz z dziećmi.)

Ja doradzając szefowi Greckiej bezpieki, zaleciłbym wykorzystanie albańskiej mafii. Najlepiej by Albańce oczyściły teren i w nagrodę mogły zabrać wszystkie ładne komunistki na własność. Resztę mogą wybić. Tyle że nie mogą ruszać osób trzecich i mają swą własność czym prędzej wywieźć z kraju.
Po 2 tygodniach ceny w londyńskich burdelach spadną na pysk, a jakość usług wzrośnie. :)
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Jeżeli w Grecji tłum ustawi szubienice lub gilotyny i urządzi czystkę w stylu jakobińskim można im śmiało kibicować, na libertarian nie trafi :) a może "staliniści" odsieją populacje "anarchistów" albo odwrotnie, przy okazji kilku bankierów czy inne mendy ...

win-win situation :)
 
A

Anonymous

Guest
Będą jakie libertariańskie milicje, Brygady Międzynarodowe jak w Hiszpanii w 1936 roku?
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja tu raczej widzę potencjał na reaktywację rządów Czarnych Pułkowników ;)
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
zadymy w grecji raczej nie anarchistyczne?
"Gdy przejdzie już główna masa demonstrantów, pojawiają się wtedy grupki "chuliganów" partyzancką metodą wyskakujące z różnych uliczek, z pałami, butelkami, kastetami rzucają się na spokojnych manifestantów. Wtedy oczywiście interweniuje policja. Ale dziwnym trafem nie atakując, nie aresztując tych chuliganów, a gazując całą ulicę - plac, zmuszając demonstrantów w ten sposób do rezygnacji.

"Chuligani" , jeśli są przez policjantów zatrzymani, często zwalniani są na sąsiedniej ulicy i nawet zwracane im są niebezpieczne narzędzia, dokumentują to kamery "
http://dim.salon24.pl/
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
jest kilka tematów na forum dot. Grecji, tak że wklejam tutaj:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6YCH6VHyQ0g[/video]

DŁUGOKRACJA - dokumentalny film o greckim długu, polecam pomimo dość mocnej propagandy lewackiej w tym filmie. Dużo ciekawych faktów o historii greckiego długu, o jego głównych twórcach i beneficjentach, zjebki na IMF i UE. Trochę o podobnych kryzysach w Argentynie i Ekwadorze
 
Do góry Bottom