Gdyby socjaliści rozmawiali z socjalistami tak, jak rozmawiają z libertarianami...

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
W moim mieście zlikwidowano szkołę z powodu małej liczby uczniów. Teraz moje dziecko musi jeździć 20 km do sąsiedniej wioski. Państwo powinno coś z tym zrobić!
Zawsze możecie się przeprowadzić.

Moi sąsiedzi całe wieczory piją i hałasują. Nie mogę tego wytrzymać!
Nie żyjesz w próżni.

Urzędnik zasugerował mi łapówkę!
Każdy kieruje się żądzą zysku.

Da się wymyślić tego więcej?
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
W Szwecji to za zasiłek można godnie żyć a tu w Polsce rzucą jakieś ochłapy. Trzeba coś z tym zrobić.
To jedź do Szwecji jak tak ci się tam podoba. A najlepiej do Korei i zobaczysz jak sprawdza się twój ukochany socjalizm.

Trzeba w końcu wprowadzić 100% podatek dla najbogatszych.
Człowieku, o czym ty mówisz!? Nigdzie czegoś takiego na świecie nie ma, więc to musi być głupi pomysł. Jakby był dobry to już by go dawno wprowadzili.

Musimy zalegalizować małżeństwa homo. W Holandii dobrze się to sprawdza.
Nie można tak po prostu przełożyć pewnych rozwiązań do innych krajów. W Polsce to się nie sprawdzi, bo nie mamy kultury związków homoseksualnych.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 850
12 245
Dlaczego mi zabrałeś XXX???
Ponieważ własność spółdzielcza jest najefektywniejszym sposobem gospodarowania środkami produkcji, twoja kolej na dysponowanie XXX przypada na za 3 miesiące :)

Nie podoba mi się YYY.
Dobro społeczeństwa wymaga czasem poświęcenia ze strony jednostki.

Gdzie są moje pieniądze???
Sprawiedliwie rozdystrybuowane, dziffko :)
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Wszystkie korporacje to jest jeden wielki kartel! W ogóle nie troszczą się o ludzi. Chodzi im tylko o kasę!
Bleh, spiskowa teoria dziejów...

Mam chłopaka Niemca. Jego rodzice przyjeżdżają do nas w ten weekend z Hamburga. Jestem taka podekscytowana!
Nie płacili naszych podatków, więc nie mają prawa chodzić po naszych chodnikach!

O rany, kolejna strzelanina w gimnazjum. Znowu będzie dyskusja o tym, że trzeba zlikwidować szkoły.
Wiesz, jeśli uratujemy w ten sposób przynajmniej jedno dziecko, warto to zrobić!

Żadna dziewczyna mnie nie chce. Chyba będę starym kawalerem.
Kobieta prawem, nie towarem! Państwo powinno wreszcie coś z tym zrobić.
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Należy wprowadzić socjalizm/komunizm.
Taki system nigdy nigdzie nie istniał, wiec nie może powstać. Przecież nawet ZSRR operowało na zasadach kapitalizmu państwowego.

Kolejna strzelanina w szkole! Powinno zakazać się posiadania broni palnej.
Powinniśmy również odebrać ją policji i armii. W końcu wszyscy są równi wobec prawa.

Osoba X okrada państwo!
Po prostu dokonuje wywłaszczenia wrednych posiadaczy z ich własności. Państwo i tak ma o wiele więcej niż może samo wykorzystać, przecież nikt na tym nie cierpi.

wątek genialny, czemu wcześniej na to nikt nie wpadł ; )?
 

cojaturobie

Member
91
91
Ponowna wizyta shogu mnie natchnęła:

Najlepsza jest gospodarka centralnie planowana!!
Tylko, że asymetria informacji pomiędzy państwem, a obywatelem doprowadzi do nieoptymalnej alokacji dóbr.

EDIT:

Libertarianin mógłby jeszcze dodać, że w przypadku gospodarki centralnie planowanej asymetria jest jeszcze większa, bo żadna ze stron nie ma punktu odniesienia, czyli nie wie jakie warunki transakcji proponuje ewentualna konkurencja. Nie wiesz czy chleb powinien kosztować 5 zł , póki nie obczaisz, że u konkurencji chleb kosztuje 3 zł.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Uważam, że każdy obywatel powinien płacić podatki!
Oj nie, to zbyt radykalne stwierdzenie. Należy zwalczać wszelkie radykalizmy, one nigdy dobrze się nie kończą!

Skoro dostajemy od państwa darmową edukację, powinniśmy dostawać też darmowy Internet! Przecież dostęp do wiedzy jest prawem każdego człowieka!
Próbujesz być zbyt konsekwentny i podporządkowujesz się ideologii. Odczłowieczasz się w ten sposób!
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Post Pampaliniego przypomniał mi "genialną" linie argumentacji:

Libertarianizm jest zbyt radykalny. Jak pokazuje doświadczenie, prawda zawsze leży po środku.
Zgadzam się! Myślę, że powinniśmy na nowo rozważyć wprowadzenie niewolnictwa, postulat uczynienia wszystkich ludzi wolnymi jest stanowczo zbyt radykalny.

Inwestycje państwowe są dobre bo zwiększają PKB.
Owszem, powinniśmy w związku z tym stworzyć narodowy program wzrostowy. Każdy obywatel będzie przez godzinę kopał dziurę i przez drugą ją zasypywał. 30 mln ludzi razy dwie godzinny dziennie po 365 dni w roku da nam prawie 22 miliardy przepracowanych godzin. Licząc to jako płacę minimalną, czyli 10zł za godzinę, otrzymujemy w sumie 220 miliardów złotych rocznie. A jeszcze dochodzi skutek uboczny, w postaci poprawy stanu zdrowia obywateli!
 
N

nowy.świt

Guest
Napadło mnie wczoraj dwóch bandytów, skurwysyny zajebali mi 200 zł i pobili.


Nie szkodzi - nic się nie stało - społeczeństwo na tym nie ucierpiało, każdy wie jaki z ciebie dusigrosz - złodzieje za pewne pójdą do sklepu i wydadzą te 200 zł - napędzając gospodarkę i tworząc nowe miejsca pracy - ty byś pewnie je schował pod poduszkę albo wydał na placu, kupując produkty z szarej strefy - oszukując państwo i wspólnotę.

Poza tym, gdyby rozboje były niepotrzebne - ludzie by się ich pozbyli - a to nie jest takie łatwe jak ci się wydaje.

Nie można tak upraszczać, gdyby to było takie łatwe to by już było zrobione - nie bądź prostakiem - bądź inteligentny (tak jak ja)
 
D

Deleted member 427

Guest
Syryjczycy nie mają się czym bronić. Dyktatorski reżim przeciwny wszelkim demokratycznym reformom trzyma się dziarsko i nie ustąpi.

Z jednej strony szkoda mi syryjskich rebeliantów, z drugiej uważam, iż dobrze się stało, że cywile w Syrii oraz słabo wyszkoleni rebelianci nie mają dostępu do takiej broni jak syryjski rząd. Mogłoby to doprowadzić do niekontrolowanego rozlewu krwi i wielu przypadkowych ofiar, gdyż większość członków ruchu oporu nie przeszła nawet podstawowego przeszkolenia w zakresie odpowiedzialnego posługiwania się bronią. Jeżeli w ten sposób da się ocalić choć jednego Syryjczyka, powinniśmy popierać status quo w tej kwestii.

Zachodnie demokracje powinny wesprzeć Syryjczyków walce z tyrańskim rządem.

Przemoc rodzi przemoc. W Syrii nie potrzeba więcej broni. To tylko zaogni sytuację i doprowadzi do jeszcze większego rozlewu krwi.
 
D

Deleted member 427

Guest
Państwo cypryjskie okrada swoich obywateli! Rzucili się im na konta bankowe, żeby spłacać bankierów!

Przepraszam bardzo, ale nie zamierzam brać udziału w dyskusji nacechowanej ideologicznie. Od kiedy to zgodne z prawem opodatkowanie czegoś, np. depozytów bankowych jest kradzieżą? Nie jestem zwolennikiem tworzenia nowych nazw na zjawiska, które już mają swoje nazwy w prawie, zwłaszcza jeśli to "słowotwórstwo" wynika z potrzeb ideologicznych.
 

Hitch

3 220
4 872
Policjant po pijaku wjechał do rowu, a ludzi, którzy próbowali mu pomóc ostrzelał ze służbowej broni.

No jak to tak?! Jeśli rozwiązanie państwowej policji zaowocuje choćby jednym uratowanym od takiej sytuacji człowiekiem, należy to zrobić!

Policjant/lekarz/urzędnik/nauczyciel/polityk/inna pizda z przybudówki wziął łapówkę!

Skoro tak, musimy zrównać wszystkich do jednego poziomu i zlikwidować te wszystkie zawody, żeby do podobnej sytuacji nigdy już nie mogło dojść!
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Dlaczego aktor grający w serialu ma zarabiać 30 000 PLN miesięcznie a górnik 2000? Przecież ten drugi pracuje ciężej!

Nie możesz tak mówić. Rynek jest przecież jak demokracja- ludzie zagłosowali swoimi pieniędzmi i praca aktora została przez nich wyceniona na 30 000. Kim jesteś, żeby podważać decyzję większości? Społeczeństwo zdecydowało. Twój wymarzony system można jedynie narzucić siłą.*

Kara śmierci jest nieludzka!

Już od dawna w każdym sondażu wygrywają jej zwolennicy. Polacy są za. Chcesz wpychać swój faszystowski ryj w wolę ludu?

*Autentyczny argument Misesa. Źródło: „Planowany chaos”.
 
M

Matrix

Guest
Służba zdrowia powinna być bezpłatna i nowoczesna i dostępna dla każdego obywatela.

To jest twoje zdanie, moim zdaniem nie powinna wcale istnieć a zobaczyłbyś, że lekarze by się prosili o pacjenta, a ceny ich usług byłyby czymś normalnym.
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Rząd powinien podnieść płace nauczycielom!

Pomyśl trochę, jeśli do tej pory nauczyciele potrafią wyżyć ze swoich pensji, oznacza to, że po jej podniesieniu zaczną kupować rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują.

Rząd powinien coś tam zrobić. Coś tam powinno być inaczej niż jest teraz (więcej lewactwa i socjalizmu).

To niebezpieczna utopia (uniwersalna odpowiedź).
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
W Ameryce znowu nie przeszła ustawa ograniczająca nabywanie i posiadanie broni. Ale nie można na tym poprzestać, trzeba w końcu wprowadzić zmiany bo ci kretyni się pozabijają.
Nie możesz podważać demokratycznych wyborów. Jeżeli mieszkańcy chcieli takich a nie innych senatorów a ci tak zagłosowali to znaczy, że tak właśnie powinno być.
 
M

Matrix

Guest
Praca fizyczna jest niedoceniana w kapitalizmie co wynika z dużej nadmiernej dostępności tychże pracowników, są oni poprzez to niesamowicie wykorzystywani przez pracodawców, taki pracownik nie jest w stanie wyżywić rodziny pomimo, że ciężko pracuje. Potrzebne są tutaj działania związków zawodowych ochraniające tych pracowników.

Tu masz racje, ale jestem pracodawcą nie gadaj o tym głośno.
 
Do góry Bottom