Gdyby socjaliści rozmawiali z socjalistami tak, jak rozmawiają z libertarianami...

Zbyszek_Z

Well-Known Member
997
2 363
To, że przeciwko tekstom socjalisty powinny być argumenty samych socjalistów, których używają do obalania naszych pomysłów.
Pokonujemy ich własną bronią po prostu.
 
M

Matrix

Guest
To, że przeciwko tekstom socjalisty powinny być argumenty samych socjalistów, których używają do obalania naszych pomysłów.
Pokonujemy ich własną bronią po prostu.
Co jak co ale przyklad 2 gi z pracodawcą jest idealny do tego watku, więc skąd to WTF ?
 

military

FNG
1 766
4 649
To może napisz, jak podobna sytuacja wyglądałaby, gdyby soczek gadał z libem? Bo nie mam pojęcia, do jakich zabiegów retorycznych socjalistów odnosi się twój wpis.
 
M

Matrix

Guest
To może napisz, jak podobna sytuacja wyglądałaby, gdyby soczek gadał z libem? Bo nie mam pojęcia, do jakich zabiegów retorycznych socjalistów odnosi się twój wpis.

Praca fizyczna jest niedoceniana w kapitalizmie co wynika z dużej nadmiernej dostępności tychże pracowników, są oni poprzez to niesamowicie wykorzystywani przez pracodawców, taki pracownik nie jest w stanie wyżywić rodziny pomimo, że ciężko pracuje. Potrzebne są tutaj działania związków zawodowych ochraniające tych pracowników.

Mówisz po prostu o taniej sile roboczej, niestety taka jest cena gospodarki kapitalistycznej, ale byc może w socjaliźmie tacy pracownicy zarobiliby więcej, ale gospodarka takiego kraju nie mogła by prawidłowo prosperować i w końcu obrócilo by się to przeciwko nim, zresztą jak konczyły takie gospodarki, gdzie na pierwszym miejscu dbano o socjal robotnika i stawiano go najwyzej w hierarchi pracowniczej.
 
M

Matrix

Guest
W kapitalizmie poszerza się rzesza bezdomnych, bezrobotnych, wykolejonych, tego nie byłoby jakby pozostał socjalizm.
Skoro był taki dobry, dlaczego ludzie go nie docenili, obalając go, czyżby postąpili wbrew swojemu dobru ? Widzisz, ludzie nie wiedzą co dla nich jest lepsze. Wiedzą to teoretycy tacy jak Marks i Engels.
 

Rotor

Member
41
17
XIX wiek był okresem nieokiełznanego wolnego rynku i, co za tym idzie, okrutnego wyzysku.

Nie żyłeś w tamtych czasach, więc gówno możesz o tym wiedzieć.

(Może nie dla wszystkich jest to jasne: otóż wielu fanów PRL-u - głównie tych starszej daty, ale nie tylko - uważa, że skoro ktoś za socjalizmu nie żył, albo był co najwyżej dziecięciem, to nie wie, jak się naprawdę mieszkało w tym raju na ziemi, więc i wypowiadać się o nim nie powinien. Co nie przeszkadza im mówić np. o tym jaki ciężki los spotkał więźniów Auschwitz).
 
D

Deleted member 427

Guest
Korporacje i rząd szpiegują nas dzień i noc. Nie ma już prywatności.

Histeryzujesz. To nie XIX wiek. Współczesny świat wymaga nowego, zaktualizowanego podejścia do takich zagadnień jak bezpieczeństwo publiczne. Rząd i korporacje właśnie w tym celu ze sobą współpracują i wymieniają się niezbędnymi informacjami - żeby zapewnić bezpieczeństwo tobie i twoim dzieciom. Zobacz, co się stało na ostatnim wykładzie profesora Baumana - narodowcy, faszyści czy wręcz terroryści wtargnęli do sali i przerwali zajęcia. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Naprawdę chcesz dożyć czasów, kiedy tacy ludzie będą u władzy? Wg mnie służby są za dobre dla tych popierdolonych narodowców. Zamiast ich po prostu aresztować i trzymać w eksterytorialnej bazie na jakimś bałtyckim statku-przetwórni skisłego śledzia, oni stosują prewencyjne zatrzymania. Szpiegowanie i inwigilacja - choć moim zdaniem to i tak zbyt mocne określenia na zwykła politykę prewencji mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego - stanowią niezbędne minimum, by w porę dławić w zarodku faszystowską reakcję. Następnym razem jak wyskoczysz z krytyką rządu czy fejsbooka, pomyśl lepiej o swoich dzieciach i o świecie, który chcesz zostawić im w spadku.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 075
Najpopularniejszy argument przeciętnego Polaka w dyskusji nad swobodnym dostępem do broni palnej... doskonale nadaje się do odpierania najpopularniejszego argumentu lewicy!

W Skandynawii ludziom żyje się zajebiście a przecież od dawna panuje tam hardcorowy socjalizm. We Francji czy Niemczech podatki są wysokie i finansują rozbudowane państwo opiekuńcze. Co ty na to?

Bo tam administracja jest transparentna a urzędnik ma jakiś etos pracy i jest pilnowany. Nie kradnie jak u nas. Gdyby to było w Polsce, to nikt by tych wysokich podatków nie płacił, tylko smarował urzędnikom. A to co by trafiło do kasy państwa jak zwykle zostałoby rozkradzione i roztrwonione na nieprzemyślane inwestycje i przerośniętą biurokrację.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 136
1 071
Demokracja to najlepszy ustrój, dzięki któremu będziemy mieli mądrych i sprawiedliwych przywódców.

Co ty pierdolisz? Ludzie są za głupi, żeby wybierać swoich przedstawicieli. Pewnie wybraliby idiotów i złodziei, którzy by nas zniewolili, dlatego należy wybory zlikwidować. Ludzie są z natury chciwi, zepsuci i źli, dlatego nikt nie powinien mieć władzy.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
997
2 363
Liberalizacja prawa do broni oznacza uzbrojenie przestępców i psychopatów!

Masz rację, ale prawdę mówiąc oni i tak nie będą w stanie jej użyć, szczególnie w tak stresującej sytuacji jaką jest napad. Widok broni tylko zdeterminuje ofiarę do obrony, która bez problemu odbierze ją napastnikowi i użyje przeciwko niemu.
 
Ostatnia edycja:
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 805
Nie dla prywatyzacji dróg! Właściciele podwyższą ceny i nie będzie się dało nigdzie dojechać!

Wyższe ceny spowodują mniejszy ruch, mniej śmiertelnych wypadków. Ludzie, zamiast wozić się po jednej osobie na samochód, przerzucą się na tańszy i bardziej ekologiczny transport zbiorowy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom