Ekonomia w obrazkach

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Jeden obraz wart jest tysiąca słów, a ponieważ nazbierałem trochę ciekawych wykresów zwłaszcza długoterminowych to będę je tu wrzucał.
Na początek wkleję kilka wykresów mojego ulubionego autora R.Prechtera. Wydaje mi się, że jego teorie są oryginalne i odpowiadają mojemu czarnowidztwu.
Fig08-01.gif

Mamy do czynienia z najdłuższym okresem istnienia banków centralnych, ale takie okresy już były. Wszystkie kończyły się krachem i depresją gospodarczą. Teraz będzie podobnie.
Totalcredit.jpg

Mój ulubiony wykres pokazujący ilość wszystkich długów do PKB. Droga w dół nie będzie przyjemna.
tumblr_mb483sm9KT1rqg4zjo1_500.gif

Jeśli zasada z wykresu się potwierdzi to najbliższe lata powinny obyć się bez większej wojny.
Nie osiągneliśmy jeszcze stopnia desperacji, który pcha ludzi do wojny totalnej.
cdn.
 

adamus

Member
44
54
Toto inflacji nie uwzględnia. Przy tym spadku lolara nie dziwota że wycena spółek w $ wzrosły w tak gwałtowny sposób. Co do drugiego obrazka to faktycznie niepokojący, ale nie wyciągałbym na jego podstawie wniosków pochopnych.
PS. Osobiście nie wierze w możliwości przewidywania zdarzeń na podstawie eliotta, każdy w nim widzi co chce.
 
Do góry Bottom