1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Chrześcijaństwo vs islam - co fajniejsze

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Milanista, 27 Styczeń 2015.

 1. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916
  nie wiem o czym ty znowu gadasz chłopczyku.
   
 2. Samolub

  Samolub Member

  Posty:
  78
  Polubienia:
  11
  A kondona w trosce o cywilizacje po zużyciu trzeba do recyklingu dać.
   
 3. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  odnosiłem sie do kobiet które cie pragnęły i twoich relacji z nimi, a nie do twojego pierololo
   
 4. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 515
  Nie ograniczaj zagadnienia do kobiet... kobiet, mężczyzn, transów i osób innych płci które go pragnęły ;)
   
 5. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916
  Odnosiłeś się do mojej treści, którą zacytowałeś przed swoją odpowiedzią i to komentuje - a to co miałeś na myśli mnie już nie obchodzi - jak masz trudności z wyrażeniem myśli - to nie oddzywaj się i nie pisz nic.
   
  Ostatnia edycja: 6 Listopad 2017
 6. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  napisałem do czego sie odnosiłem boś za głupi by sie sam domyślić
  nie gadaj mi co mam robić komuchu
   
 7. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916
  nie pisz do mnie bo ci dam ignora.
   
 8. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  jak w poprzednim poście...
   
 9. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916
 10. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 834
  Polubienia:
  6 533
   
 11. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 515
  Rozumiem, że to potwierdzenie tego co powiedziałem, a nie polemika?
   
 12. Werner Richardson

  Werner Richardson Well-Known Member

  Posty:
  459
  Polubienia:
  916
  paweł to taki forumowy retard... teraz to a wcześniej sugerował że za okupacją złoż ropy w iraku stoi chrześciajństwo.
   
 13. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 834
  Polubienia:
  6 533
  @mikioli napisał "zaszczepiały cywilizację zachodniej wolności."
  Z tym się trudno zgodzić. Zaszczepiły najbardziej wsteczny nurt Islamu.
  Jak na ówczesne standardy Imperium Osm. było dość tolerancyjne wobec różnych religii.

  Dowód albo trafiasz do ignoru.
   
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 112
  Imamowie są prawdziwymi mistrzami subtelnych analogii...

  Australijski imam: Kobiety muszą nosić hidżab, aby mężczyźni mogli kontrolować popęd seksualny
  7 listopada 2017
  Imam Zainatine Johnson skomentował serię seksualnych afer w Hollywood. Stwierdził, że kobiety muszą nosić hidżaby, aby odeprzeć mężczyzn.
  Przywódca islamski z Queensland powiedział, że kobiety muszą nosić hidżab, aby mężczyźni mogli kontrolować swoje seksualne potrzeby. W ten sposób skomentował skandale związane z seksem wokół producenta z Hollywood Harveya Weinsteina.

  „Mężczyźni powinni być w stanie kontrolować siebie. Jest to powszechny argument przeciwko muzułmańskiemu hidżabowi”- powiedział Johnson. „Całkowicie się zgadzam, oni powinni być w stanie kontrolować samych siebie, jednak fakty pokazują, że wielu tego nie robi, dlatego hidżab jest konieczny dla kobiet” – dodał.

  Inną radą imama jest to, aby kobiety nie nosiły biżuterii w widocznych miejscach. Wymienił bransoletki, naszyjniki, kolczyki i pierścionki. „Nie ma problemu z kobietą noszącą złotą bransoletkę, która sprawia, że wygląda pięknie tak długo, jak jest pod hidżabem lub w domu” – powiedział podczas kazania w meczecie. „Przed swoim mężem, nie ma problemu. Ale na ulicach? Nie. Przed ludźmi nie jest to dozwolone” – dodał.

  Johnson swoim poglądem wpisuje się w nauki m.in. imama z Sydney Taj el Din al-Hilaly, który opisał kobiety nienoszące hidżabu jako „mięso nieprzykryte”. Dodał, że kobiety takie proszą się o uwagę. „Jeśli wyjmujesz niezabezpieczone mięso i umieszczasz je na ulicy, w ogrodzie lub w parku, lub na podwórku bez osłony, a koty przychodzą i jedzą… to winne są koty czy nieosłonięte mięso?” – pytał.

  W 2006 roku jego uwagi zostały potępione przez innych muzułmańskich przywódców, a następnie przez premiera Johna Howarda jako „przerażające i karygodne”.
   
 15. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 515
  To, że UK wspierało jakichś kacyków to nie znaczy, że coś zaszczepiało. Zjednoczenie plemion arabskich, a potem utworzenie Arabii Saudyjskiej to nie jest inicjatywa brytyjska. Tak samo wahabizm to jest lokalny nurt kulturowy. Nie zwalajmy wszystkiego na białego człowieka. Murzyni i Arabowie mogą mówić co chcą ale nowoczesną kulturę czerpali z metropoli. To tam uczyły się murzyńskie, arabskie, hinduskie elity, nie na lokalnych uniwerkach. To UK zlikwidowała handel niewolnikami, to kolonizatorzy gdzie mogli wykorzeniali barbarzyństwo. A akurat u arabów im się w kulturę nie mieszali więc dlatego napisałem, że to nie są narody pokrzywdzone przez imperializm.
   
 16. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  7 714
  Polubienia:
  9 716
  to że brytole zawarli jakiś deal z saudami to jest znane, możliwe że uznali że wahhabici są co prawda zjebami ale stanowią mniejsze zagrożenie co salafiści, jak widać zachód ma nadal jakiś deal z nimi bo saudowie wydają sie być pod ich protekcją cały czas, mimo że są zjebami i wspierają salafizm, który jak wiadomo ewaluował do globalnego problemu
  a arabusy czuli sie na tyle uciśnięci przez imperializm, czy osmański czy inny że wykluło sie u nich takie coś jak maksymalny zjebizm religijny powodujący ból dupy na całym świecie

  możliwe że za kilka dekad jako reakcja na lewactwo i islam zaistnieje odpowiednik chrześcijański, już teraz widać ostatnio coraz więcej pojebów od płaskiej ziemi co ma kilka tysięcy lat i sraczke jak coś powiesz negatywnego o ich wersji judaizmu, albo ino zaśmieszkujesz
   
 17. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 834
  Polubienia:
  6 533
  Kultura Araukanów i Azteków jeszcze wyższa ;)
  "W 1823 niewolnictwo zniesiono w Chile, w 1829 w Meksyku. W 1833 Wielka Brytania uchwaliła zniesienie niewolnictwa w imperium brytyjskim. Następnie uczyniła to Francja(1848) i Peru (1854)."

  Z tym wykorzenianiem barbarzyństwa to przesadzasz. Hindusom i Irlandczykom zafundowali głód, Kenijczykom obozy koncentracyjne itd.
  Zachód wykorzystywał swą przewagę dla własnych interesów, a nie dla dobra lokalsów.
  99% wydatków Polski w Afganistanie poszło na wojsko. Tylko 1% na cele pomocowe.
  Iran, Irak, Syria, Afganistan to nie są przykłady na imperializm?
   
  ultimate, lernakow i bombardier lubią to.
 18. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 112
  Imam uważa, że kobiety powinny wychodzić za mąż w wieku 15 lat. „Później ich wartość spada”
  1 stycznia 2018
  Muzułmański kaznodzieja w Malezji Azhar Idrus uważa, że muzułmańskie dziewczęta powinny zawierać małżeństwa w wieku 15 lat, bo z każdym rokiem ich wartość jako kobiet spada.
  Azhar odpowiadał na pytania czytelników jednej z gazet. Na pytanie o różnice między mężczyznami i kobietami powiedział, że kobiety osiągają dojrzałość płciową w wieku 15 lat. Dodał jednak, że dziewczyny wychodzą za mąż w późniejszym wieku z powodu wykształcenia, a do ukończenia uniwersytetu mają około 28 lat. „Ale w wieku 28 lat nikt nie chciałby się z nimi ożenić, a nawet gdyby tak było, wartość kobiety spadła” – stwierdził.

  Azhar dodał, że zabronione jest dla nastolatek w wieku małżeńskim, aby przyjaźnić się z mężczyznami, chyba że intencją jest poślubienie mężczyzny. „Nawet po ukończeniu szkoły jest zabronione zaprzyjaźniać ludzi w jakikolwiek sposób” – powiedział.

  Działaczka Datuk Noor Farida skomentowała wypowiedź imama i podkreśliła, że Azhar i jego archaiczne poglądy są niebezpieczne dla wielorasowego społeczeństwa Malezji, ponieważ ma wielu zwolenników i ma potencjał, by wpływać na innych, szczególnie w kraju, w którym ludzie mają tendencję do ślepego podążania za słowem.

  „W islamie nasi prorocy honorowali kobiety, kobiety miały wiele praw, otrzymywały nieruchomości, a nawet żona proroka Khadijah bint Khuwaylid była bizneswoman” – twierdzi Noor Farida. Dodała, że kobiety mają wybór co do kariery, ale jest godne pożałowania, że starsze kobiety nie są w małżeństwie.

  Pojawiły się głosy, że oświadczenie Azhara jest szkodliwe, ponieważ utrwala małżeństwa dzieci i promuje kulturę, która uprzedmiotawia i seksualizuje kobiety. Mówienie, że kobiety powinny wyjść za mąż w wieku 15 lat, zachęca do małżeństw dzieci.

  Tymczasem zwolennik umiarkowania Mohamed Tawfik Ismail powiedział, że reakcje Azhara są jego osobistą opinią, a nie opierają się na Koranie. „Prorok poślubił Khadijah, gdy miała ponad 40 lat” – przypomniał.

  źródło: thestar.com
   
  Kelsi, xawas, ultimate oraz 1 użytkownik lubi to.
 19. xawas

  xawas Guest

  Jak straszne jest przekleństwo, którym mahometanizm obciąża swoich wyznawców. Oprócz fanatycznej gorączki, która jest równie niebezpieczna jak wodowstręt u psów, jest w nim przeraźliwa, fatalistyczna apatia. Skutki tego są oczywiste w wielu krajach: okrutne obyczaje, bezładna kultura rolna, powodujące zastój metody w handlu, niepewność własności widzimy wszędzie, gdzie wyznawcy Proroka sprawują władzę lub mieszkają. Zdegenerowany sensualizm pozbawia życie jego wdzięku i postępu, ograniczając jego godność i nienaruszalność. Fakt, że według mahometańskich praw każda kobieta musi należeć do jakiegoś mężczyzny jako jego absolutna własność, czy jest to dziecko, żona czy konkubina, opóźnia ostateczne wykorzenienie niewolnictwa, jak długo wiara islamu nie przestanie sprawować przemożnej władzy nad mężczyznami.
  Poszczególni muzułmanie mogą mieć wspaniałe cechy charakteru, ale wpływ religii paraliżuje rozwój społeczny tych, którzy ją wyznają.
  Nie ma bardziej wstecznej siły na świecie. Daleko jej do chylenia się ku upadkowi. Mahometanizm jest wojowniczy i misjonarski. Już rozlał się na Środkową Afrykę, hodując na każdym kroku groźnych wojowników i gdyby chrześcijaństwa nie chroniła potężna broń nauki, nauki, przed którą bezskutecznie się broniło, cywilizacja nowoczesnej Europy mogłaby upaść tak, jak upadła cywilizacja starożytnego Rzymu.

  Winston Churchill, The River War
   
 20. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 363
  Polubienia:
  19 112
  Apple odwołało Wielkanoc: po aktualizacji święto nagle zniknęło z kalendarza
  20.02.2018 19:51
  Użytkownicy iPhone’ów, którzy korzystają z domyślnego kalendarza Apple, mogą zapomnieć, że w tym roku Wielkanoc jest 1 kwietnia. Jeśli posiadają nową wersją iOS, to system prawdopodobnie nie przypomni im o zbliżającym się święcie. Wszystko to nie za sprawą za sprawą błędu, jakich w ostatnim iOS-ie niemało, lecz w wyniku świadomej decyzji.

  Osoby posiadające iPhone’a działającego pod kontrolą iOS w wersji 11.2.5, zauważyły, że Niedziela Wielkanocna została usunięta z aplikacji Kalendarz. Problem zgłaszajątakże użytkownicy Maków. Co ciekawe, w iOS 11.2.2 i wcześniejszych wersjach, święto znajdowało się w kalendarzu Apple. Usunięte zostało wraz z aktualizacją systemu.

  Domyślne ustawienia dla właścicieli iPhone’ów w USA umożliwiają aktywacje kalendarza z amerykańskimi świętami. Wówczas pokazywane jest Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie czy Dzień Niepodległości. Dodatkowo można dodać alternatywne kalendarze – hebrajski, chiński lub muzułmański. Jednak chrześcijański nie jest dostępny na liście w iOS 11.2.5, więc nie można z jego wykorzystaniem przywrócić Wielkanocy.

  Jeden z niezadowolonych użytkowników zdecydował się skontaktować ze wsparciem Apple. Został poinformowany, że kalendarz w obecnej formie jest poprawny, a firma zdecydowała się usunąć Wielki Piątek i Niedziele Wielkanocną z kalendarza świąt USA. Nie jest to więc błąd, a celowe posunięcie. Takie informacje zostały uzyskane od konsultanta pomocy technicznej, nie był on jednak w stanie przedstawić motywacji, jaka kierowała jego przełożonymi.

  Polski powyższy problem nie dotyczy, bowiem Apple nie udostępnia kalendarza z polskimi świętami. Można sobie jednak poradzić, przykładowo dodając kalendarz Google. Święta zostaną wówczas poprawnie dodane do kalendarzy synchronizowanych przez iCloud i korzystać z nich można zarówno na iOS-ie oraz macOS-ie.
  Apple rozstrzygnęło spór o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy na korzyść tych pierwszych. Mniej komercyjne święta nie mają szans, nawet jeśli fabularnie są ważniejsze.

  Każde święto z odpowiednią podkładką handlową ma dodatkowe zabezpieczenie, bo dezinformacja na jego temat i jego pomijanie uderza w konkretną grupę interesów - kupców.
   
  libertarianin.tom i xawas lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.