Chrześcijaństwo vs islam - co fajniejsze

Milanista

Active Member
74
177
wydzielone z "Czy biała rasa wymiera?"

I jak chrześcijaństwo.
Dowodem USA i różnego rodzaju mormony.
Jak mnie wkurwia te porównywanie islamu z chrześcijaństwem jako tak samo zjebanej religii. Wyleć jeszcze od razu z krucjatami, paleniem czarownic, inkwizycją i hur dur katotalibanem. Różnica jest taka, że chrześcijanie (katolicy+prawosławni+większość protestantów) nawet ci najbardziej pobożni, nie odjebią cię za niechodzenie do kościoła, homoseksualizm czy cudzołóstwo, w przeciwieństwie do muzułmanów. Pokrzyczą pokrzyczą i przestaną. Ojciec swojego syna-pedała co najwyżej wydziedziczy czy przeklnie, ale nie ujebie głowy maczetą. Oczywiście rozróżniajmy między danymi krajami muzułmańskimi, bo np. świeckie dyktatury Assada czy Husajna jednak wszystkich niemuzułmanów jakoś tolerują, ale ci hardcorzy z Iranu, Arabii Saudyjskiej czy niektórych gett miast europejskich się nie cackają.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Dzielenie ludźmi kategoriami jest bardzo popularne. Mity o czarnych nierobach i białych jako pracusiach. U czarnych syf i u białych porządek. Jakoś na Ukrainie tego porządku nie widać. Czarne i niższe rasy na socjalu, biali jako porządni i pracowici. Szczególnie Mance tkwi w takich schematach.

NIGDZIE tak nie napisałem i niczym nie jestem z szokowany, zdaję sobie doskonale sprawę z tego że biali tez siedza na socjalu ale nie aż w tak potężnym stopniu jak kolorowi.

Napisałeś.
Dowód poniżej.
To czemu w UK na zasiłkach siedzą same muslimy i czarni??


Jak mnie wkurwia te porównywanie islamu z chrześcijaństwem jako tak samo zjebanej religii.
Bo jesteś chrześcijaninem. Tak samo muzułmanina wkurwia krytykowanie jego religii. To dowód na wasze podobieństwo.
Różnica jest taka, że chrześcijanie (katolicy+prawosławni+większość protestantów) nawet ci najbardziej pobożni, nie odjebią cię za niechodzenie do kościoła, homoseksualizm czy cudzołóstwo, w przeciwieństwie do muzułmanów.
Bo nie mają takiej siły i władzy jak muzułmańscy duchowni w krajach Bliskiego Wschodu. Mogą jedynie stosować wykluczenie z własnego kręgu. Gdyby mieli możliwości i władzę duchową nad ludżmi to jestem przekonany o podobnym postępowaniu. Ale obecnie chrześcijanie nie mają żadnej realnej władzy.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Jeżeli chodzi ci o ten post:
To czemu w UK na zasiłkach siedzą same muslimy i czarni??

To był to duży skrót myślowy z mojej strony, nie twierdzę że na zasiłkach siedzą TYLKO kolorowi. Proszę nie brać tego posta dosłownie, może wprowadzać w błąd. Przepraszam.

Czyli nie twierdzisz że akap jest dobry tylko dla nordyków?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Niestety na forum jest dużo wojujących ateistów ,którzy niesłusznie zrównują wszystkie religie. Ja nie wierzę ,ale nigdy nie kwestionowałem wpływu chrześcijaństwa na cywilizację europejską i cywilizacji na chrześcijaństwo... w zasadzie nie warto wcale rodzielać kultury cywilizacji od religi tejże bo to naczynia połączone. Wszystkie "obawy" o islam arabski bo o takim mówimy są uzasadznione. Co by nie mówić o chrześcijaństwie w domyśle dla Polandii katolicyzmie, to nie można zaprzeczyć jego w przynajmniej w podstawach zbierzności z cywilizacją europejską. Tu nie chodzi o rasę tych ludzi ,ale chęć narzucenia nam ich kultury ,całkowicie sprzecznej z naszą.... i tu jes cały problem...
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
[Niestety na forum jest dużo wojujących ateistów
Wymień wojujących ateistów na forum, bo chyba więcej wojujących Okcydentalistów ostatnimi czasy.
Ja nie wierzę ,ale nigdy nie kwestionowałem wpływu chrześcijaństwa na cywilizację europejską i cywilizacji na chrześcijaństwo...
Też nie kwestionowałem, ale nie oceniam tego wpływu pozytywnie i nie utożsamiam z libertarianizmem i wolnością.
Wszystkie "obawy" o islam arabski bo o takim mówimy są uzasadznione
Islam nie jest tylko arabski.
Co by nie mówić o chrześcijaństwie w domyśle dla Polandii katolicyzmie, to nie można zaprzeczyć jego w przynajmniej w podstawach zbierzności z cywilizacją europejską
Cywilizacja zachodnia w domyśle katolicka nie stanowi całości tzw. cywilizacji europejskiej. Polska łączyła różne kręgi kulturowe. W pewnym okresie to protestantyzm miał więcej do gadania niż katolicyzm, ale kontrreformacja wszystko zmieniła i była jedną z przyczyn rozbiorów.
Tu nie chodzi o rasę tych ludzi ,ale chęć narzucenia nam ich kultury ,całkowicie sprzecznej z naszą....
Unia też ci narzuca pewną kulturę.
Po drugie - nie widzisz przyczyny tego stanu. Sytuacja analogiczna z barbarzyńskimi ludami i Starożytnym Rzymem. Europa jest słaba pod każdym względem i Europejczyk nie wzbudza strachu jak dawniej.
Jak nie chcesz narzucania innej kultury to musisz reprezentować wyższy stopień cywilizacji. A to można osiągnąć przez wolny rynek i liberalizm ogólnie pojęty - wolność słowa, wolność posiadania broni, wolność zawierania związków z kim chcesz i jak chcesz i tak dalej i tak dalej. Inaczej w czym jesteśmy lepsi od innych zakątków świata? Zamordyzm ma tylko inną twarz i inny wymiar. W niektórych zakątkach jest bardziej gospodarczy lub obyczajowy. Ale to nadal zamordyzm i trzeba to zaorać.
Europa musi być jak dawna Ameryka. Atrakcyjna i wolna dla atrakcyjnych ludzi.
 
Ostatnia edycja:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Wymień wojujących ateistów na forum, bo chyba więcej wojujących Okcydentalistów ostatnimi czasy.
Uderz w stół.... :p

Też nie kwestionowałem, ale nie oceniam tego wpływu pozytywnie i nie utożsamiam z libertarianizmem i wolnością.
Co to za określenie "pozytywnie"... wszystko ma wady i zalety. Moim zdaniem bardzo ważnym aspektem zaprowadzonym do europy, a szczególnie barbarzyńskiej germańskiej było przynajmniej teoretyczny szacunek do życia ludzkiego czy zakaz niewolnictwa.

Islam nie jest tylko arabski.
Ale islam nie arabski wygląda inaczej. Tak samo jak chrześcijaństwo zachodnio-europejskie czy wschodnio, ewentualnie latynoamerykańskie. Pokazuje to tylko ,że relgia jest elementem kultury i nawet bardzo się w nią wpasowuje. Poza tym problem jest taki ,że w islamie każdy sobie koran jak chce... w katolicyzmie chociaż masz jedną wykładnie i wszystko inne możesz uznać za ustępstwo.

Cywilizacja zachodnia w domyśle katolicka nie stanowi całości tzw. cywilizacji europejskiej. Polska łączyła różne kręgi kulturowe. W pewnym okresie to protestantyzm miał więcej do gadania niż katolicyzm, ale kontrreformacja wszystko zmieniła i była jedną z przyczyn rozbiorów.
Tylko szlachta się kalwiniła masowo i to przez chwilę... ponadto piszę jedynie o podstawach wspólnych cywilizacji. Przypomnę ci ,ze ten własnie protestantyzm gdy praktycnie połowa posłów była protestantami, nic nie poprawił ustroju, a cały ruch egzekucyjny chuj strzelił :p... Ps. Pamiętaj ,że w XV i XVI w. "nasz" katolicyzm tak samo jak protestantyzm był otwarty. Toć to szaraki katolickie wybierały posłów protestanckich, a nie pod konfederacją warszawską jest też podpis biskupi ,który wywołał zatrzymanie kariery jegomościa...

Unia też ci narzuca pewną kulturę.
Oczywiście ,ale uważam ,że unia rozpadnie się sama z siebie, a islamiści sobie tak szybko nie wyjadą...

Po drugie - nie widzisz przyczyny tego stanu. Sytuacja analogiczna z barbarzyńskimi ludami i Starożytnym Rzymem. Europa jest słaba pod każdym względem i Europejczyk nie wzbudza strachu jak dawniej.
Jak nie chcesz narzucania innej kultury to musisz reprezentować wyższy stopień cywilizacji. A to można osiągnąć przez wolny rynek i liberalizm ogólnie pojęty - wolność słowa, wolność posiadania broni, wolność zawierania związków z kim chcesz i jak chcesz i tak dalej i tak dalej. Inaczej w czym jesteśmy lepsi od innych zakątków świata? Zamordyzm ma tylko inną twarz i inny wymiar. W niektórych zakątkach jest bardziej gospodarczy lub w innych obyczajowy. Ale to nadal zamordyzm i trzeba to zaorać.
Europa musi być jak dawne Stany Zjednoczone. Atrakcyjna i wolna dla atrakcyjnych ludzi.
Nie zawsze tak bywa... jakoś murzyni nadal się nie zaaklimatyzowali w USA ,a nawet stworzyli kontkulturę. Sam zauważyłeś problem Imp. Rzymskiego, toć kulturowo Rzym stał ogromnie nad barbarzyńcami ,i jak widzisz nic mu to nie dało :p
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Nie, nie pierdole. Prawda jest taka że islam jest taką samą ideologią dla pokurwieńców jak komunizm, etatyzm, itp. Wszędzie tam gdzie kontroli nie sprawuje jakaś forma rządu i jest obecna ludność wyznająca radykalny islam - tam mają miejsce notoryczne odjebki i ogólny rozpiździec. Przykro mi ale jak ktoś myśli że islam będzie religią opartą na dobrowolności to się głęboko myli. Przyjdą do was z karabinami tak samo jak zrobiłyby to komuchy.
dobra idź sie popłacz... i chwal silne pańśtwo by nie było akapu by przypadkiem coś tam coś tam...
zdaję sobie doskonale sprawę z tego że biali tez siedza na socjalu ale nie aż w tak potężnym stopniu jak kolorowi.
zdefiniuj potężny... wszyscy? połowa?

Różnica jest taka, że chrześcijanie (katolicy+prawosławni+większość protestantów) nawet ci najbardziej pobożni, nie odjebią cię za niechodzenie do kościoła, homoseksualizm czy cudzołóstwo, w przeciwieństwie do muzułmanów.
mieli takie fazy już... islam jest na etapie kilkaset lat wstecz...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Jak chcesz chwalić państwo albo proroka pojeba to sobie to rób. Ja tam sram na obydwa powyższe.
a gdzie pisałem że chwale cokolwiek??? masz urojenia jakieś... to ty płaczesz że jak przestanie istniec państwo to w uk bedzie szariat...

Już napisałem na przykładzie USA. A jak nadal nie dowierzasz to nie mój problem.
co napisałeś? napisałeś ino że jest potężny...

slam zawsze będzie na tym poziomie bo to ideolo stworzone przez spierdoliny i kultywowane przez spierdoliny... Ale jak chcesz to sobie czekaj te kilkaset kolejnych lat, może się zreformują.
islam został stworzony przez te same spierdoliny co wymyśliły i inne pokrewne wierzenia ubóstwiające jahwe...
ja tam na nic nie musze czekać, bo to nie stanowi dla mnie problemu, co sie dzieje w miastach w uk, francji czy usa to nie moja sprawa...
nie mam stycznosci z murzynami, nie mam styczności z islamem...
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Dowodem czego? Podaj mi przykłady gdzie jakiś mormon albo chrześcijanin uciął komuś maczetą głowę (za wiarę).?
Ucinanie głów jest od jakiegoś czasu nie po łacińsku. Może być lekarz aborcjonista zamordowany w imię wiary? Jeżeli szukasz czegoś bardziej masowego to mamy np. LRA, odpowiedzialne za ludobójstwa w Ugandzie, głowę dam że wśród tych tysięcy które zabili, przynajmniej parę zginęło od maczety. Chrześcijański kościół zaopatrujący separatystów (raczej nie islamskich) w broń też bym podciągnął.

Jak mnie wkurwia te porównywanie islamu z chrześcijaństwem jako tak samo zjebanej religii. Wyleć jeszcze od razu z krucjatami, paleniem czarownic, inkwizycją i hur dur katotalibanem. Różnica jest taka, że chrześcijanie (katolicy+prawosławni+większość protestantów) nawet ci najbardziej pobożni, nie odjebią cię za niechodzenie do kościoła, homoseksualizm czy cudzołóstwo [...] Oczywiście rozróżniajmy między danymi krajami muzułmańskimi, bo np. świeckie dyktatury Assada czy Husajna jednak wszystkich niemuzułmanów jakoś tolerują, ale ci hardcorzy z Iranu, Arabii Saudyjskiej czy niektórych gett miast europejskich się nie cackają.

Słowem, w pewnych sytuacjach chrześcijanie zabijali za wiarę, a w pewnych nie. Tymczasem muzułmanie w pewnych sytuacjach zabijali za wiarę, a w pewnych nie. Dowodzi to bardziej pokojowego nastawienia chrześcijan.

Mniej więcej tak prezentuje się Twoja wypowiedź.

Onegdaj było standardem że w chrześcijańskiej europie można było stracić życie za cudzołóstwo, bycie niewłaściwej orientacji, czy wyznawanie złego odłamu (np. Waldensom dostało się srogo). Oczywiście rozróżniajmy między danymi krajami chrześcijańskimi, bo np. W Pierwszej Rzeczypospolitej inkwizycja praktycznie nie miała wpływu, ale w Państwie Kościelnym można było stracić głowę za pisanie niewłaściwych rzeczy, trafić do getta za bycie żydem, albo zostać ekskomunikowanym za kichnięcie w kościele.

Szczęśliwie oświecenie wykastrowało chrześcijaństwo, odbierając mu rzeczywistą władzę, równą władzy państwowej. Żeby przetrwać papież musiał przestać zachowywać się jak watażka (kiedyś papieskie wyprawy wojenne, handel rzeczywistymi urzędami i władztwami i brudne gierki polityczne to był standard dnia codziennego) i podporządkować się, wraz ze swoimi wiernymi, władzy świeckiej. Mniej więcej tak zakończyły się, jakże wesołe, zwyczaje palenia pedałów, przybijania cudzołożników za mosznę do mostu i szukania frajerów na "pomóżcie zdobyć ten kawałek ziemi to pójdziecie do nieba". Jeżeli będziemy mieć trochę szczęścia to islam też zostanie zaorany, a szariat stanie się takim samym wspomnieniem jak wszechwładza papieża.

Każda scentralizowana religia to taki sam syf. Hierarchia sterowana przez ludzi z władzą, w celu kontroli motłochu poprzez mentalne podporządkowywanie sobie ludzi, którzy nie mieli okazji żeby samodzielnie dojść do czegokolwiek, najczęściej poprzez agresywne warunkowanie od najmłodszych lat. Na szczęście kiedy system religijny traci władzę polityczną, sytuacja się uspokaja. Skończyli się semiccy nomadzi mordujący lokalne plemiona, skończyły się krucjaty, skończył się tybetański teokratyczny feudalizm (zastąpiony socjalistycznym dziadostwem, ale to inna kwestia), islam kończy się tam gdzie władztwo wpada w świeckie ręce i prędzej czy później skończy się na dobre.


Fakt jest faktem - Chrześcijaństwo jest o wiele bardziej tolerancyjne niż Islam. Nie bij się z tym bo polegniesz.
Ba, teraz może jest. Miało nawet dodatkowe 6 wieków na to, żeby zostać podregulowane.

Problem polega też na tym, że informacje czerpiemy z mediów. Osobiście czerpię tylko z polskich i zagranicznych angielskich, a to oznacza że informacje o całym świecie mam wyłącznie z okcydentu. Zawsze więc kiedy pojawia się informacja o tym że chrześcijanie podpalili jeden meczet, czy zaatakowali ludzi maczetami pod innym, znajdziemy dodatkowe uspokajające informacje, a całość zostanie podana w ogólnej otoczce "To chrześcijanie, ale przecież nie wszyscy są tacy. Niektórzy błądzą". Nie pamiętam żeby zaserwowano mi kiedyś informacje na temat tego jakie doktrynalne odjeby prezentują sobą muzułmanie dokonujący zamachów. Podejrzewam że w mediach w w krajach islamskich sytuacja wygląda analogicznie. Pewnie muzułmanie oglądają sobie teleewangelistów tak jak my oglądamy mułłów tłumaczących dlaczego kobieta nie może jeździć samochodem ;).

Kto ma zafałszowany obraz rzeczywistości? Wszyscy.
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Za to kozojebcy z roku na rok coraz gorsi. Puknij się w główkę.
Nie oceniam. Nie mam w tym momencie pomysłu na sprawdzenie czy istnieje rzeczywisty trend wzrostowy, czy tylko media zaczęły działać na tym polu intensywniej. Chociaż niewątpliwie amerykanie dopieprzają i dają im pole do popisu.

Człowieku, co ty pierdolisz. To nie są żadni chrześcijanie tylko zwykłe dzikusy. Jakby nie islam vs chrzescijanstwo to mordowali by sie maczetami dlatego ze jedni maja wąskie, a inni szerokie nosy.
Kontrargument masz w cytacie który sam przytoczyłeś. Klasyczne debilne rozumowanie na zasadzie "Mnie dziewczyna nie zdradza, bo jak mnie zdradzi to już nie jest moją dziewczyną". Nie tobie decydować o tym kto jest chrześcijaninem a kto nie, bo to konstytuuje wiara lub niewiara w pewne "prawdy", więc jeżeli te dzikusy wierzą w ofiarę Chrystusa to są chrześcijanami.

Dawaj kurwa przykład kiedy po raz ostatni jakiś biały chrześcijanin (najlepiej w jakimś zachodnim, cywilizowanym kraju) uciął komuś głowę za wiarę albo spieprzaj.
Po co? Żebyś na koniec stwierdził że nie był dość biały? Że kraj nie był dostatecznie cywilizowany? Może jeszcze będziemy podważać motywacje religijnych oszołomów z obu stron, bo przecież tak naprawdę chodziło o władzę, albo o pieniądze. I czemu ucinanie głowy? Maczety nigdy nie były popularne w naszym kręgu kulturowym, broń biała długa wyszła z użycia setki lat temu, a dekapitacja ostatnio była modna chyba za cesarstwa rzymskiego.

Podałem Ci przykład lekarza zabitego z powodów religijnych.

Jeśli chcesz - Brevik twierdzi że jego działania były motywowane obroną tradycyjnych chrześcijańskich wartości. Nie ma ujebywania łbów, bo to nie półwysep arabski ani afryka, jest bardziej po białemu, bombka, broń półautomatyczna i glock.
 

Luizy

Well-Known Member
520
2 018
Temat dosyć idiotyczny, tzn. dyskutować zawsze można, ale odpowiedź jest dość oczywista. Islam od zawsze stawał w opozycji do rozumu, wśród islamskich myślicieli taki racjonalista jak Tomasz z Akwinu (najważniejsza osoba dla kk) zostałby wyrzutkiem, choćby Awicenna na którego lubią się powoływać obrońcy "wielkiej cywilizacji islamu" był uznany za heretyka, który zaprzedał duszę diabłu, jemu podobni (próbujący pogodzić wiarę z rozumem, również). Islam od czasu powstania nie rozwinął się ani o jotę ,jihad, dekapitacje, pogarda dla dhimmi, taqqiya (powód dla którego nie można nawet dyskutować z muzułmaninem). I teraz tak, jeśli chodzi o chrześcijaństwo (przede wszystkim katolicyzm) to ja uważam, iż nie ma czegoś takiego jak "pogodzenie rozumu z wiarą", wiara jest zawsze irracjonalna, ergo wroga rozumowi, koncepcja Boga, czyli świadomości w oderwaniu od materii jest nie możliwa do zaistnienia, istota która byłaby wszechpotężna i wszechwiedząca jest sprzeczna sama w sobie etc. etc., ale dzięki takim "próbom" udało się ograniczyć destrukcyjny pierwiastek mistycyzmu (obecny w każdej religii) w filozofii katolickiej.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
islam i chrześcijaństwo to to samo...
sztuczne konkurencje do judaizmu, wymyślone przez pijarowców od jahwe...
dziel i rządź...
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Mnie zastanawia tylko jedno. Dlaczego chrześcijanie traktujący inkwizytorów/działalność jezuitów lub czasami sam KK za wypaczenie chrześcijaństwa nie są tacy wyrozumiali dla islamu? Dlaczego nie traktują współczesnego terroryzmu czy innych odchyleń za wypaczenia tej religii? Ktoś może napisać - "ale współczesny Kościół potępia działalność inkwizycji i inne czarne karty z historii Kościoła" - ale przecież duchowni ze świata muzułmańskiego postępują podobnie. Wbrew filmikom z nawiedzonymi muzułmanami (z księży katolickich też można stworzyć podobny klip) to większość z nich potępia otwarcie takie twory jak Al-Kaida czy nie wspominając o ISIS. Dlaczego tyle zrozumienia dla chrześcijaństwa i tyle cierpkich słów dla drugiej religii świata? Skoro uznajemy pewne odsłony chrześcijaństwa za wypaczenia (również i te współczesne z mormonami i innymi) to potraktujmy tak samo wojujący islam. Notabene - w UK można spotkać bez trudu muzułmanów mających podobny tok rozumowania do zaprezentowanego powyżej. Tak jak chrześcijanie (i na tym forum) uznają pewne rzeczy za wypaczenia ich zdaniem dobrej w założeniach rzeczy.
 
R

Ronbill

Guest
Każda religia prowadzi do nienawiści i jest niewolą w służbie zakłamanych dogmatów.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Różnica tkwi w tym że przedstawiciele KK ruchają tylko małych chłopców, kozojebcy kamienują własne córki za seks przedmałżeński.
Jeżeli chciałeś tym porównaniem wykazać lepszość chrześcijaństwa to coś nie wyszło.
latest
 
R

Ronbill

Guest
Twoja żona pisała tu co innego.
Ćwoku pisalem że żony nie mam Nadal pyszczysz idioto i przypierdalasz sie prawie do wszystkich To na pewno z braku ruchania Ale ktora chcialaby takiego durnia przelecieć?Nadajesz się tylko do leczenia Cale forum drwi sobie z ciebie a ty nadal na siłę włazisz stałym nickom w dupę Taki idiota jak ty nigdy nie zauważy ze inni pluję mu w twarz Nadal myśli że pada
Czas żebys stulił pysk ćwoku albo wypier...j!
he he he
 
D

Deleted member 4683

Guest
Jednakże wnikliwy czytelnik jest w stanie wyłapać pewne frazeologiczne podobieństwa w Waszych postach. Np:

Cale forum drwi sobie z ciebie (...) Taki idiota jak ty nigdy nie zauważy ze inni pluję mu w twarz Nadal myśli że pada

Pisze bewartosciowe tematy to i nie dziwiota ,ze ją wyśmieliście tutaj ale ona tego nie widzi.Ludzie mało inteligentni juz tak mają ,ze jak im sie pluje w twarz to mysla ,że pada

Osobiście mi to nie przeszkadza, że ktoś ma ubaw :)

pozdro
 
Do góry Bottom