Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Rozmiar epidemii jest zapewne większy niż pokazują te informacje - to są ostatecznie Chiny, które nie słyną z otwartości. Jest to dla mnie o tyle ciekawe, że może będę miał wyjazd do Pekinu w maju i chciałbym, aby się z problemem uporali. Nie dlatego, że się specjalnie boję samej choroby, ale nie chciałbym zostać zamknięty w kwarantannie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja od początku podejrzewałem broń biologiczną. W Wuhan jest potężne laboratorium badawcze gdzie bada się patogeny. Ale nie wykluczam też, że wirus celowo został właśnie tam podrzucony.


Już w 2017 roku, na łamach czasopisma naukowego Nature ukazał się artykuł, w którym ostrzegano przed wydostaniem się niebezpiecznego wirusa z laboratorium badawczego w Wuhan. Naukowcy pracują tam nad najniebezpieczniejszymi patogenami na świecie. Laboratorium musi spełniać kryteria dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa biologicznego BSL-4.

 

Mercatores

Well-Known Member
269
821
Skoro Kubus Puchatek oficjalnie mowi, ze sytuacja jest chujowa to mozna przypuszcac, ze jest naprawde bardzo zle:







To jest akurat problem kazdego duzego miasta w dobie wiekszego kryzysu. Jestem tez ciekaw czy i na jaka skale istnieja w Chinach Preppersi:

Wuhan coronavirus lockdown: 'We've got enough food to last 10 days




Ja nie wykluczam testowania jakiejś broni biologicznej. Chińczycy mają w większości haplorupę typową dla rasy Han, więc taki atak/test jest dość łatwy do wykonania i bezpieczny.


Zawsze nalezy brac taka mozliwosc pod uwage: Testowanie; wypadek przy pracy; celowy atak. Paranoia is just reality on a finer scale.

Ciekawe to by sie zrobilo gdyby ten chinski szczep sie zmutowal po dotarciu na Zachod, taki mily akcent na 100+ rocznice Grypy Hiszpanki.


W temacie:

U.S. health experts predicted a strain of the coronavirus could kill tens of millions of people in a warning three months BEFORE the deadly outbreak in Wuhan, China:



Did China Steal Coronavirus From Canada And Weaponize It?



i przy okazji:


Canadian lab immersed in RCMP probe sent Ebola and another deadly virus to China: health agency
It’s unclear if the transfer had anything to do with the reported dismissal last month of Xiangguo Qiu, a lab scientist who co-discovered a treatment for Ebola





Rozumiem skad (czesciowo) wzielo sie to chinskie wpierdalanie wszystkiego co sie rusza, ale to jest imo mocne proszenie sie o problemy, o podejsciu do higieny nie wspominajac:









https://twitter.com/anitantifa/status/1221354852921430016

https://twitter.com/mbunchen/status/1220956699458260993

https://twitter.com/mbunchen/status/1220954687979081728
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ciekawe to by sie zrobilo gdyby ten chinski szczep sie zmutowal po dotarciu na Zachod, taki mily akcent na 100+ rocznice Grypy Hiszpanki.
Już dotarł do Francji...
Zobaczymy.

Ma pan dowód?
Tam jeszcze religia certolenia się ze zwierzętami nie dotarła. Jak u nas tej religii nie było, to też się wpierw wszystko co było możliwe i opłacalne do sprawdzenia, sprawdzało się na zwierzętach. Skoro można tak robić, władza tego nie zakazuje i jest na to pełne przyzwolenie ludu, to się tak robi i tyle w temacie.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Ja od początku podejrzewałem broń biologiczną. W Wuhan jest potężne laboratorium badawcze gdzie bada się patogeny. Ale nie wykluczam też, że wirus celowo został właśnie tam podrzucony.




Poważne gazety też piszą o laboratorium w Wuhan jako możliwym źródle epidemii.

Virus-hit Wuhan has two laboratories linked to Chinese bio-warfare program
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
W Chinach sytuacja jest poważna i może dojść do paniki.


Sprawa się o tyle komplikuje, że media sieją panikę wokół koronawirusa. Według mnie ktoś to celowo nakręca.
Panika jest już w Australii.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
W Chinach sytuacja jest poważna i może dojść do paniki.


Sprawa się o tyle komplikuje, że media sieją panikę wokół koronawirusa. Według mnie ktoś to celowo nakręca.
Panika jest już w Australii.
Chińczycy panikują w Europie, już w zeszłym tygodniu wykupili masowo maski z aptek (Irlandia - sprawdzone info).

Ps. Do tego czasu miałem jakiś szacunek dla społeczeństwa chińskiego, teraz dla mnie to debile, i to dwójnasób. Po pierwsze po chuj kupować coś co jest w 100% nieskuteczne na wirusy. Po drugie zakładając nawet, że jest pandemia (nic na to nie wskazuje - niczym szczególnym nie różni się to od wcześniejszych "wanna be" pandemii ptasiej, świńskiej i innych azjatyckich gryp) to nie jest ona w Europie. Tragedia umysłowa po prostu...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Chińczycy panikują w Europie, już w zeszłym tygodniu wykupili masowo maski z aptek (Irlandia - sprawdzone info).

Ps. Do tego czasu miałem jakiś szacunek dla społeczeństwa chińskiego, teraz dla mnie to debile, i to dwójnasób. Po pierwsze po chuj kupować coś co jest w 100% nieskuteczne na wirusy. (...) Tragedia umysłowa po prostu...
Czy możesz rozwinąć myśl? Dotychczas sądziłem, że używanie masek zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania, zwłaszcza, ze ten nowy wirus przenosi się metodą kropelkową. Maska zmniejsza ekspozycję zarówno osoby zdrowej, jak i rozprzestrzenianie wirusa przez osobę chorą. Do tego sprzyja higienie, bo zniechęca noszącego do dotykania swojej twarzy, co ponoć niektórzy robią nawet kilkadziesiąt razy na minutę. Fakt wykupienia całości zapasów również dobrze o nich świadczy moim zdaniem. Maska jako bariera prowizoryczna by cokolwiek dała powinna być wymieniana i utylizowana po każdym użyciu.
 
D

Deleted member 6610

Guest
“Face masks can help protect against many respiratory infections that are spread through the droplet route, and that includes coronavirus and the flu,” says infectious disease expert Amesh A. Adalja, M.D., senior scholar at the Johns Hopkins Center for Health Security.
These illnesses can spread from an infected person to others through the air by coughing and sneezing or by touching a contaminated surface and then touching your mouth, nose, or eyes prior to hand washing. “If you wear a face mask, you can prevent those droplets from hitting your face or mouth before they drop to the ground,” Dr. Adalja says.

“If you cannot wear a face mask, the people who live with you should wear one while they are in the same room with you,” the CDC says. Dr. Schaffner says an N95 respiratory, which is “much thicker” than a surgical mask, tends to be the most effective in this case. While N99 masks filter out more more particles, they can be very difficult to breathe in—neither should be used for extended periods of time."

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja nie wykluczam, że ta sztucznie wzmacniana panika jest po to, by obalić Kubusia Xi. Ja przypuszczam, że inni szarlatani będą chcieć przejąć w Chinach władzę.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
“Face masks can help protect against many respiratory infections that are spread through the droplet route, and that includes coronavirus and the flu,” says infectious disease expert Amesh A. Adalja, M.D., senior scholar at the Johns Hopkins Center for Health Security.
These illnesses can spread from an infected person to others through the air by coughing and sneezing or by touching a contaminated surface and then touching your mouth, nose, or eyes prior to hand washing. “If you wear a face mask, you can prevent those droplets from hitting your face or mouth before they drop to the ground,” Dr. Adalja says.

“If you cannot wear a face mask, the people who live with you should wear one while they are in the same room with you,” the CDC says. Dr. Schaffner says an N95 respiratory, which is “much thicker” than a surgical mask, tends to be the most effective in this case. While N99 masks filter out more more particles, they can be very difficult to breathe in—neither should be used for extended periods of time."


Może i pomagają, jest jeden mały haczyk: "trzeba umiejętnie je używać". Wolę suplementacje witaminowe i oczyszczanie organizmu + higiena ogólna. Stosuje to od >10 lat i choruję wielokrotnie rzadziej niż przed ich stosowaniem. Z maskami wolę nie ryzykować, bo to jak chodzenie po polu minowym, na końcu którego jest skrzynia wypełniona złotem.

Tutaj rozsądni według mnie naukowcy mówią otwarcie o tym problemie:
Dr David Carrington z St George's z University of London powiedział BBC, że „maski chirurgiczne dla społeczeństwa nie stanowią skutecznej ochrony przed wirusami lub bakteriami przenoszonymi w powietrzu” i że w ten sposób „większość wirusów” została przeniesiona, ponieważ maski są zbyt luźne, nie mają filtra powietrza i pozostawiają oczy odsłonięte. Mogą jednak pomóc zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem przez „plusk” z kichnięcia lub kaszlu i zapewnić ochronę przed transmisją z rąk do ust – a badanie z 2016 r. z Nowej Południowej Walii sugerowało, że ludzie dotykali twarzy około 23 razy na godzinę.

Dr Connor Bamford z Wellcome-Wolfson Institute for Experimental Medicine na Queen's University Belfast powiedział, że „wdrożenie prostych środków higieny” było znacznie bardziej skuteczne. „Zakrycie ust podczas kichania, mycie rąk i nieprzykładanie rąk do ust przed ich umyciem może pomóc ograniczyć ryzyko zarażenia się wirusem układu oddechowego” – powiedział.

Dr Jake Dunning z Public Health England powiedział: „Chociaż istnieje przekonanie, że noszenie masek twarzowych może być korzystne, jest bardzo mało dowodów na szerokie korzyści z ich stosowania poza warunkami klinicznymi”. Powiedział, że maski muszą być noszone prawidłowo i często zmieniane. „Badania pokazują również, że przestrzeganie zalecanych zachowań zmniejsza się z czasem przy noszeniu masek twarzowych przez dłuższy czas” – dodał.


Czy noszenie masek może zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusów?

Ja nie wykluczam, że ta sztucznie wzmacniana panika jest po to, by obalić Kubusia Xi. Ja przypuszczam, że inni szarlatani będą chcieć przejąć w Chinach władzę.
Może wręcz odwrotnie! Być może to sama władza chińska wirusa wpuściła - świadczy o tym że ośrodek biohazard w Wuhan był jednym z niewielu na świecie, który posiadał najgroźniejsze drobnoustroje.

Jest kilka powodów dlaczego tak mogło być: walka z HongKongiem i dysydentami (teraz nie będą mieli żadnych praw), sprawdzenie jak reguje społeczeństwo chińskie na atak broni biologicznej oraz zajęcie "hołoty" innymi sprawami niż rozbuchana konsumpcja, tylko praca, praca i jeszcze raz praca dla systemu (nawet tej "hołocie" zablokowano możliwość przemieszczania się).
 
Ostatnia edycja:

Mercatores

Well-Known Member
269
821
Wuhan resident reports that some patients are deliberately sneezing/spitting at medical staff or contaminating objects when carrying the virus:

https://nationalfile.com/wuhan-resident-fears-people-are-deliberately-infecting-each-other/


Footage that shows people deliberately spreading the deadly virus. This time in what looks like a hospital in China:




Based on video that person (who has corona virus) spitting on lift botton to spread the virus because he/she didn’t want to die alone? Dobre pytanie:




W koncu w komunizmie wszystko jest dobrem wspolnym :)
 

Mercatores

Well-Known Member
269
821
Koles, ktory od lat mieszka w Chinach i prowadzi vlog o swoich doswiadczeniach w CRL, mowi, ze jest zle, komuszo zle:



W niektorych miejscach Chin zawialo postapoakapem :)


To sa akurat wegorze, ale kolo i tak pakerski, attitude level Chiny:

 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom