Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101


Jak libertarianin @libertarianin.tom odnajduje się w jednym z najbardziej zamordystycznych państw na świecie? To już musi być masochizm. A miało być tak pięknie. Przestroga dla wszystkich kosmopolitów i światowców.


Wiekszosc to niestety prawda. Naszczescie Chiny sa jeszcze dosc zdecentralizowane i czesc prowincji wciaz jeszcze nie wyglada jak Pekin czy Szanghaj (dlatego ja akurat w tym roku zielona karte dostalem). Ale na 100% wkrotce wszystko scentralizuja i bedzie jak za Mao.

No coz. Jak ktos ma pecha to juz tak jest. Co mam wiecej powiedziec?
 
D

Deleted member 6610

Guest
Setki osób którym zasłonięto oczy i związano ręce nagranie podobno pochodzi z Chin.



Chiny oskarżone o ludobójstwo. Ujgurzy zmuszani do aborcji.
Uciekinierki ujawniły informacje na temat powszechnie stosowanych tortur seksualnych.

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ze świniami w Chinach dzieją się ostatnio bardzo dziwne rzeczy. W Chinach jest niedobór wieprzka. Więc rolnicy wyszli temu na przeciw hodując ponad tonowe świniaki (rekordzista >1500kg !!!). W Kambodży i Laosie hodowcy poszli w ślady Chińczyków.

Świnka o wadze zaledwie 750kg.
750kg_chinese_pig.jpg
19374290-7544315-image-a-10_1570403478206.jpg
19374294-7544315-image-a-11_1570403484345.jpg

Inna świnka u rolnika.
Giant-pigs-061019-Reuters.jpg

Lokalna medalista w klasie jednotonowej.
over1tonepig.jpg

Świniak-brojler, pakowany sterydami. Odmiana wyhodowana w Kambodży.
NINTCHDBPICT000466659065.jpg
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
W parku rozrywki zainaugurowano skoki na bungie zrzucając świnkę. Tam wszelkie nowinki najpierw sprawdza się na zwierzętach, a potem dopiero na ludziach. Jak chiński ludź widzi, że świńce się nic nie stało, to sam skoczy. A nasi obrońcy zwierząt protestują, bo wpierw chcą wszystko testować na ludzach.

 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
EO_SXPaWsAIz6To


Mają rozmach, 23mln ludzi w kwarantannie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wiadomo, teraz z kazdej strony poleci wuchta dezinfoacji i propagandy.


Anyhow, w tym momencie trzy miasta objete kwarantanna, wirus ponoc juz w Singapurze:
Ja nie wykluczam testowania jakiejś broni biologicznej. Chińczycy mają w większości haplorupę typową dla rasy Han, więc taki atak/test jest dość łatwy do wykonania i bezpieczny.


Mają rozmach, 23mln ludzi w kwarantannie.
To tak jakby w Polsce uziemić jakieś 600 tysięcy.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
A w Watykanie 4. To jednak coś zupełnie innego, no nie?
Racja.

Jednak Kitajce myślą inaczej. Oni w takich kwestiach są płochliwi. Jeszcze kilka lat temu była u nich afera z mlekiem w proszku dla dzieci. Zmarło kilka niemowlaków. I co oni zrobili? Wykupili całe mleko w proszku z hurtowni i ze sklepów w Australii, a potem zaczęli masowy wykup w Europie. Nawet z Polski. Jak się nie da wysłać kontenera, bo ograniczenia wwozowe i przepisy, to wysłać z Litwy i Łotwy 100 tysięcy indywidualnych paczek się da. A całe chińskie mleko w proszku do kanalizacji.

A teraz co do decyzji władz.
W Chinach w takiej sytuacji jest na to pełne przyzwolenie zwykłego ludu. Bo jak władza nie zapanuje nad epidemią, to będzie to oznaczać, że władza straciła przychylność niebios. A to oznacza możliwość rewolucji lub wojskowego/wewnątrzpartyjnego zamachu stanu, a nie każdy chce "żyć w ciekawych czasach". Co do przychylności niebios, to należy pamiętać, że religią większości Chińczyków są Chiny, a władza do panowania potrzebuje tej przychylności.

Tak ja to odbieram. Ale może @libertarianin.tom się w tej kwestii wypowie, bo on jest na miejscu.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Racja.

Jednak Kitajce myślą inaczej. Oni w takich kwestiach są płochliwi. Jeszcze kilka lat temu była u nich afera z mlekiem w proszku dla dzieci. Zmarło kilka niemowlaków. I co oni zrobili? Wykupili całe mleko w proszku z hurtowni i ze sklepów w Australii, a potem zaczęli masowy wykup w Europie. Nawet z Polski. Jak się nie da wysłać kontenera, bo ograniczenia wwozowe i przepisy, to wysłać z Litwy i Łotwy 100 tysięcy indywidualnych paczek się da. A całe chińskie mleko w proszku do kanalizacji.

A teraz co do decyzji władz.
W Chinach w takiej sytuacji jest na to pełne przyzwolenie zwykłego ludu. Bo jak władza nie zapanuje nad epidemią, to będzie to oznaczać, że władza straciła przychylność niebios. A to oznacza możliwość rewolucji lub wojskowego/wewnątrzpartyjnego zamachu stanu, a nie każdy chce "żyć w ciekawych czasach". Co do przychylności niebios, to należy pamiętać, że religią większości Chińczyków są Chiny, a władza do panowania potrzebuje tej przychylności.

Tak ja to odbieram. Ale może @libertarianin.tom się w tej kwestii wypowie, bo on jest na miejscu.

Nawet jak ich zamkna w tym miescie na pare miesiecy i ludzie beda z glodu umierac to i tak do zadnej rewolucji nie dojdzie. W Chinach kazdy dba o wlasna dupe i stara sie uciec z oblezonych miast na wlasna reke. Dzis np. zona mi opowiadala jak uciekla kiedys podczas epidemii SARS. Uciekla z miasta w ktorym studiowala do swojego miasta. Odcieli pociagi i samoloty, to podjechal wujek autem jakas boczna ulica i tyle.

Co do info o wirusie to w razie epidemii wszystkie rzady klamia, tylko ze w Chinach moga klamac 10 razy bardziej bo nie ma tu zadnych niezaleznych mediow. Z vpn tez od wczoraj mocniej walcza, zeby nikt nic nie wiedzial. Mi od wczoraj dziala tylko 1 serwer shadowsocks z 30 ktore normalnie uzywam.
 
Do góry Bottom