Brunon Kwiecień kandydatem na urząd Prezydenta RP

Czy to dobry pomysł?

 • Głosowałbym!

  Votes: 16 51,6%
 • Głosowałbym, a nawet zbierał podpisy!

  Votes: 11 35,5%
 • Nie!

  Votes: 1 3,2%
 • Mózg rozjebany...

  Votes: 3 9,7%

 • Total voters
  31

tolep

five miles out
8 365
14 893
Ci goście z Onetu są dobrzy, zwłaszcza Schwertner.

Kurde, musze sobie zrobić koszulkę z Brunonem. Tylko w jakiej technice? Tak żeby był rozpoznawalny. I żeby nie była biała.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 388
4 239
5 lat już odsiedział. W internetach piszą, że będzie mógł się starać o zwolnienie pod koniec 2019 r. więc luzik, jak to się mówi "do 3 razy sztuka".
Ziobro z Płaszczakiem mu nie odpuszczą, nie ma szans. Chyba, zeby to było akurat po wyborach, ale i tak wygra znowu PIS.

Edit: Przypomniało mi sie, że kiedy zrobiła sie ta gównoburza byłem akurat na wyjeździe w zasadzie w lesie. Zero neta, ale był telewizor, ze słabo odbierającą TVP. Pierwszego dnia gorączkowo oglądałem wiadomości i panorame, żeby sie zorientować czy nie zamkneli krzysia...
 
Ostatnia edycja:

Imperator

Generalissimus
1 565
3 529
Służba Więzienna: Brunon Kwiecień nie żyje
Informację o śmierci Brunona Kwietnia potwierdziła w rozmowie z Onetem rzeczniczka Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. - Obecnie nie są znane przyczyny śmierci - stwierdziła. Mężczyzna został skazany za próbę bombowego zamachu na Sejm.

 • Brunon Kwiecień leżał na łóżku i nie dawał oznak życia. Zauważył go oddziałowy, który wypuszczał osadzonych do lekarza
 • O zaistniałym zdarzeniu powiadomiono policję oraz prokuraturę. Służba Więzienna prowadzi własne czynności wyjaśniające
 • W 2017 r. mężczyzna został prawomocnie skazany na dziewięć lat więzienia

- W Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu ok. godziny 9.00 oddziałowy, podczas wypuszczania osadzonych do lekarza okulisty, zauważył, iż leżący na łóżku skazany Brunon K. nie daje oznak życia. Funkcjonariusze bezzwłocznie przystąpili do akcji reanimacyjnej. Na miejsce natychmiast wezwano zespół pogotowania ratunkowego, który po kontynuacji akcji reanimacyjnej stwierdził zgon mężczyzny - przekazała ppłk Krakowska.
- O zaistniałym zdarzeniu powiadomiono policję oraz prokuraturę, która prowadzi czynności w tej sprawie. Niezależnie od tego, jak zawsze w takich przypadkach, Służba Więzienna prowadzi własne czynności wyjaśniające. Dyrektor Okręgowy powołał komisję złożoną z funkcjonariuszy okręgowego inspektoratu SW we Wrocławiu, która pracuje na miejscu po to, aby wyjaśnić wszystkie szczegóły tego zdarzenia - stwierdziła rzeczniczka.

- Obecnie nie są znane przyczyny śmierci mężczyzny. Z całą pewnością w ustaleniu przyczyn zgonu więźnia pomoże sekcja zwłok - dodała.
Brunon Kwiecień skazany na dziewięć lat więzienia
Brunon Kwiecień odpowiadał za przygotowywanie od lipca do listopada 2012 r. ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie w 2011 r. dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie broni i handel nią.
Według śledczych K., doktor chemii, ówczesny pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych na bazie saletry, umieszczonych w pojeździe wojskowym SKOT. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów - w trakcie rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu.
W śledztwie Kwiecień przyznał się do tego, że przygotowywał i opracowywał zamach na gmach Sejmu, natomiast nie poczuwał się do winy i twierdził, że inspirowała go inna osoba. Jako inspirującą go i kierującą przygotowaniami do zamachu wskazał osobę, która złożyła zawiadomienie o jego planach. Nie przyznał się do podżegania studentów ani do posiadania broni i handlu nią.

W 2015 r. Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Brunona Kwietnia na 13 lat więzienia. Dwa lata później w wyniku apelacji, sąd zmniejszył karę do dziewięciu lat pozbawienia wolności.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 661
24 267
W naturalną śmierć nie wierzę. Moim zdaniem to morderstwo, to ostrzeżenie wysłane do potencjalnych terrorystów lub tych co chcą walczyć z rządem. Należy to odczytać tak:
- Jak chcecie wojować z rządem, to nie będziemy się z wami pierdolić, nawet w pierdlu czy w areszcie was załatwimy.
Oni czują że ustawa 447 i ssanie gały przez rząd amerykańskim środowiskom żydowskim, może sprowokować kogoś, by ten zaatakował rządowe kurwy.
To podobna historia jak ze śmiercią Igora Stachowiaka. Policyjny pies, skurwysyn, morderca, odszedł spokojnie na emeryturę, a nagranie z morderstwa upubliczniono celowo. Rządowe świnie wysłały wtedy sygnał do psiarni: Chłopaki możecie mordować, włos wam z głowy nie spadnie.
 

Alu

Szczęśliwy bałwan
4 531
9 180
Jego mecenas Maciej Burda w rozmowie z tvn24.pl przyznał, że w ostatnim czasie Kwiecień nie uskarżał się na żadne poważne problemy zdrowotne i "cierpiał jedynie na dolegliwości związane z oczami".

- Brunon Kwiecień liczył, że w sierpniu wyjdzie na wolność na mocy warunkowego zwolnienia z odbywania kary. Wiele razy powtarzał, że nie zamierza popełnić samobójstwa - przyznał w rozmowie z portalem.

Jak przekazał Burda, jego klient twierdził, że rozpracowujący jego działania funkcjonariusze ABW podżegali go do popełnienia kolejnych przestępstw, m.in. zabójstwa ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz zamachu na ambasadę Izraela. Ostrołęcka prokuratura i krakowski sąd nie dały jednak wiary jego zeznaniom, stwierdzając, że nie ma podstaw do wszczynania śledztwa w tej sprawie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...onca-wiele-razy-powtarzal-ze.html#s=BoxOpLink

Brunon Kwiecień miał 52 lata.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 661
24 267
Mainstream wprost mówi o seryjnym samobójcy...
Śmierć Brunona Kwietnia. Paweł Moczydłowski: Teorie spiskowe mogą się okazać prawdziwe

- Brunon Kwiecień twierdził, że był sterowany przez służby. W tym kontekście jego tajemnicza śmierć bardzo niedobrze wygląda. Nie wiadomo, czy dowiemy się prawdy, bo więziennictwo jest odseparowane od kontroli społecznej - powiedział Wirtualnej Polsce Paweł Moczydłowski, były szef więziennictwa.
.....
Moczydłowski ma obawy, czy opinia społeczna pozna prawdę o śmierci Brunona Kwietnia. Jego zdaniem, "więziennictwo jest odseparowane od kontroli społecznej". Były szef więziennictwa nie ma też dobrego zdania o wrocławskich zakładach karnych.

- Wrocław to najbardziej podejrzany region w tej chwili. Prokuratorzy zrobili sobie tam spółdzielnię w więzieniach, w której więźniowie składali fałszywe zeznania na funkcjonariuszy - mówi nam Paweł Moczydłowski. Chodzi o słynną już sprawę więzienia na Kleczewskiej we Wrocławiu. Na podstawie fałszywych zeznań skazanych prokuratura postawiła zarzuty funkcjonariuszom, którzy walczyli z przestępczością narkotykową w zakładzie karnym. Właśnie w tym zakładzie Kwiecień odbywał karę więzienia.

- Niestety, wróciliśmy do sowieckiego modelu kontroli przestępczości. Zatarła się rozdzielność władzy sądowniczej od wykonawczej, bo choć więziennictwo jest pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, to minister tego resortu jest jednocześnie prokuratorem generalnym. I w tym modelu więźniowie są używani do ścigania innych przestępców - uważa Moczydłowski.
.....​

na:Temat -> "Seryjny samobójca znów grasuje". Te dwa zgony za kratami budzą mnóstwo wątpliwości
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 345
4 255
Jak podaje Gazeta Wyborcza, w niedzielę w domu rodzinnym w warszawskich Włochach ABW odkryła duże pokłady materiałów wybuchowych. Według doniesień gazety, odkrycie miało miejsce w tym samym budynku, gdzie w 2013 roku znaleziono podobną ilość materiałów pirotechnicznych.

Dom ten w 2013 roku zamieszkiwał wspólnik Brunona Kwietnia – terrorysty, który planował atak na Sejm. Niedoszły zamachowiec zmarł w kwietniu 2019 roku, w więzieniu. Zachodzi więc podejrzenie, że dzisiejsze zdarzenie może mieć związek z działaniami terrorystycznymi. Policja jednak na razie nie potwierdza tej informacji i nie komentuje sprawy – czytamy w Wyborczej.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Pols...znaleziono-duze-ilosci-materialow-wybuchowych

To nie wszyscy jego wspólnicy byli ze służb?
 

tolep

five miles out
8 365
14 893
"pokłady materiałów wybuchowych" XD
IMO jest to czyta fikcja, cała ta akcja. Nie z powodu tego sformułowania oczywiście.
 
OP
OP
Ciek

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 660
11 820
Z informacji prasowych i dokumentacji sprawy karnej wynikało, że wszyscy byli agentami i prowokatorami. Ogólnie historia, zarówno Kwietnia, jak i ta opisana teraz, nie trzymają się kupy. Uwagę zwraca zamienne posługiwanie się pojęciami materiałów wybuchowych i materiałów pirotechnicznych. Ogólnie nie ma czegoś takiego jak materiały pirotechniczne, są materiały wybuchowe i wyroby pirotechniczne. Do wyrobów pirotechnicznych zalicza między innymi zimne ognie oraz kapiszony. Miarą czego są "pokłady" również bardzo ciężko powiedzieć. Myślę, że najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, że służby zgarnęły bliżej nieokreślonego ziomala z racami przygotowanymi na marsz niepodległości.
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
6 958
Ogólnie nie ma czegoś takiego jak materiały pirotechniczne, są materiały wybuchowe i wyroby pirotechniczne.
Są. Zarówno w literaturze przedmiotu, jak i w prawie:

35) wyrobach pirotechnicznych – należy przez to rozumieć każdy wyrób zawierający materiały pirotechniczne, które są jedną z odmian materiałów wybuchowych, będące materiałem lub mieszaniną materiałów przewidzianych do wytwarzania ciepła, światła, dźwięku, gazu, dymu lub kombinacji tych efektów w wyniku samopodtrzymującej, egzotermicznej reakcji chemicznej;

Z ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego.
 

tolep

five miles out
8 365
14 893
Zastosuję brzytwę Hanlona i wysunę przypuszczenie że to ocieplanie wizerunku ABW po niesamowitym fakapie z Banasiem
 
Do góry Bottom