1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Brunon Kwiecień kandydatem na urząd Prezydenta RP

Temat na forum 'Inicjatywy wolnościowe' rozpoczęty przez Ciek, 12 Luty 2015.

Czy to dobry pomysł?

 1. Głosowałbym!

  16 głos(y/ów)
  51,6%
 2. Głosowałbym, a nawet zbierał podpisy!

  11 głos(y/ów)
  35,5%
 3. Nie!

  1 głos(y/ów)
  3,2%
 4. Mózg rozjebany...

  3 głos(y/ów)
  9,7%
 1. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 525
  Polubienia:
  10 583
  Koniec żartów i śmieszkowania! Robimy rozeznanie w sytuacji, bo wciąż nie jest zbyt późno, zawiadomienie PKW (wraz z 1000 podpisów) musi nastąpić do dnia 16 marca.

  Tak, chodzi o tego Brunona. Nawet są już gotowe plakaty wyborcze:

  [​IMG]
   
 2. Tralalala

  Tralalala Guest

  Najlepszy kandydat. Przyjrzyjmy się bliżej temu wspaniałemu człowiekowi.
  - Wiele dokonań na polu naukowym.
  - Wspaniały człowiek pragnący ziścić marzenia wielu Polaków.
  - Stanowczy i gotowy do działania.
   
 3. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  492
  Polubienia:
  1 638
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  A gdzie wysłać podpisy?
  Jakiś adres?
   
  4vcw23c i Tralalala lubią to.
 5. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 722
  Lepiej by było zrobić ściepę i wysłać mu do puszki chociaż trochę kasy na wypiskę. Niech chłop coś z tego ma. Chciałem to zrobić przed Świętami, ale wtedy spierdoliłem sprawę.
   
 6. Tralalala

  Tralalala Guest

  Swoją drogą to byłby niezły trolling jakby to wyszło do mediów :) Czy skurwysyny by nie wysuwaly zarzutów o terroryzm czy coś?
   
 7. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 992
  Polubienia:
  7 175
  Zbierałbym podpisy jak Sikorski kilometrówki ;)
  To byłaby niezła reklama dla libnetu i co najmniej tak koszerny kandydat jak kandydat PL, o ile nie bardziej.
   
  Ostatnia edycja: 12 Luty 2015
 8. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Korwin udzielił poparcia tej kandydaturze.
   
  lernakow lubi to.
 9. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 992
  Polubienia:
  7 175
  Jak to zorganizujesz to się dorzucę 50 zł. Ale musi być pewność, że kasa trafi do niego a nie do kieszeni pracowników więzienia. Ja nie mam pojęcia jak się to odbywa...
   
  Ostatnia edycja: 12 Luty 2015
 10. Oreł

  Oreł Well-Known Member

  Posty:
  572
  Polubienia:
  419
  Trotyl prawem, nie towarem?
   
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  A tak na poważnie, to Brunon Kwiecień ma większe zdolności intelektualne do pełnienia urzędu prezydenta, niż Deska i Kukiz razem wzięci.
   
 12. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Ale posiadanie większych zdolności intelektualnych od Kukiza czy Deski nie jest specjalnym osiągnięciem.
  Na samych ryneczkach można spotkać kilkunastu idealnych kandydatów na ten urząd. Tacy drobni przedsiębiorcy znają ciężar biurokracji i mają łeb na karku. Ja jestem z woja opanowanego przez SLD. Teraz rządzi PiS i PO. Jedynych wolnorynkowców spotykałem w takich miejscach. Znali lepiej życie i mieli więcej pod kopułą niż muzycy pokroju Deski czy Kukiza. Kiedyś bardziej tam życie kwitło, ale komuna i tam zrobiła swoje. A każdy pamięta te kultowe stragany albo największy ze straganów w Europie. Przecież to była jedyna ostoja wolnego rynku w pewnym czasie. Ja kiedyś mówiłem do znajomych: "Wybrać z jednego Wietnamczyka ze Stadionu Dziesięciolecia na prezydenta" - takiego prostego chłopka, bo on nie będzie kombinował nad poprawą naszego życia i wprowadzaniem dodatkowych przepisów. No i obrotny chłop - zna podstawy działania rynku. Tolerancyjny dla innych, bo poznał wielu murzynów na tym Stadionie. Stadion Dziesięciolecia był prawdziwą oazą pod względem potencjalnych kandydatów na prezydenta. Musieli to zjebać...
  :(
   
 13. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  A tak w ogóle są jakieś teksty Kwietnia dostepne?
   
 14. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Cytaty w zeznaniach świadków.
   
 15. Xynoslav

  Xynoslav Paleoagentarianin, Transferysta

  Posty:
  229
  Polubienia:
  304
  Że tak powiem - bombowy kandydat. ;)
   
 16. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 525
  Polubienia:
  10 583
  lernakow lubi to.
 17. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  fuck, nie zauwazyłem że to 2013
   
 18. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  PAP » Sąd zmniejszył wymiar kary dla Brunona Kwietnia z 13 do 9 lat

  Brunon Kwiecień jest winny przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm – postanowił w środę krakowski sąd apelacyjny. Obniżył wyrok sądu pierwszej instancji z 13 lat do 9 lat pozbawienia wolności uznając, że przypisywane Kwietniowi trzy zarzuty należy traktować jako jedno przestępstwo.

  W grudniu 2015 r. krakowski Sąd Okręgowy uznał Brunona Kwietnia za winnego przygotowywania od lipca do listopada 2012 r. zamachu terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, usiłowania nakłaniania dwóch studentów do przeprowadzenia takiego zamachu oraz nielegalnego posiadania broni i handel nią. Skazał go za to na karę łączną 13 lat pozbawienia wolności.

  Uchylenia wyroku i ponownego procesu chcieli obrońcy oskarżonego, którzy podważali m.in. uczciwość procesu i wskazywali na rażąco wysoki wymiar kary. Obrońcy powtórzyli również argumenty podnoszone przed sądem I instancji, że Brunon Kwiecień padł ofiarą nielegalnej gry operacyjnej ABW. Świadkami incognito w procesie byli m.in. agenci ABW pod przykryciem, którzy kontaktowali się z Kwietniem pod koniec jego działalności i doprowadzili do ujęcia go. O oddalenie apelacji obrońców wnosił prokurator wskazując, że są one bezzasadne i nie zasługują na uwzględnienie.

  Sąd apelacyjny uznał w środę, że proces był rzetelny i został prawidłowo przeprowadzony przez bezstronny sąd pierwszej instancji. Również uznał Brunona Kwietnia za winnego tego, że w celu popełnienia czynu terrorystycznego podjął czynności do zrealizowania go: m.in. opracował plan, werbował współpracowników i wyznaczał zadania. Rozpracowywał także okolice Sejmu, przeprowadzał szkolenia z materiałów wybuchowych, uzyskał komponenty i wyrabiał materiały wybuchowe oraz usiłował nakłaniać studentów do udziału w zamachu. Zdaniem sądu, swoje działania podjął już w 2009 r.

  Sąd apelacyjny dokonał jednak zmiany w zakresie części zarzutów – traktując jako jeden czyn poprzednie trzy: przygotowywanie do zamachu i usiłowanie nakłaniania dwóch studentów do udziału w nim. W ten sposób obniżył karę cząstkową za ten czyn do sześciu i pół roku pozbawienia wolności i obniżył karę łączną z 13 do 9 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

  Według sądu apelacyjnego, prawidłowe były także ustalenia sądu okręgowego dotyczące kluczowego świadka Macieja M. "Budowanie wersji, że świadek ten był na usługach ABW i groził oskarżonemu, nakłaniając go do działania, stanowi linię obrony oskarżonego. Linia ta była dostosowywana przez oskarżonego w stosunku do przebiegu procesu" – stwierdził sąd apelacyjny w uzasadnieniu.


  Burda: "Częściowo jestem zadowolony, że alternatywny wniosek apelacji okazał się skuteczny"

  Poinformował również, że w jego ocenie podjęcie decyzji o kontroli operacyjnej Kwietnia przez ABW było legalne. Sąd wyeliminował jednak z opisu czynu zarzucanego oskarżonemu działania, których inicjatywa nie wyszła od niego, a od ABW, jak np. próbna detonacja. "Państwo nie może wodzić obywatela na pokuszenie i wystawiać na próbę poprzez zachęcanie i nakłanianie do popełniania przestępstwa. Funkcjonariusze działający pod przykryciem muszą zachowywać się w sposób pasywny" – stwierdził sąd w uzasadnieniu.

  Stwierdził również, że "oskarżony ponosi odpowiedzialność za próbę realizacji swojego zamiaru i nie można mówić, by odstąpił od jego przygotowywania". Jako okoliczności obciążające wskazał m.in. rozmiar i skutki planowanego zamachu oraz wykorzystanie prestiżu nauczyciela akademickiego do werbowania młodych ludzi.

  Apelację złożył też obrońca współoskarżonego Macieja O., skazanego na dwa lata w zawieszeniu za nielegalny handel i posiadanie broni. Sąd apelacyjny utrzymał ten wyrok w całości.

  "Częściowo jestem zadowolony, że alternatywny wniosek apelacji okazał się skuteczny. Bardzo cieszę się, że nie miałem racji, że proces był rzetelny i sprawiedliwy" – powiedział po ogłoszeniu wyroku jeden z obrońców oskarżonego mec. Maciej Burda.

  Nawiązując do słów sądu o "wodzeniu obywateli na pokuszenie przez służby" stwierdził, że również z nich jest zadowolony. "Mam nadzieję, że zostaną wszczęte postępowania dotyczące nakłaniania pana Brunona Kwietnia do zamachu na panią Hannę Gronkiewicz-Waltz, do zamachu na ambasadę Izraela, do wysadzenia pomnika martyrologii Żydów, do handlu bronią i wszelkie inne, które miały miejsce w tej sprawie" – powiedział dziennikarzom adwokat.


  Szymański: "kara została obniżona głównie z uwagi na zmianę treści wyroku"

  Wyjaśnił, że "z relacji Brunona Kwietnia wynika jednoznaczne, że był nakłaniany do tych przestępstw". "Natomiast ja nie mogę komentować materiałów niejawnych, które zostały pozyskane w związku z działaniami służb, a dotyczą również i tych wydarzeń" – dodał mec. Burda. Jak zapowiedział, prawdopodobnie wystąpi o kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Jego zdaniem, Brunon Kwiecień będzie mógł wyjść na wolność po 6 latach i 9 miesiącach.

  Zadowolenie z wyroku wyraził również prokurator. "Jestem zadowolony z tego, że sąd apelacyjny uznał prawidłowość ustaleń stanu faktycznego poczynionych przez sąd okręgowy i przez prokuraturę, uznał winę oskarżonego Brunona Kwietnia w zakresie czynienia przygotowań do zamachu na konstytucyjne organy RP" - powiedział prokurator Mariusz Krasoń. Jak dodał, "jedyny problem to taki, czy rzeczywiście mamy do czynienia z jednym czynem, tak jak przyjął to sąd apelacyjny, czy z wielością czynów – jak przyjął sąd okręgowy, a w konsekwencji - czy kara wymierzona oskarżonemu jest właściwa i zasadna". Zadeklarował, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku prokuratura podejmie decyzję, czy wystąpi z wnioskiem o kasację do Sądu Najwyższego.

  Jak wyjaśnił dziennikarzom rzecznik Sądu Apelacyjnego w Krakowie sędzia Tomasz Szymański, "kara została obniżona głównie z uwagi na zmianę treści wyroku i przyjęcie, że w miejsce trzech przypisanych czynów oskarżony dopuścił się jednego czynu, co w konsekwencji spowodowało obniżenie kary jednostkowej i kary łącznej". "Generalnie trzeba podkreślić, że sąd przyjął, że ABW przeprowadziła czynności operacyjne w sposób prawidłowy" - dodał rzecznik.

  "Co do zasady, sąd nie miał zastrzeżeń co do pracy i sposobu przeprowadzenia czynności i ich wdrożenia. Natomiast sąd doszedł do wniosku, że w trakcie czynności agenci dopuścili do tego, że przejęli pewną inicjatywę (...), a generalnie orzecznictwo wskazuje wyraźnie, że w takich czynnościach operacyjnych agenci muszą zachować pasywność, nie mogą być inicjatorami jakichkolwiek zachowań. Trzeba jednak podkreślić, że ABW weszła do postępowania w momencie, kiedy istniały już podstawy do stwierdzenia, że oskarżony z zamiaru popełnienia przestępstwa przeszedł w fazę jego realizacji, czyli podejmowania czynności przygotowawczych" – wyjaśnił sędzia Szymański.


  Według śledczych Kwiecień zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych

  Brunon Kwiecień odpowiadał przed sądem za przygotowywanie od lipca do listopada 2012 r. ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie w 2011 r. dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie broni i handel nią. Wyraził zgodę na publikowanie jego wizerunku i pełnych danych osobowych.

  Według śledczych Kwiecień, doktor chemii, ówczesny pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu cztery tony materiałów wybuchowych na bazie saletry, umieszczonych w pojeździe SKOT. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów - w trakcie rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu.

  W procesie, który przed Sądem Okręgowym rozpoczął się w styczniu 2014 r., Brunon Kwiecień przyznał się do tego, że przygotowywał i opracowywał zamach na gmach Sejmu, natomiast nie poczuwał się do winy i twierdził, że był inspirowany przez osobę współpracującą z ABW.

  Brunon Kwiecień przebywa w areszcie od 9 listopada 2012 r.

  Anna Pasek (PAP)​

  No cóż.
  Przekazuję szczere życzenia śmierci dla wszystkich pasożytów z ABWhery i dla ich najbliższych. Oby ta śmierć była powolna i w poniżeniu.
   
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  Mec. Burda to w ogóle jest ciekawy człowiek, być może nawet do "Spoko ludzi" by się nadawał.

  Blog: https://proceskarny.blogspot.com/2014/11/praktyczny-poradnik-dla-posiadaczy.html

  http://pokojadwokacki.pl/rozmowa-z-adw-maciejem-burda-obcy/
  http://www.dziennikpolski24.pl/arty...a-nie-ladnego-prawnika-w-garniturze,id,t.html
  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,...go_blog_i_poradnik_dla_posiadaczy_maczet.html
  (uwaga, komentarze dają raka)
   
  lernakow, kr2y510 i FatBantha lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.