1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Broń palna w akapie

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez kawador, 13 Wrzesień 2013.

1. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    19 129
    oraz:
    To Ty poszedłeś jeszcze dalej, bo z tego co czytałem u różnych libertarianskich teoretyków, PAO mają zajmować się jedynie egzekucją prawa, a nie jego tworzeniem. Przynajmniej taka była oficjalna śpiewka, bo faktycznie nikt nie może zabronić komuś zajmowania się jednym i drugim. To jest tym bardziej niebezpieczne, bo dajesz jakimś ponadjednostkowym grupom władzę prawodawczą i wykonawczą, to do kompletu brakuje już tylko sądowniczej - i witamy z powrotem w państwie.

Ja, jako propertariański absolutysta, nie mam nic przeciwko łączeniu trójpodzielonej władzy, ale liczy się skala. Co innego gdy suwerenami są Pawlak z Kargulem, a co innego gdy suwerenami stają się wielkie korporacje i pokłada się w nich taką ufność, jaką Ty zdajesz się w nich pokładać, Brehonie. Ostatecznie zawsze liczy się bilans sił.

Ja tu widzę po prostu konsekwentną centralizację władzy, kto wie, może właśnie spowodowaną specjalizacją i podziałem pracy. Nie każdy będzie się dobrze naparzał, więc zostawiał to innym i lepszym pod tym względem od siebie. No i lepsi w pewnym momencie zmienili zasady gry, podporządkowując sobie pozostałych. Nie każdy będzie umiał zajmować się prawodawstwem, więc niech robią to nieliczni. No to nieliczni ustalili takie prawa, które są dla nich korzystne, a uwierają pozostałych. I tak dalej.

Tym bardziej nie rozumiem po co mamy rozmawiać o rozbrajaniu ludzi [przez tworzenie mody czy akceptacji dla bycia rozbrojonym i zdawaniu się w kwestii bezpieczeństwa na specjalistów], skoro dopiero pan Colt dał możliwość uczynienia ich równymi, czyniąc wyłom w świecie tej całej specjalizacji. I to jeszcze w Polsce, gdzie nikt nie ma dostępu do broni... Gwałcicie mój zdrowy rozsądek tym wątkiem i to na wiele sposobów, perwersi.

2. Brehon

Brehon Well-Known Member

Polubienia:
    1 320
    Tworzenie prawa to jeszcze nie władza. PAO w umowie z ubezpieczaną osobą daje jakiś tam kodeks prawny, który zobowiązuje się wypełniać, i tyle. Nie ma tu funkcjonalnych przywilejów, tylko oferta usługowa, z której nikt nie musi korzystać. To jest konieczny składnik normalnego PAO, bez tego mówimy o zwykłych najemnikach, którzy nie dbają o reputację, a za kasę są gotowi zarówno chronić ludzi i egzekwować umowy, jak i palić, mordować i gwałcić.

Potrafisz wyobrazić sobie, że rząd Tuska jutro wprowadzi coś w stylu Ustaw Norymberskich?

Ostatnia edycja: 15 Wrzesień 2013
  3. Rebel

Rebel komunizm warstwowy

Polubienia:
    780
    Przy wolnej konkurencji między mediami, całkowicie wolnym dostępem do broni, brakiem państwowej edukacj taka stacja to byłaby całkowita nisza. To że ludzie słuchaja gówna z CNN to wynik długoletniej tresury przez jedną organizacje. W akapie taka CNN nie będzie mogła podlizywać się państwu i współpracować z nim. Tam gdzie nie ma państwa, tam wraca rozsądek, ludzie się przystosowują do normalnych warunków.

Poza tym komuchy nie będą przeciw broni kiedy nie będa u władzy. Jak sam zauważyłeś komuchy atakują posiadanie broni przez zwykłych ludzi tylko wtedy kiedy rządzą.

Mad.lock, woolybully i Hitch lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.