Biedroń 2020

Wybory prezydenckie w 2020 wygra...

  • Korwin

  • Biedroń

  • Żaden z powyższych


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Gniezno: Nie żyje lider młodzieżówki partii Wiosna. Spadł z 11. piętra w trakcie mycia okien

W piątek na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do tragicznego wypadku. Z okna na 11. piętrze wypadł 21-letni mężczyzna. Jak się okazało, był to nieszczęśliwy wypadek, do jakiego doszło w trakcie mycia okien. Mężczyzna był liderem partii Wiosna.


Do tragedii doszło w piątek, 22 marca około godz. 18:40 w jednym z budynków na os. Jagiellońskim. W poniedziałek prokuratura ujawniła okoliczności zdarzenia.

- Wstępne oględziny miejsca, położenia zwłok oraz mieszkania, które było zajmowane przez mężczyznę i znajdowało się na 11. piętrze budynku nr 27 na os. Jagiellońskim wskazały na nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna ten najprawdopodobniej mył okna i w czasie tych czynności doszło do upadku z tej wysokości - mówiła Małgorzata Rezulak-Kustosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.

Na taką wersję zdarzenia wskazują takie okoliczności jak to, że mężczyzna miał na rękach założone gumowe rękawiczki, w pobliżu jego ciała leżała butelka z płynem do mycia szyb. Oględziny mieszkania wskazywały na to, że były tam wykonywane czynności porządkowe.

- Na tą chwilę przyjmujemy wersję nieszczęśliwego wypadku, tym niemniej w tej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zwłoki zostały zabezpieczone do prowadzenia sekcji - dodała pan prokurator.
Kandydat do Nagrody Darwina, czy jednak odwiedził go seryjny samobójca? Ciekawe...
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Tak sobie myślę, że gdyby Biedroń został preziem, to mielibyśmy sojusz z Francją przeciw Niemcom nie tylko geopolityczny, a także odbytniczny.

1. Biedroń bierze kasę od rządu niemieckiego,
2. "antyniemiecki" PIS ma premiera Morawieckiego, a Morawiecki doradzał proniemieckiemu Tuskowi

więc raczej nie.



co z resztą naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, bo Niemcy i Francję to są państwa wirtualne, toczy je ten sam rak i jeśli nie dojdzie w nich do przewrotu, to znikną definitywnie na każdym poziomie: demografii, kultury, gospodarki.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
A tak nawiasem Che był homofobem i wsadzał gejów do więzień:

Prawicowcy widzą tylko drzazgę w oku swojego wroga, a belki (z JP2) w swoim nie widzą...
D584U3AWAAAjEFk.jpg:large
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
JP2 z tego co wiem, nie wymordował milionów ludzi ;) (wiem, wiem - gwałcił małe dzieci).
Według lewaków wymordował przynajmniej więcej niż towarzysz Che. M.in. popierał zakaz antykoncepcji (prezerwatyw) w krajach za AIDSowanych, szczególnie w Afryce, krył pedofilów w KK oraz popierał kato-reżimy w Ameryce Południowej i innych bantustanach.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
A to już niech lewicowe odpowiedniki Mateckiego i libertarianizm.net to wytykają Biedronce ;).
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Według lewaków wymordował przynajmniej więcej niż towarzysz Che. M.in. popierał zakaz antykoncepcji (prezerwatyw) w krajach za AIDSowanych, szczególnie w Afryce, krył pedofilów w KK oraz popierał kato-reżimy w Ameryce Południowej i innych bantustanach.

Mowienie zle o kondomach, a zamkniecie milionow ludzi w obozach i ich zaglodzenie to troche inna para kaloszy...come on...
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Mowienie zle o kondomach, a zamkniecie milionow ludzi w obozach i ich zaglodzenie to troche inna para kaloszy...come on...
To mówią lewacy nie ja, i faktycznie z kondomami to przesadzają, ale krycie pedofilli przez JP2 bym już to wyrównał z poczynaniami Che... Aktualnie w USA też są obozy koncentracyjne dla ponad 2 mln ludzi, nazywają się więzieniami, większość nie powinna tam być w ogóle, a są i umierają...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
To mówią lewacy nie ja, i faktycznie z kondomami to przesadzają, ale krycie pedofilli przez JP2 bym już to wyrównał z poczynaniami Che... Aktualnie w USA też są obozy koncentracyjne dla ponad 2 mln ludzi, nazywają się więzieniami, większość nie powinna tam być w ogóle, a są i umierają...

Nie wiem jakie sa tam dowody na krycie pedofilii przez JP2 (moze i sa dobre, nie wiem), ale to i tak nie mozna porownac do Che, ktory wlasnorecznie rozstrzeliwal nastolatkow za takie "przestepstwa" jak sluchanie muzyki rockowej...

A obozy w USA faktycznie sa, ale ja mialem raczej na mysli to, ze Mao przerobil cale wsie i miasta na de facto obozy, ktorych nie wolno bylo bez specjalnej przepustki opuscic.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Opowiadacie bzdury o amerykańskich obozach koncentracyjnych, bo boicie się PiS-u, boicie się mówić o polskich obozach koncentracyjnych. A przecież wiadomo (tylko bardzo mało kto ma odwagę o tym głośno powiedzieć), że krwawy reżim pisiorów miesiącami przetrzymywał w polskich obozach koncentracyjnych aktywistkę walczącą o prawa człowieka, Elżbietę Podleśną. W tych obozach była brutalnie torturowana przez obozowych kapogestapo.

To ciekawe, jak potwornie paraliżujący jest strach przed krwawym reżimem. Na te bardzo wątłe aluzje do zakazanego tematu - do polskich obozów - zdecydowali się jedynie forumowicze z krajów odległych od Polski (Irlandia i ChRL), którzy ze względu na wspomnianą odległość czują się nieco mniej zagrożeni.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
ale krycie pedofilli przez JP2 bym już to wyrównał z poczynaniami Che...
Wprawdzie pytanie dotyczy filmu Sekielskiego (którego nie oglądałem), ale dalej ks. Isakowicz-Zaleski mówi same konkrety, jak to wygląda z pedofilią i pederastią w kościele. Ja bym nie oskarżał JP2. W KRK jest gigantyczne lobby homoseksualne, które w praktyce ma więcej władzy niż papież i które może wrzucić do niszczarki każdy dokument czy donos, by ten nie poszedł wyżej.

 
D

Deleted member 5360

Guest
Ja bym nie oskarżał JP2. W KRK jest gigantyczne lobby homoseksualne, które w praktyce ma więcej władzy niż papież i które może wrzucić do niszczarki każdy dokument czy donos, by ten nie poszedł wyżej.



"Co do papieża Benedykta, to chciałbym podkreślić, że jest człowiekiem, który miał odwagę wykonać wiele pracy w tym zakresie. Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć. Papież Jan Paweł II, który pragnął poznać prawdę, poprosił go o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: «daj to do archiwum, wygrała druga partia»" - mówił Franciszek".
https://www.deon.pl/religia/serwis-...wi-pawlowi-ii-dowody-naduzyc-seksualnych.html
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: «daj to do archiwum, wygrała druga partia»"
Ta "druga partia" jest nie tylko w Watykanie i KRK, ona także jest w sejmie. Ploty głoszą że na Wiejskiej jest potężna "druga partia" ponad podziałami. Weźmy za przykład karierę takiego Misiewicza. Nagle urwał się z Jupitera i był mocno strugany w PiSie na męża stanu. Kochanek Maciery? A może kochanek kogoś innego mocno postawionego? Cholera wie.
A oglądaliście żony polityków z tej rzekomej "drugiej partii"? Same paszczury. Przypadek? A jak się popatrzy na przednie łapki rzeczonych polityków, to widać profesjonalnie obcięte i wypolerowane pazurki. Czy normalny człowiek wydaje aż tyle kasy na manicure? Czy normalny człowiek przykłada taką przesadną uwagę do swego wyglądu?
Pozostają nam wyłącznie teorie spiskowe.
 
Ostatnia edycja:

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
To już koniec Wiosny Roberta Biedronia. Kolejni działacze uciekają z partii

Nikt chyba nie przypuszczał, że partia, której twarzą stał się były prezydent Słupska, to projekt tylko na czas tegorocznych kampanii wyborczych.
- Lokalni koordynatorzy, którzy tak naprawdę budowali Wiosnę od podstaw, odchodzą, a nowych ludzi na ich miejsce nikt nie rekrutuje. Jeszcze trochę, a z partii pozostanie tylko szyld i garstka liderów – słyszę od Michał Syski, wrocławskiego prawnika i działacza społecznego, który przed kilkoma dniami rozstał się po głośnej awanturze z ugrupowaniem.

Michał Syska jest jednym z tych, którzy budowali partię od podstaw. - Byłem w Wiośnie od samego początku, ja ją praktycznie współtworzyłem i nie mogłem już patrzeć na to, co się w niej dzieje – mówi rozgoryczony Syska. W maju był jednym z kandydatów ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zgodził się na odległe miejsce na liście, bo – jak nam powiedział – miał obiecane czołowe miejsce na liście kandydatów do Sejmu. - Nie chodzi mi wcale o to, że nie zaproponowano mi startu w tych wyborach, ale o styl, w jakim podejmowane są najważniejsze dla partii decyzje, bez żadnych konsultacji, arbitralnie przez Roberta Biedronia i jego partnera Krzysztofa Śmiszka.
O tym, że przyłączą się do SLD i z partią Razem będą współtworzyć jeden komitet wyborczy, lokalni działacze mieli się dowiedzieć po powrocie Biedronia i Śmiszka z kilkudniowego wakacyjnego wypadu do Neapolu. Jak usłyszeliśmy od wrocławskich działaczy, wszelkie decyzje podjęto bez konsultacji z partyjnymi dołami.

We Wrocławiu ostatecznie Śmiszek zamiast Syski czy Lempart
Kolejność kandydatów na listach Lewicy, a przynajmniej czołowe miejsca, są już obsadzone. We Wrocławiu walka o jedynkę trwała chyba najdłużej. Z Krzysztofem Śmiszkiem, wiceliderem Wiosny i partnerem Roberta Biedronia, oprócz Michała Syski, konkurowała też Marta Lempart liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Marcelinie Zawiszy z Razem obiecano „dwójkę”, ale ostatecznie, najprawdopodobniej otworzy listę w Opolu. Ostatecznie opcja – stawiamy znów na Śmiszka – została przeforsowana. Przypomnijmy, że partner Roberta Biedronia niemal otarł się we Wrocławiu o euromandat, uzyskując poparcie na poziomie blisko 13,5 tysiąca głosów. Na trzecim miejscu na liście Lewicy we Wrocławiu najprawdopodobniej znajdzie się przewodniczący lokalnego SLD - Bartłomiej Ciążyński.

Ferment w Wiośnie rozpoczął się znacznie wcześniej niż bunt Michała Syski. Przypomnijmy, że lokalni działacze zaczęli opuszczać partię już w czerwcu. Masowy eksodus miał miejsce między innymi w Świętokrzyskiem, gdzie Wiosnę wraz z tamtejszą działaczką feministyczną Małgorzatą Marenin, opuściło około 150 sympatyków, którzy wspierali partię w wyborach do parlamentu Europejskiego. Tam – podobnie jak na Dolnym Śląsku – w ich miejsce nie zwerbowano nowych koordynatorów.

Wtedy jedną z głównych przyczyn odwracania się od Wiosny było zachowanie Roberta Biedronia, który nie zrezygnował z mandatu eurodeputowanego, chociaż przed wyborami zapowiadał, że to zrobi i będzie kandydował do Sejmu. Wcześniej Wiośnie przytrafiły się także inne, dość liczne, wizerunkowe wpadki. Przypomnijmy choćby zarzuty związane z niejasnymi źródłami finansowania ugrupowania i sprawę jednego z czołowych kandydatów Wiosny w majowych wyborach – biznesmena z Ryk, którego prokuratura oskarżyła o udział w grupie wyłudzającej miliony złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Potem mieliśmy jeszcze aferę mobbingową w Przedwiośniu, czyli młodzieżówce partii Roberta Biedronia, a także aferę z psami kandydatki na europosłankę Joanny Scheuring-Wielgus, która oddała zwierzaki do schroniska i nie potrafiła tego wyjaśnić w wiarygodny sposób. Obecne zachowanie partyjnej wierchuszki, czyli samego Biedronia oraz jego partnera – Krzysztofa Śmiszka, a szczególnie brak reakcji na bunt dołów, zdają się wskazywać na rychły i nieuchronny koniec formacji i wtapianie się w nowy twór, jakim staje się Lewica, klejona wspólnie z SLD i Razem.
 
D

Deleted member 6431

Guest
Wywiad z szefem zespołu programowego Lewicy Dariuszem Standerskim
Standerski jest młodym (rocznik 1993) szefem zespołu programowego Lewicy. Współtworzył Wiosnę, pracował w Słupsku u Roberta Biedronia i w Parlamencie Europejskim jako doradca Martina Schultza


- Nie jest możliwe, że Zbigniew Ziobro nie wiedział o akcji nękania niewygodnych sędziów i nie wyrażał zgody na działania podwładnych. O wiele mniejsze sprawy bywają obowiązkowo tam akceptowane przez ministra - mówi Standerski.


Robert Biedroń zostaje w Brukseli, zamiast startować w wyborach parlamentarnych. Czy ta wolta nie miała dezintegrującego wpływu na Wiosnę?

Lewica ma inne plany na Roberta Biedronia. Kiedy trzy partie utworzyły koalicję, liderzy przestali być panami swojego losu i muszą podejmować wspólne decyzje. Być może czeka na niego rola w wyborach prezydenckich w przyszłym roku.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyw...im-szefem-zespolu-programowego-lewicy/9p24sk3
 
OP
OP
Alu

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
D

Deleted member 6431

Guest
Jak był prezyd.Słupska to był rozsądniejszy a teraz to pajacuje. Tak czy siak niech startuje zawsze znajdą się ludzie co oddadzą na niego głosy a z tego co słyszę to najwięcej kobiet jest za nim.
 
Do góry Bottom