Auta dla normalnych ludzi, które Wam się podobają

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 768
12 133
Na europejski rynek powraca legendarna czechosłowacka marka - Jawa!

View attachment 7516
Jawa nie powraca na europejski rynek z tego względu, że z niego nigdy nie zniknęła, tylko prawie nikt nie chciał nabywać jej produktów, więc wydawała się na nim nieobecna. To co linkujesz to jakiś nowy model Jawy 300 produkowany w Indiach. Poza sentymentalnymi boomerami to na serio nie wiem kto miałby to kupić, bo na rynku jest cała masa tańszego sprzętu o lepszych parametrach (w takich klimatach Romet Classic czy Benelli Imperiale).
 
D

Deleted member 7005

Guest
To co linkujesz to jakiś nowy model Jawy 300 produkowany w Indiach.

Powstało jedynie 90 egzemplarzy Jawy "90 anniversary" - wszystkie trafiły oczywiście na rynek indyjski. Premiera pojazdu odbiła się jednak szerokim echem w Czechach i na Słowacji, gdzie marka do dziś ma swoich wiernych fanów. Dzięki zabiegom lokalnych firm udało się przekonać nowego producenta, by dostosować motocykl do przepisów unijnych...W efekcie Jawa 300 w wersji Classic (CL) "powrócić" ma do europejskich salonów. Motocykl oferowany będzie w Czechach i na Słowacji. W Czechach cennik startuje od 149 900 koron czyli około 25 tys. zł. Dla porównania - w Indiach za Jawę 300 CL zapłacić trzeba mniej niż 10 tys. zł. W stosunku do indyjskiej wersji poczyniono jednak szereg przeróbek.


 

ukos

Well-Known Member
505
942
- Mądrzy mężczyźni się nie żenią.


Bóg stworzył osła i powiedział do niego:
- Ty jesteś osłem. Będziesz nieprzerwanie od rana do wieczora pracował i na swoich plecach ciężkie przedmioty nosił. Będziesz jadł trawę i będziesz mało inteligentny. Będziesz żył 50 lat.
Na to osioł:
- 50 lat tak żyć jest za dużo, daj mi nie więcej jak 30 lat.
I tak się stało.
Następnie Bóg stworzył psa i tak powiedział do niego:
- Ty jesteś psem. Będziesz pilnował ludzkiego dobytku i ludzkim przyjacielem będziesz. Będziesz jadł to, co ci człowiek zostawi, będziesz tak 25 lat żył.
Pies na to:
- Boże, tak żyć i to przez 25 lat jest za dużo. Daj mi nie więcej jak 10 lat.
I tak się stało.
Następnie Bóg stworzył małpę i tak powiedział:
- Ty jesteś małpa. Będziesz z drzewa na drzewo skakała i się jak idiota zachowywała. Ty musisz być zabawna i tak przez 20 lat żyć.
Małpa na to odpowiedziała:
- Boże, przez 20 lat żyć jak światowy błazen to o wiele za dużo. Proszę daj mi nie więcej jak 10 lat.
I tak się stało.
Ostatecznie stworzył Bóg mężczyznę i przemówił do niego:
- Ty jesteś mężczyzna, jedyna racjonalna istota żywa, która opanuje ziemie.
Będziesz swoja inteligencję używać do podporządkowania sobie innych stworzeń. Będziesz panował na ziemi i 20 lat żył.

Na to odpowiedział mężczyzna:
- Boże, mężczyzną być tylko przez 20 lat to za mało. Proszę daj mi 20 lat, które osioł odrzucił, te 15 lat psa i te 10 lat małpy.

I tak postarał się Bóg, żeby mężczyzna żył jako mężczyzna przez 20 lat, potem się ożenił i następne 20 lat żył jak osioł, który od rana do wieczora pracuje i ciężary dźwiga. Potem ma dzieci i przez 15 lat żyje jak pies, pilnuje domu i je to, co jemu rodzina pozostawi. A potem, na stare lata, żyje przez 10 lat jak małpa, zachowuje się jak idiota i zabawia wnuki.
I tak się stało...
;)
Jeep Wrangler YJ

1605433690058.png
 
Do góry Bottom