Atak w Las Vegas

Hitch

3 220
4 872
Jakiś pojeb (jeszcze nie wiadomo kto) zastrzelił 20 osób i około setki ranił na koncercie country. Policja już go odjebała, teraz szukają typiary, z którą dzielił pokój w hotelu. Na razie brak konkretnych informacji.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...ca-zaczal-strzelac-do-ludzi-na-koncercie.html

Strzelców mogło być więcej. Na razie to jeden wielki informacyjny clusterfuck.

Jakiś czas temu ISIS w swojej regularnej publikacji nawoływała do ataków na amerykańskie miasta, choć nie powiedzieli wprost, że chcą rozpierdolu w Las Vegas. Materiał wideo pokazywał tylko San Francisko i centrum amerykańskiej stolicy hazardu.

EDIT:
Podobno napastnik to 64-letni Stephen Paddock, mieszkaniec miejscowości Mesquite w stanie Nevada.

Nie powiem, lekki szok, jeśli to sprawdzone info. Dałbym se paznokcie obciąć, że to była kolejna manifestacja religii pokoju.

EDIT:
Ofiar już jest z 50.

Chujnia z kutasówą.
 
Ostatnia edycja:

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Nie powiem, lekki szok, jeśli to sprawdzone info.

Czemu szok? Że biali pojebańcy też istnieją?

Z filmików wynika, że koleś strzelał z broni full auto i jakiegoś high capa. 12 sekund nieprzerwanego ognia. Obstawiam byłego wojskowego z zaburzeniami psychicznymi. Karabin pewnie zakupiony przed 1986.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Też nie przepadam za muzyką country, ale to lekka przesada. Słuchanie zbiedzonego irlandzkiego folku nie powinno być powodem eksterminacji - są przecież znacznie gorsze gatunki muzyczne...

A tak na serio, to łatwy dostęp do broni w społeczeństwie produkującym większy odsetek osób nawiedzonych, wyalienowanych i nieprzystosowanych do życia powinien być uznawany za błogosławieństwo. Dzięki takim akcjom, problemy nie mogą być zamiatane pod dywan i są akcentowane na tyle wyraźnie, że nie można ich przeoczyć. Inna sprawa, że te cepy nie będą walczyć z przyczynami problemów, a właśnie z ich manifestacjami, takimi jak bezsensowne masakry i narzędzia za pomocą jakich zostały zrealizowane.

Może zamiast krzyczeć o powszechnym rozbrojeniu, warto byłoby odwiedzić takiego opuszczonego przez wszystkich dziadka i zamienić z nim kilka miłych słów. Albo wyciągnąć rękę do prześladowanych w szkole nastolatków, zanim jeszcze wyciągną zbiorową odpowiedzialność wobec swojego otoczenia. Wtedy masakr też będzie można uniknąć.

Ale po co... w ten sposób przecież nie skorzysta na sytuacji polityka...
 
W

Werner Richardson

Guest
2xUNM.jpg
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
Kolba do slide fire albo Echo Trigger - to by tłumaczyło niską i zmienną szybkostrzelność broni. Bo skuteczne bump fire, polegające na samym luźnym trzymaniem broni, to na 400 metrów raczej nie sposób uskutecznić.

 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
@kawador I cały wysiłek w pizdu. Teraz lemingi szaleją na forach.

Moim skromnym zdaniem jest wręcz przeciwnie. Teraz wysiłki kawadora przynoszą owoce. Dawniej hoplofoby miałyby wspaniałą pożywkę z tego tragicznego wydarzenia, bo takie pojeby po prostu nie mogą usiedzieć cicho, gdy zwykłym ludziom dzieje się krzywda. Muszą okazać swoją radość i dać upust swoim fobiom.

Ale tym razem nie tylko idzie im bardzo ciężko, ale wiele osób ich beszta, tak samo jak pomysł z kontrolą broni (full auto jest nielegalne) i strefami bez broni. W dodatku ISIS przyznało się do zamachu, a kto śledzi mniej więcej ich poczynania w Syrii i Iraku, ten wie, że oni zazwyczaj nie rzucają słów na wiatr, czyli sprawa się jeszcze komplikuje.

Skoro już tu jestem - ISIS należy odjebać wraz z potomstwem!
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ale tym razem nie tylko idzie im bardzo ciężko, ale wiele osób ich beszta, tak samo jak pomysł z kontrolą broni (full auto jest nielegalne) i strefami bez broni.

Nie wiadomo, czy miał full-auto (które nie jest nielegalne wcale, można i posiada wiele osób w USA broń samoczynną legalnie), czy może jakąś modyfikację spustu/kolby w semi.

Gadka no gun free zone też tu niewiele pomoże, bo nawet jakby wszyscy uczestnicy koncertu mieli broń, to by nic nie zrobili, bo morderca miał przewagę taktyczną pozycji i zaskoczenia. Ja w ogóle jestem zdziwiony, że się tak szybko policja zorientowała, gdzie on jest.
 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
Nie wiadomo, czy miał full-auto (które nie jest nielegalne wcale, można i posiada wiele osób w USA broń samoczynną legalnie), czy może jakąś modyfikację spustu/kolby w semi.

Gadka no gun free zone też tu niewiele pomoże, bo nawet jakby wszyscy uczestnicy koncertu mieli broń, to by nic nie zrobili, bo morderca miał przewagę taktyczną pozycji i zaskoczenia. Ja w ogóle jestem zdziwiony, że się tak szybko policja zorientowała, gdzie on jest.

Ponoć uruchomił przeciwpożarową czujkę w pokoju, z którego strzelał. Broni miał mieć 10 sztuk i miał strzelać bardzo szybko. Sprawa jest rozwojowa i zobaczymy, co z tego wyniknie.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Vast, młodego daje się łatwiej. Starsi ludzie mają silnie zinterioryzowane wartości, których uparcie się trzymają, pozostając względnie zaimpregnowanymi na wpływy. Podpięcie pod to ISIS pozostaje dla mnie obecnie sytuacją bekową.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Vast, młodego daje się łatwiej. Starsi ludzie mają silnie zinterioryzowane wartości, których uparcie się trzymają, pozostając względnie zaimpregnowanymi na wpływy. Podpięcie pod to ISIS pozostaje dla mnie obecnie sytuacją bekową.

Dla mnie też mało prawdopodobne, że to rzeczywiście ISIS, ale nie wydaje mi się, aby zwerbowanie do państwa islamskiego jakiegoś starego białego psychola było niemożliwe.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Kto w trakcie tak potwornego rozpierdolu robi foty wysokiej jakości? I jeszcze bawi się z głębią ostrości.

100217attackvegas.jpg
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Mając rodzinę do wykarmienia, ryzykuje odjebkę z automatu na otwartym terenie? To tak, jakbyś trzaskał foty między ostrzeliwującymi się grupami.
 
Do góry Bottom