(Ankieta) Czy wierzysz w Boga?

Czy wierzysz w Boga?


  • Total voters
    87

draq

Well-Known Member
197
274
Cokolwiek by nie powiedzieć o ludziach religijnych, w OBECNYCH CZASACH to właśnie oni mogą (ale nie muszą) stanowić przeciwwagę dla okupantów, gdyż wielu z nich ma wyjebane na ziemskie zarządzanie

List do Rzymian 13:1-7 : „Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.”



Sweet.

zaś wojujący ateusze to w większości lewackie odpady, zwykle działający na czyjeś zlecenie, albo jak geje czy ekshibicjoniści, uwielbiający afiszować się przy każdej okazji ze swą przynależnością. Straszliwa hołota - gorsza niż pierwotni chrześcijanie

na2mA2KHgt2z0mUl.png
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
List do Rzymian 13:1-7 : „Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.”

Czym sie tak podniecasz? Tlumaczeniem spreparowanym przez pro-panstwowych szpiegow, ktorzy kilkaset lat temu zinwigilowali chrzescijan i przeinaczyli cale wersy Pisma Sw.?

Tu masz prawdziwe znaczenie tych wersow (oparte o jezyk w ktorym oryginalnie zostal ten fragment Biblii zapisany):

https://www.lewrockwell.com/2013/04/paul-green/romans-13-and-the-right-to-beararms/

Podobnie jak z dawaniem Cezarowi co nalezy do Cezara. Obecne interpretacje sa odwrotne do tego co chcial powiedziec Jezus. Nawet na Wiki o tym pisza:

https://en.wikipedia.org/wiki/Render_unto_Caesar
 

draq

Well-Known Member
197
274
Czym sie tak podniecasz? Tlumaczeniem spreparowanym przez pro-panstwowych szpiegow, ktorzy kilkaset lat temu zinwigilowali chrzescijan i przeinaczyli cale wersy Pisma Sw.?



opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa = pro państwowi szpiedzy, ktorzy kilkaset lat temu zinwigilowali chrzescijan.

Ohwow.jpg


Tu masz prawdziwe znaczenie tych wersow (oparte o jezyk w ktorym oryginalnie zostal ten fragment Biblii zapisany):

https://www.lewrockwell.com/2013/04/paul-green/romans-13-and-the-right-to-beararms/

No tak, jedynie słuszna interpretacja to ta od lewrockwell.
Ciekawe co fronda, świadkowie jehowy i reszta z 40000+ odłamów protestanckich by na to powiedzieli.
Mów dalej.



Podobnie jak z dawaniem Cezarowi co nalezy do Cezara. Obecne interpretacje sa odwrotne do tego co chcial powiedziec Jezus. Nawet na Wiki o tym pisza:

https://en.wikipedia.org/wiki/Render_unto_Caesar

Bezcenne, jezus co innego miał na myśli!!!! Tudzież zróbmy interpretacje kompletnie przeinaczające orginalny sens wypowiedzi!!!
Karol marks też miał co innego na myśli, jestem tego pewien.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
to całe chrześcijaństwo to bardzo szybko stało sie narzędziem władzy... więc gadanie że inwigilacja kilkaset lat temu jakaś nastąpiła przez państwo jest niezgodna z faktami...
rzym szybko dostrzegł że taka monoteistyczna religia duzo lepiej sie nadaje do celów władzy, gdzie bóg nadał tą władze i że jest ino jeden bóg, wiec nie da sie usprawiedliwić jakiegoś alternatywnego źródła władzy...
jest ino jeden bóg i ino jedna legalna władza...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa = pro państwowi szpiedzy, ktorzy kilkaset lat temu zinwigilowali chrzescijan.

Ohwow.jpg




No tak, jedynie słuszna interpretacja to ta od lewrockwell.
Ciekawe co fronda, świadkowie jehowy i reszta z 40000+ odłamów protestanckich by na to powiedzieli.
Mów dalej.





Bezcenne, jezus co innego miał na myśli!!!! Tudzież zróbmy interpretacje kompletnie przeinaczające orginalny sens wypowiedzi!!!
Karol marks też miał co innego na myśli, jestem tego pewien.

Wiez dalej mainstreamowi. W Bin Ladena rozpierdalajacego WTC i Czeczenow siejacych terror w Moskwie tez pewnie wierzysz.

to całe chrześcijaństwo to bardzo szybko stało sie narzędziem władzy... więc gadanie że inwigilacja kilkaset lat temu jakaś nastąpiła przez państwo jest niezgodna z faktami...
rzym szybko dostrzegł że taka monoteistyczna religia duzo lepiej sie nadaje do celów władzy, gdzie bóg nadał tą władze i że jest ino jeden bóg, wiec nie da sie usprawiedliwić jakiegoś alternatywnego źródła władzy...
jest ino jeden bóg i ino jedna legalna władza...

ok. 200 lat po smierci Chrystusa dokladnie rzecz biorac. Czyli 18 setek lat temu.
Liberalizm tez w 200 lat przejeli pro-panstwowcy. Nie znaczy to jednak, ze liberalizm to zlo.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
bo ja wiem czy antypaństwowym, był jednym z żydowskich wywrotowców, ale to raczej nei było przeciwko władzy jako takiej...
w kazdym bądź razie jahwe to dla mnie ultra komuch morderca hipokryta bandyta złodziej...
dla mnie jest zdyskwalifikowany za nagminne łamanie napu...
 

draq

Well-Known Member
197
274
Wiez dalej mainstreamowi. W Bin Ladena rozpierdalajacego WTC i Czeczenow siejacych terror w Moskwie tez pewnie wierzysz.

No tak, bo wyśmiewanie tekstów jak to tłumaczenie zatwierdzone przez kk = tłumaczenie spreparowane przez pro-państwowych szpiegów inwigilujących chrześcijan jest równoznaczne z wiarą w oficjalną wersję WTC.
Kontynuuj, waćpan.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Mnie buddyzm brzydzi. A głosować nie mam jak, bo jestem agnostykiem i powinien być na to odpowiedni punkt między 1 a 2.
 
OP
OP
D

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Miejsce niezdecydowanych jest między dupą i kałem. Nie ma opcji dla ludzi, którzy nie wiedzą. Myśl lub nie myśl. Bądź lub nie bądź. Strzelaj lub nie strzelaj. Ruchaj lub nie ruchaj. Aksjomaty lub śmierć. Wybieraj.

Nie zawarłem tego w ankiecie, bo większość agnostyków jest bardziej za jedną z dwóch opcji. Możesz się czuć dyskryminowany i gwałcony, ale nic mnie to nie obchodzi. Zdecyduj albo nie bierz udziału w ankiecie.

Zakończę słodką minką, żeby nie wyjść na tyrana :oops:
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Vast, być może z tego samego powodu ludzie wierzą w Boga, co w państwo opiekuńcze. Musi być jakaś większa Osoba, bo inaczej życie traci sens, Wszechświat ogarnia anarchia, a ludzie umierajo na ulicach i trafiają do ziemi miast do nieba. Żeby choć jedną duszę uratować ... ;)
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
No to już bardziej logicznym jest wierzyć w Unię Europejską albo w Hitlera niż w latający trójkąt z okiem w środku.

I trzeba też wybrać moim zdaniem. Albo się wierzy w ewolucję albo w magiczne tworzenie ludzi z kości.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Może ewolucja wcale nie musi być sprzeczna z wiarą w Boga?
W końcu Bóg Ojciec świadom, że w przyszłości urodzi się Darwin (Bóg jest wszechwiedzący), umieścił w organizmach żywych wytyczne w kwestii doboru naturalnego. Chociaż nie, zgrzyt, bo Adam i Ewa od razu byli ssakami, naczelnymi, homo erectus, homo sapiens sapiens. No to w sumie przypał :(
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 483
Już dawno nie uczestniczyłem w żadnych flejmach, i raczej nie chcę w takowych uczestniczyć, ale to co mnie nieco irytuje w argumentacji teistycznej, to tłumaczenie, że fragmenty Biblii ewidentnie sprzeczne z nauką lub przypominające mocny trip to metafora taka. Oczywiście te same fragmenty które kiedyś były brane śmiertelnie poważnie.
 
Do góry Bottom