Alternatywne kryptowaluty ( inne niż BTC )

T

Tralalala

Guest
Temat ten ma służyć magazynowaniu/dyskusji o altach czyli walutach innych niż BTC, VTC UTC UNB RDD etc etcZ wiadomości starszych, Zerocash ma wyjść za 2-5miesięcy, waluta ta będzie korzystała zerocoina, w celu anonimizacji transakcji, jest tworzona między innymi przez Matta Greena (https://twitter.com/matthew_d_green), ostatnio został zatrudniony również Peter Todd (https://twitter.com/petertoddbtc). Wydany został paper waluty http://zerocoin.org/talks_and_press

Kolejną ciekawą walutą która ma wejść jest Ethereum https://www.ethereum.org/

"
Ethereum is a platform and a programming language that makes it possible for any developer to build and publish next-generation distributed applications.

Ether, Ethereum's cryptofuel, powers its applications and acts as a 'token of exchange' on the decentralized network.

Ethereum can be used to codify, decentralize, secure and trade just about anything: voting, domain names, financial exchanges, crowdfunding, company governance, contracts and agreements of most kind, intellectual property, and even smart property thanks to hardware integration.

Ethereum borrows the concept of decentralized consensus that makes bitcoin so resilient, yet makes it trivial to build on its foundation. To find out more about how Ethereum works, consult the white and yellow papers."


Na koniec czerwca wychodzi stealth wallet do VTC, aktualnie jest testowany na MON ( merger mining z VTC ), również była zapowiedź dużej akcji PR, o której póki co nic mi więcej nie wiadomo poza tym, że ma być. Dalej firmy od asic albo kłamnią albo rzucają sporym hajsem na zbudowanie asic na scrypt-n jednak, devowie podtrzymują hard forka w wypadku wprowadzenia asic oraz twierdzą, że mają już gotowe rozwiązanie i zostanie ono wprowadzone jak tylko asic się pojawią, ja im wierzę.

RDD wprowadziło nowych algorym POSV ( paper POSV http://www.reddcoin.com/papers/PoSV.pdf ), generalnie jest to proof of stake z tą różnicą od innych, że ma wykluczać ataki 51%. POS jest dla mnie śmierdzące przez brak ograniczenia ilości monet ale ostatnio takie monety są pompowane ( np BC ). RDD już trochę poskoczyło zobaczymy czy dalej będzie szło czy nie;p
 
OP
OP
T

Tralalala

Guest
Kolejna ciekawa rzecz ze świata altów.

Veribit. Dużym problemem dla alternatywnych walut jest brak szerszego wprowadzenia ich do obrotu, otóż veribit to serwer na który można przelać VRC ( Vericoiny ) następnie zostają one wymienione na BTC ( na giełdzie ) i w tej formie trafiają do danego sprzedawcy, czyli wszędzie gdzie da się płacić BTC można płacić VRC. Problematyczne jest to, że jest na serwerze z M$ ( Microsoft-IIS/8.0. ), oraz centralny serwer. Jeżeli chodzi o zaufanie do czegoś od microsoftu każdy sam ocenia jednak jest to tylko przeskok w transferze monet. Nie wątpliwie jest to bardzo dobry pomysł dla wszelkich altcoinów.

http://www.cryptocoinsnews.com/news/veribit-use-vericoin-wherever-bitcoin-accepted/2014/06/26
 
OP
OP
T

Tralalala

Guest
Nastąpił kolejny ( w świecie crypto ) rollback (cofnięcie blockchaina do konkretnego momentu wcześniej). Ktoś wjebał się na mintpala zajebał w chuj monet, którymi mógłby zrobić atak 51% ( ta waluta to POS ), dlatego devowie byli za rollbackiem, mówią iż to był pierwszy i ostatni raz.
 
OP
OP
T

Tralalala

Guest
https://bitcointalk.org/index.php?topic=602041.0
O dziwo waluta się trzyma, tu był wybór albo waluta umiera albo blokują ten adres albo rollback. Trochę hajsu w tym jest, np. jeden z wielorybów przekazał datek aby był bankomat vrc a więc raczej nie dadzą zatonąć tej łajbie, jeszcze wciąż jest miejsce do pompowania ;) Chociaż tu nigdy nic nie wiadomo, dobra waluta może nakurwiać w dół ( np. VTC ) a jakieś chujstwo lecieć 1000% bo pumperzy zasiądą.
 
OP
OP
T

Tralalala

Guest
Syscoin. To jest kurwa chore, już po 500000 sato za sztukę, w przedsprzedaży 465-518 sato ( jeden sato to 100milionowa część btc ). Obłowili się centralnie ale dumpy będą szły mocne bo po takim kursie buy support będzie musiał wynosić 921,6 btc dziennie. Waluta wnosząca coś i warta obczajenia. Edit: Tak dla jasności nie zachęcam do zakupu, imo zakup po tej cenie to szukanie straty.

Innovation at it's best, Syscoin isn't just another crypto currency- it is also a value-added service and financial infrastructure integrated directly into its blockchain - something like this has never been done before! Syscoin is a crypto-currency and a financial infrastructure all in one!

Syscoin implements a distributed marketplace integrated directly into the blockchain and more! This provides huge benefits to businesses or individuals looking to secure their data or marketplace in a decentralized manner that can never be "taken down" by having a single point of failure- the network makes this impossible. Now businesses can use Syscoin's incorruptible network to ensure the security of their sensitive data even if their redundancy systems fail - in the blockchain we trust!

Syscoin ensures the health of it's network with the ability to be merge-mined with any other SCRYPT coin. Syscoin provides a variety of useful decentralized, cryptographically-secured services based on Bitcoin's Blockchain technology:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=587080.0

No i jebło :D Wiadomość od Cobaina =]
RIP MOOLAH RIP MINTPAL RIP SYSCOIN WELCOME TO THE CRYPTO GRAVEYARD, ENJOY YOUR STAY
Czy oni kurwa nie mają testneta? Bywa problem z wdrażaniem nowych rozwiązań do walut ( blockchain się rozdwaja ) ale kurwa od tego jest testnet takim testnetem dla np VTC jest MON z którym VTC dzieli block chain czyli jest merger mining, tak właśnie był testowany stealthwallet. Darkcoin np miał rojebany blockchain po wprowadzeniu mieszalni.
Ponoć Moolah ma zwrócić hajs inwestorom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
T

Tralalala

Guest
The reason is the Supernetwork. This is the network that will be created by joining all the participating coins into a single unified network. Each coin will of course continue to operate normally, but there will be an option to use any of the services that are available in the Supernetwork. Each coin that joins the network makes it bigger and also adds its unique tech that is then crossmarketed to all the other nodes.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=762346.0

Świeży topic zobaczymy jak się rozwinie ten pomysł, ale jest bardzo ciekawy.
 
OP
OP
T

Tralalala

Guest
Archcoin, waluta która jest zrobiona przez BTCArchitecta

Ja tam postanowiłem wejść jak tylko zobaczyłem to:
4:51 PM <[BTCarchitect]> the bot tells me when bittrex adds a coin, before rami can tweet it
4:53 PM <[BTCarchitect]> wouldnt you be a better trader if you got notified everytime a wall over 10btc poped?UPDATE
Póki co 2 whitepapery, warte przeczytania.
https://archcoin.co/pdf/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
T

Tralalala

Guest
Trochę się zapuściłem z czytaniem. Ten news mnie natchnął do nadrobienia zaległości.
Na pierwszy ogień Sync. Jest to waluta asset backed. Chodzi o to, że kurs ma być podparty konkretnymi aktywami, w tym wypadku są to fundusze w innych crypto oraz domeny. Czyli fundacja synca sprzedaje domeny i nastepnie hajs z tych domen przekazuje tym którzy trzymają powyżej pewnej ilości synca ( >3 ). Jest z tym problem bo są to dywidendy, ale wpadli na fajny pomysł wypożyczania nodów sieci ( które i tak stoją ). Jest to zajebiste i powiązane z tokenami i dochodzeniem FinCEN ( financial crimes enforcement network - pierdolone kurwy ). Chodzi o to, że firmy zamiast emitować akcje mogą emitować monety pełniące rolę akcji, z pominięciem giełd, zapewniając anonimowość udziałowcom a co za tym idzie możliwość unikania płacenia podatków.

Opis zmian w Syncu.
http://syncfund.com/SyncEvolution.pdf

Apropo synca jeszcze pisał Smokin ( dev ), że opierdolił domenę za 30k$, która była kupiona za 8$. Za pomocą pieniędzy z aktywów można ładnie napompować walutę, i taki też powinien być ruch, ale to już będą decydować ci którzy będą otrzymywali hajs za "wypożyczanie" walleta.

Overstock i Reddit działają w stronę akcji opartych o kryptowaluty.
http://www.wired.com/2014/10/overstock-com-assembles-coders-build-bitcoin-like-stock-market/
https://www.cryptocoinsnews.com/reddit-create-own-cryptocurrency-backed-reddit-shares/

Są firmy zajmujące się tworzeniem crypto np Blocktech. Są znani z blocktech bag. Bag holding to trzymanie jakiejś ilości waluty, aktualnie ma wydźwięk żartobliwie-negatywny ;) Aczkolwiek nowe monety sa pompowane.
http://blocktech.com/

Sam wątek na redditcie i linki do irccloud. Apropo akcji FinCEN.
http://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets/comments/2iu5xc/caution_counterparty_team_warns_of_fincen/
https://www.irccloud.com/pastebin/Qvv579G5
https://www.irccloud.com/pastebin/GZ1KeBbz

Archcoin - trzeci whitepaper.
http://archcoin.co/pdf/whale_whitepaper.pdf
Całkiem fajne domki, cała reszta funkcjonowania jest opisana we wczesniejszych whitepaperach wcześniej postowanych.
Do Archcoina dołączyli devowie z VRC, i Archcoin bedzie mocno inwestował w VRC.

BlockNet - łączenie funkcji różnych walut, coś jak SuperNet o którym wyżej pisałem.
In the current altcoin climate, it isn't easy to stand out and it isn't easy to make the public aware of your coin's new features (hence, the reason for the Alt-Cracks column). The BlockNet not only allows coins to take advantage of other coins features, it also makes it extremely easy to test said features. Currently, if I want to test Utility Coin's upcoming dynamic VPN feature, I have to set aside some BTC, put it into an exchange, buy some Utility Coin, move it to a desktop wallet with Utility Coin's blockchain downloaded and then test the feature.

Jest mała różnica i stanowczo na plus.
The combining of multiple coins isn't a new concept. One of jl777's many NXT related projects is SuperNET, which is designed to give participating coins all the features of NXT. There are a few key differences between the services. While BlockNet does utilize NeXT Horizon's asset exchange and XCurrency's XBridge, it does not require centralization of 10 % of the participating currencies like that system, Xbridge is a true P2P system rather than a RPC call protocol and there is no central or core currency that has to be used.

http://cointelegraph.com/news/112782/blocknet-is-like-the-mega-man-of-altcoins
https://bitcointalk.org/index.php?topic=829576.0

Utilitycoin
https://bitcointalk.org/index.php?topic=797900.0

Nadchodzi nowa giełda od CryptoCobaina ( trader ), ponoć ma być dobra, generalnie gość ma dobrą reputację.

Alex Green aka Ryan Kennedy zajebał coiny o wartości 1.xmln$
http://www.dailydot.com/politics/mo...kennedy-ryan-gentle-millions-missing-mintpal/
http://www.dailydot.com/politics/mo...kennedy-ryan-gentle-millions-missing-mintpal/
www.dailydot.com/politics/moolah-dogecoin-alex-green-ryan-kennedy-ryan-gentle-millions-missing-mintpal/

Starsze sprawy, które gdzieś mi umknęły lub o nich nie pisałem.
Clearinghouse - zdecentralizowana giełda i zakłady
http://www.coindesk.com/viacoin-team-implements-smart-contract-protocol-built-altcoin-block-chain/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=734674.0
NXT assets
http://www.nxtcommunity.org/nxt-asset-exchange

Dobra resztę pogubiłem i pozapominałem co tam się działo;d
@pampalini Miłego czytania ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
T

Tralalala

Guest
Gambit token. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1051324.0
Kolejny ciekawy projekt. Można to porównać do firmy zajmującej się inwestowaniem, monety do akcji, monety ze stakeowania do dywidend.
Pieniądze ze sprzedaży monet trafiają na giełdy gdzie są inwestowane przez traderów (25% profitu trafia do traderów), potem za btc skupowany jest na giełdzie GAM, a następnie monety są niszczone (burn). Monety zakupione podłącza się do sieci i otrzymuje wypłatę w tej samej walucie. Czyli z jednej strony monety są niszczone (podaż w dół), z drugiej przybywa u osób wstępnie posiadających (podaż w górę). Aktualnie zostało więcej zniszczonych niż tych które doszły i pewnie się to będzie utrzymywało.
Tutaj jest burn adress (tu się wysyła monety w cely wycofania ich z obrotu). http://explorer.gambitcrypto.com/address/GHqvR8KwyrcJ5UJHvwf7RmLtvAnr5uTHdV
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 048
@Tralalala jak z tym Ethereum sprawa wygląda? Wczoraj zacząłem nadrabiać zaległości z Bitcoina i z alternatywnych kryptowalut z ostatnich paru lat. Ethereum wygląda interesująco.
 
Do góry Bottom