Apel o prawo łaski dla właściciela Kickass Torrents

sierp

to ja :-)
577
305
https://secure.avaaz.org/pl/petitio...stosowanie_prawa_laski_wobec_Artioma_Waulina/

Jak pewnie wam wiadomo, w Polsce został zatrzymany właściciel Kickass Torrents, Artiom Waulin. Czeka w areszcie na postępowanie w sprawie ekstradycji do USA.
Umowa o ekstradycji jest taka, że raczej będzie musiał być wydany.
No, ale prezydent mógłby teoretycznie go ułaskawić tak jak Mariusza Kamińskiego - umarzając postępowanie.
Prezydent jest z PiS. Posłowie PiS w 2015 r. złożyli w Sejmie projekt faktycznie dekryminalizujący niekomercyjne rozpowszechnianie utworów objętych prawami autorskimi (KAT udostępnia linki do tak rozpowszechnianych utworów, a sam zarabia na reklamach). Jest to pewien argument.
Wprawdzie mało prawdopodobne, by Duda skorzystał z prawa łaski, ale nagłośnić sprawę warto. Ostatecznie PiS wyjdzie na hipokrytów.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
No cóż... facebooka nie używam więc rozpropagowywać nie będę... ale podpisać mogę....

Good deed for today: Check
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
@sierp Może by dotrzeć do kukizowców, a przez nich do reszty? ponadpartyjnie? Bo takie klikane apele, to trochę mało.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 857
12 247
Pytanie laika- czy w ogóle można ułaskawić od postanowienia o ekstradycji? W sprawie Kamińskiego zdaje się zapadł wyrok, co prawda w pierwszej instancji, więc nie był prawomocny.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
powtórze pytanie z szałta, co czyni tego gostka takim wyjątkowym?
pomijając fakt że metody błagania o litość itd uważam za skrajnie poniżające i preferował bym inny ton rozmów z kurwami, czemu akurat zaangażowanie w jego przypadku a nie w tysiącach innych aresztowanych bez powodu (z wolnościowego
punktu widzenia)?
 
A

Antoni Wiech

Guest
Pytanie laika- czy w ogóle można ułaskawić od postanowienia o ekstradycji? W sprawie Kamińskiego zdaje się zapadł wyrok, co prawda w pierwszej instancji, więc nie był prawomocny.
Można, bo to, że Kamiński miał nieprawomocny wyrok nie ma znaczenia, bo Duda umorzył postępowanie stosując prawo łaski. I tutaj również, w tej petycji dąży się do analogicznej sytuacji, czyli umorzenia postępowania ekstradycyjnego. Inna sprawa, że czytając o prawie łaski to Duda naciągnął prawo i to ostro (chociaż nie jestem prawnikiem, więc mogę się mylić). Ale skoro zrobił to w przypadku Kamińskiego to i mógłby to zrobić w przypadku Waulina.
 

kompowiec

freetard
2 570
2 625
Kliknąłem w pajacyka eee to znaczy podpisałem tą petycje na tym jak widać, słynnym avaazie.

handlarze narkotyków i broni też a jakoś nikt nie protestuje jak ich aresztują...
Po Tobie też nikt nie będzie płakał ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Ta petycja to bzdura.
  1. Proszenie się rządzących skurwysynów o cokolwiek jest poniżające. Nie należy się prosić okupanta, a należy go izolować po to, by jutro zrobić mu to samo co Hutu zrobili Tutsi maczetami. Jeśli aresztowanie i wydanie do USA jest uznawaną przez nas zasadną krzywdą, to należy o niej pamiętać i ją pomścić.
  2. Jak zauważył @GAZDA Nie są znane publicznie poglądy tego kolesia. Jeśli to zwolennik IP Gestapo, który chciał sobie dorobić, to niech gibie.
  3. Jego aresztowanie nie było przypadkowe. Został przez służby lub prywatne wywiadownie wywabiony do Polski, by tu można było go aresztować. Jak ktoś robi biznes który zagraża interesom USA, to powinien uważać gdzie jeździ. Sam sobie winien.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom