Zwiększenie sygnału routera - prośba o poradę

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Czy moglibyście mi poradzić odnośnie następującej kwestii? Mam router do neta na parterze i na nim sygnał jest dobry natomiast już na pierwszym piętrze wyraźnie słabnie. Czy wymienić router na nowszy ( obecnie mam kilkuletni D-link DIR-635 ) czy też zastosować jakiś wzmacniacz sygnału tzw repeater )? Które rozwiązanie jest lepsze?
 

vapaus

Active Member
209
251
Nie ma pewności czy inny router da radę, bo wszystko zależy tutaj od budynku. Możesz wziąć w sklepie i spróbować, w niektórych sklepach można oddać jak nie spełnia oczekiwań.
Najlepszym rozwiązaniem według mnie byłoby kupno jakieś podstawowego routera, beż żadnych modemów, najlepiej tej samej firmy, ustawienie go na piętrze i połączenie ich kablem. Wtedy ten drugi wystarczy ustawić jako acces point i ciągnąć z niego sygnał.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
wiek routera nei ma nic do rzeczy, chyba że kiedyś ci na tym czwartym piętrze dobrze odbierało
net po sieci elektrycznej bardzo ładnie działa nawet, choć nei wiem czy ma to jakieś ograniczenia
generalnie stałe przeszkody są zawsze dużym problemem dla połączeń wifi, z odpowiednim sprzętem to kiedy nic nie przeszkadza można sygnał na kilkadziesiąt km nawet przesłać tak to w sieciach kratowych działa, ale zwykłe routerki domowe mają z tym problem, generalnie to są tak skonstruowane coby zapewnić sieć w mieszkaniu ew domku jednorodzinnym, ale kurwa na 4piętra to musisz coś mocniejszego kupić...
te wzmacniacze to też nic nie powiem
ew możesz router na dole postawić koło okna a jeszcze lepiej tak by drugą anteną nadawał za oknem i na górze po tej samej stronie też na oknie odbierać
 
Do góry Bottom