Zasady na statkach pod "tanią banderą" ?

Avx

Active Member
831
186
Orientuje się ktoś, jakie są w poszczególnych państwach ?
Czy na statku rejestrowanym w np. Liberii - można legalnie nosić broń palną ?
A na takim pod banderą Mongolii ? Boliwii ?

Zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli tak, to wkroczyć na Polskie wody terytorialne z bronią na statku nie wolno. Mam na myśli wody międzynarodowe.
 
OP
OP
Avx

Avx

Active Member
831
186
Jakkolwiek nie znam się na tym i mogę bzdury pleść, to teoretycznie potrafię sobie wyobrazić taki niezawijający do portów (np. zaopatrywany z motorówek, które oczywiście musiałyby do portów zawijać). Chociaż to byłaby droga impreza.

Niemniej jednak, pytam teoretycznie. Warto wiedzieć choćby z ciekawości.
Interesuję się trochę seastandingiem. Może warto na tamtejszym forum spytać, hmm.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Wg prawa międzynarodowego na wodach międzynarodowych na statkach obowiązuje prawo kraju pod którego banderą jest dany statek. Na 99% można nosić na nim broń jeśli jest dozwolona w danym kraju. Nie przypominam sobie, żeby były jakieś regulacje w tym względzie. A regulacje bywają, np. jeśli jakiś statek stwierdzi, że inny uprawia np. piractwo to może zacząć pościg i zmusić do wpuszczenia na pokład, ale mogą robić to tylko statki wojskowe - to tak na marginesie.
 
D

Deleted member 6431

Guest
Czy na statku rejestrowanym w np. Liberii - można legalnie nosić broń palną
Mam podobne pytanie. Czy człowiek który ma pozwolenie na broń może legalnie zabierać ze sobą broń do innego kraju???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 6431

Guest
To w kazdym kraju tak jest że jak masz pozwolenie to nie możesz wywozić tylko możesz w swoim kraju używać??? tak z ciekawości jeszcze zapytam w jakim kraju najłatwiej jest dostać pozwolenie na broń???
 

cyklista

Well-Known Member
518
621
Orientuje się ktoś, jakie są w poszczególnych państwach ?
Może znajdziesz odpowiedź na forum broń pl?


"Przypływam do Polski dwa razy do roku. Razem z bronią. Przed wjazdem na prom informuję że w samochodzie mam broń. Zawsze mam dodatkowe zabezpieczenia na spustach. Ja oficerowi daję kluczyki do zabezpieczeń oraz przedstawiam EKB a sam mam klucz do samochodu. Nigdy nie było żadnych problemów"
 
Do góry Bottom