Za Kim dziś tęsknicie?

OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 920
Stopniowo, powoli odchodzi lato. Jeszcze chwilka i oblecą liście z drzew, jesień zajrzy do okien..
Będę tęskniła za latem i widokiem uśmiechniętych dzieci skaczących po kałużach..

Lubię jesień, będzie gorąca czekolada, ciepły kocyk, mgliste poranki i jesienny deszcz....
Posłuchajmy piosenki deszczowej, majowej, no ale czas szybko mija ...
zapraszam ..



Jesień to też wspomnienia - no nie tylko jesienią - osobiste przemyślenia o przemijaniu,
i tęsknota za tymi, których nie ma już wśród Nas..
Kiedyś w wątku "Muzyka" libertarianie podawali utwory zespołu lat siedemdziesiątych, Jane.
(piękna gitara Hessa i organowe, soczyste dźwięki Nadolnego)
Poznałam ten zespół kiedy byłam bardzo młodziutka - miałam 13 lat. To była ulubiona muzyka Kogoś,
za Kim będę zawsze tęskniła...
nauczył mnie słuchać tej muzyki..

Daytime,
album Together

Day time is not my time
I coudn't see the night
Night time is the right time
..
Bring me down where hit walls
And I feel life will be the hell
She could say all they wounded
I have the mountain of hell



Moją jedyną pamiątką muzyczną jest płyta "Lady"
Posłuchajcie proszę mojego ulubionego utworu z tego albumu ..

Lord Love

You let the little kings of heart
You let the people talk
You let the lips kiss
But where you were lord love




papa.gif

Pa
 
Ostatnia edycja:

osman

Well-Known Member
380
2 308
Dziewuszka Kelsi nik zmieniłaś na nowy , ale ten trudniejszy jest , ja będę mówił jak kiedyś
piosenka polska dla ciebie bo jestes teskniąca




jeszcze o pomarańczach bo lubisz wiem i poziomki lubisz ale nie znam o poziomkach


 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 409
tęsknię za ojcem, ostatnio go odwiedziłem a nie widzieliśmy się sporo lat, poczuł dumę ze mnie mimo że gani mnie za kilka rzeczy
nie wiem w sumie czemu tęsknię bo nie potrzebuję nic od niego ale lepiej żyć w "rodzinie" z człowiekiem którego się lubi niż z takim którego się nie lubi
wolałbym wychowywać się z ojcem niż z matką, tak się nie stało, ojciec dał za wygraną
 
D

Deleted member 6341

Guest
Pusto tak bez niej.
Popatrz co piszą:

" Pewne badania wykazały, że u kobiet za wybór partnera odpowiada niewielki zestaw genów określany skrótem MHC. Panie dokonując wyboru za pomocą węchu wybrały mężczyzn o zestawie MHC znacznie różniącym się od ich własnego.

- Można powiedzieć, że podświadomie się wąchamy, co oczywiście dodatkowo podważa teorię "miłości od pierwszego wejrzenia." Powinno się raczej mówić o "miłości od pierwszego powonienia." Pierwsze oznaki zakochania mają swój początek w nosie!

- Co więcej - stwierdzenie, że strzała Amora trafia prosto w serce jest zupełnie nieprawdziwe, ponieważ stan zakochania z sercem nie ma nic wspólnego. "Siedliskiem" miłości jest mniej romantyczne miejsce, czyli mózg"
;)

 
D

Deleted member 6341

Guest
Dziś za psem.
Żona była z nim na spacerze pod lasem. Okolica wyjątkowo spokojna, droga mało ruchliwa. Weszli w las blisko drogi. Zdjęła smycz i nagle wybiegł z lasu na ulicę. Zza zakrętu wyjechał samochód. Siła uderzenia była duża. Nie zdążyli dojechać do lekarza - zdechł w drodze. Fajny o niewielkich rozmiarach, wesoły - miał osiem miesięcy. Kot w każdy kąt zagląda. Szuka towarzysza zabaw.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 920
County Wicklow

Pamiętam..
Ona..
łagodna, odpowiedzialna..
budowała ze mną śliczne domki dla skrzatów, wiedziałam, że będą tam skarby znosić..
ale tam białe myszki zamieszkały ..
a kiedy mała dziewczynka podrosła czytała razem z Nią wiersze W.B. Yeats i innych poetów..

Dziś pusty dom...

Życie
żyjemy od jednego oddechu do następnego i nagle rozpryśnie się jak kropla..


"Człowiek koniec swój wita
W trwodze, pełen nadziei;
On umarł wiele razy,
Raz w raz znowu powstaje.
Wielki człowiek bez skazy
Widzi morderców zgraję,
Drwina jest w jego dumie
I drwiąc żegna się ż życiem;
On śmierć na pamięć umie —
Człowiek: śmierci stworzyciel"
W.B. Yeats – „Śmierć”



Nie usłyszę rano Jej drobnych kroczków gdy podchodzi do gramofonu i wiedziałam, że zaraz usłyszę ujmujący wokal Loreeny McKennitt na tle dźwięków płynących z celtyckiej harfy - lub inne niezwykłe instrumentarium - które są jak medytacja, a obok Loreeny wiolonczelę Lavalle i gitarę Briana Hughesa a dźwiękami skrzypiec Hugh Marsh czaruje ...

Nie będzie wspólnych spacerów Carrick-a-Rede...:(



Pytania, które zadaję szeptem..


Jak TAM jest ?
Czy bardzo ziębi chłód poranka, krople mgły na twarzy?




Jeśli życie jest księgą, czytaj ją póki możesz.
Nie zostawiaj stron na potem, bo potem może nigdy nie nastąpić”

Bar McCarthy'ego”-Peter Mc Carthy
 
D

Deleted member 6431

Guest
Najpierw wywalili K.Konopke a teraz się roztapiają i tęsknią za nim
dziwne to wszystko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 6341

Guest
Jesień to też wspomnienia - no nie tylko jesienią - osobiste przemyślenia o przemijaniu, i tęsknota za tymi, których nie ma już wśród Nas..

Z tęsknotami trzeba uważać. Mogą opętać i zdominować każdą sferą życia - pozostanie tylko psychiatryk;)

Kiedyś w wątku "Muzyka" libertarianie podawali utwory zespołu lat siedemdziesiątych, Jane.(piękna gitara Hessa i organowe, soczyste dźwięki Nadolnego)
Poznałam ten zespół kiedy byłam bardzo młodziutka - miałam 13 lat.

Do Jane dodaj String Driven Thing. Jeśli nie znasz proponuję album nagrany w 1973 r The Machine That Cried - utwór Heartfeeder. Dominują w nim skrzypce świetnego Grahama Smitha - najlepszego skrzypka rockowego.


A-297530-1240742826.jpeg.jpg


U mnie String Driven Thing i Curved Air stoją obok siebie na półce.

 
OP
OP
Kelsi

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 920
Libertarianki i Libertarianie
Ich obecność, wesołe twarze...

zawsze uśmiechałam się do Wszystkich
Dziś z radością odwiedzam ulubione miejsce i nagle odkrywam,
że coś, co od ponad pięciu lat sprawiało mi radość zostało zabrane,
zniknęło,
niestety...



Flowers for you yet again
And the tear stained cheeks never end




1580582383086.png
 
Do góry Bottom