Wszyscy sie powyszczelamy

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
@kawador, nie chce mi sie zrzutu robić.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dwulatek-zastrzelil-przypadkowo-swoja-matke,502382.html
Pierwszy napotkany artykuł z tvn
Przykładowe komentarze:
O Boze bron w Polsce? Przeciez polowa by sie wystrzelala z byle powodu jak na westernach ogladanych w TV (dawniej pokazywanych). Agresjabez powodu w Polsce goni agresje miedzy ludzmi. A na temat USA niech nie wypowiadaja sie Ci ktorzy do tej pory nie opuscili swojej rodzimej wioski dalej niz 100 km. Polak potrafi ....sie mazrzyc...LOL

W krajach takich jak Finlandia czy Islandia nie jest to problemem. Pozostale kraje o niklej kulturze osobistej czy duzym rozwarstwieniu spolecznym jak Pollandia byloby to bardzo zlym pomyslem.
Wg danych Amerykanskiego NSSF za 2012 od samodzielnie sprowokowanych ran postrzalowych zginelo 548 osob. W tym roku wg nieplenych danych calkowita liczba zabitych w strzelaninach w USA to ponad 12 tys osob. Oznacza to ze bezpieczniej jest pojechac na misje do Iraku czy Afganistanu jak mieszkac na przedmiesciach Chicago czy Charelston w Karolinie poludniowej. To nie jest Panika. To sa fakty. Wyobraz sobie teraz zapite slowianskie dresy lub kierowcow BM-ek jak im ktos droge w pore nie zwolni....

w stanach to już niedługo będą wydawać pozwolenia na bomby atomowe
:)
itd.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Kiedyś zobaczyłem, że znajoma idzie postrzelać sobie na strzelnicy, pełen nadziei, zagadnąłem więc i po chwili temat zszedł na prawo do posiadania broni. Znajoma odpowiedziała, że nie wyobraża sobie, aby w Polsce był swobodny dostęp do broni, bo Polacy pozabijaliby się. Nie odpowiedziałem jej wtedy tak, jak sugeruje to @kr2y510, bo jednak nie wyskakuje do kobiet z takimi teksami, ale zapytałem się: "Czy w takim razie Polacy to nieodpowiedzialne durnie, a Szwajcarzy, którzy mają dostęp do broni, stoją na wyższym szczeblu cywilizacyjnym i kulturowym, bo przecież oni nie powystrzelali się, a Szwajcaria znajduje się nie tak daleko Polski?". Znajoma, nie chcąc być posądzona o rasizm, odparła: "Eee, no tak, w sumie to nie wiem, ale ja sobie nie wyobrażam, aby Polacy mieli dostęp do broni".
Jak to mawia starożytne przysłowie: "Lemingiem się rodzisz i lemingiem umierasz".
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Dzieki za wszystkie cytaty, ale nie wykorzystam żadnego ;) Zmieniłem trochę koncepcję. A niektóre filmiki tu linkowane - jezu, ich oglądanie zabija.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Jak się czarnoprochowcami nie powyszczelali, to czemu mają się powyszczelać nowocześniejszymi pistoletami? Kiedyś był taki filmik od Firearms United, gadał tam Niemiec po angielsku, że Polska jest dobrym przykładem tego typu bredni, że powyszczelamy się.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Kiedyś zobaczyłem, że znajoma idzie postrzelać sobie na strzelnicy, pełen nadziei, zagadnąłem więc i po chwili temat zszedł na prawo do posiadania broni. Znajoma odpowiedziała, że nie wyobraża sobie, aby w Polsce był swobodny dostęp do broni, bo Polacy pozabijaliby się. Nie odpowiedziałem jej wtedy tak, jak sugeruje to @kr2y510, bo jednak nie wyskakuje do kobiet z takimi teksami, ale zapytałem się: "Czy w takim razie Polacy to nieodpowiedzialne durnie, a Szwajcarzy, którzy mają dostęp do broni, stoją na wyższym szczeblu cywilizacyjnym i kulturowym, bo przecież oni nie powystrzelali się, a Szwajcaria znajduje się nie tak daleko Polski?". Znajoma, nie chcąc być posądzona o rasizm, odparła: "Eee, no tak, w sumie to nie wiem, ale ja sobie nie wyobrażam, aby Polacy mieli dostęp do broni".
Jak to mawia starożytne przysłowie: "Lemingiem się rodzisz i lemingiem umierasz".

Ja miałem dokładnie taką samą rozmowę z pewną dziewczyną ( prywatny przedsiębiorca - na dotacyjnej kroplówce ) - ona zakończyła to tak - " ale Szwajcaria nie jest w unii europejskiej"
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Najlepszy argument za gun control - hoplofoby niszczo system merytoryczną argumentacją:

januszek.jpg
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Mamy może temat z argumentami progun?

10906039_10152682759226553_9035506035039739513_n.jpg


Jakoś nie powyszczelali się. BTW dowiedziałem się dzisiaj od znajomego, który teraz pracuje na jakiejś wiosce w Wielkopolsce, obsługuje wózek widłowy w gospodarstwie i tam mieszka, że właściciela firmy nie zna (jest jakiś administrator)... Ponieważ przymknęli go i czeka w areszcie na rozprawę. Ktoś mu kasę wisiał, wkurwił się, pojechał do niego i nastraszył go bronią. Nielegalną.
 
Do góry Bottom