Wszyscy sie powyszczelamy

D

Deleted member 427

Guest
Tytuł wątku celowo napisany z błędami.

Macie jakieś zrzuty ekranowe dyskusji w sieci o broni palnej, w której pada nieśmiertelne: "Polacy to dzikusy, wszyscy sie powyszczelamy"? Mogą to być tez wypowiedzi tzw. ekspertów, polityków, dziennikarzy, obojętnie. Chciałbym stworzyć kolekcje takich cytatów, niekoniecznie je komentując, bo tu nie ma czego komentować.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Jest tego tyle, że nie wiem czy jest sens dawać wypowiedzi anonimów z forów itp

Zastanawia mnie jak często przy broni pojawia się też hasło o tzw "dresach".
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Potrzebowałbym ze cztery przykłady epickiego zjeba, który w jednym poście używa hasła "polacy nie dorośli", "wszyscy sie powszczelamy" i "dresy zabijo" - przygotowuję własnie wpis na blogu o sieciowej analizie przestępczości w USA (A.V. Papachristos i badania obejmujące największe amerykańskie miasta) i potrzebowałbym coś z naszego podwórka. Bo w USA mają swoją wersję tego mema:

Rutynowa, Śmiercionośna, Dziesiątkująca Amerykańską Ludność Cywilną Epidemia Przemocy z Użyciem Broni Palnej

 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Najbardziej zależy mi, żeby w wypowiedzi zjeba było podkreślenie losowego charakteru takiej apokalipsy - wszyscy sie powyszczelamy, trupy na ulicach, krew etc.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Średnio pasuje. Tam nie ma powiedziane wprost, że sie powyszczelamy, jedynie jakieś ubeckie pierdolenie.
 

KapitanBiceps

New Member
13
17
Jest coś takiego (co prawda stare, bo z 2008 kiedy to Andrzej Czuma chciał chociaż coś zmienić w ustawie):
http://www.wprost.pl/ar/126467/Polacy-do-broni/
gdzie możemy wyczytać, że: "Najwyraźniej pan poseł zapomniał chyba w jakim kraju żyje, albo pokłada zaskakująco dużą wiarę w rozsądek naszych rodaków. "
No tym razem "pan dziennikasz" popisał się kulturą ponad miarę ;) Przynajmniej komentarze dają nadzieję.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
(...) mnie już życiu spotkało że dzieciak 12 letni strzelił koło mnie z wiatrówki, dzieciaki z pistoletami na kulki to regularnie do siebie napierdalają przez chodniki. A co jak na podobnej zasadzie taki mały debil będzie strzelał z prawdziwej broni? Co z psychicznymi uczniami zabijającymi swoich klasowych kolegów? (...)

Ja jestem przeciwnikiem posiadania broni. Jakoś to, że bym mógł ją posiadać nie spowodowałoby, że czułbym się bezpieczniej widząc kilku dresów z których każdy też miałby "klamkę".
Niby jak mam się zachować ? Powystrzelać ich prewencyjnie i resztę życia spędzić za kratkami ? Czy czekać aż oni zaczną pierwsi i jeśli sam fuksem przeżyję to odpowiedzieć ogniem ? (...)

fragmenty z http://www.wykop.pl/link/438583/komu-przeszkadza-bron-palna/
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Najbardziej zależy mi, żeby w wypowiedzi zjeba było podkreślenie losowego charakteru takiej apokalipsy - wszyscy sie powyszczelamy, trupy na ulicach, krew etc.

Takich nie znajdziesz w tytułach lub wprost w rozmowach i dyskusjach radiowo-telewizyjnych. Ale znajdziesz w komentarzach oglądających. Gdyby ich nie było w komentarzach oglądających pojawiłyby się w tych pierwszych aby odpowiednio kształtować opinie oglądających. A ponieważ te opinie są już elegancko ukształtowane to nie ma potrzeby dalszej propagandy.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Na komentarzach mi zależy najbardziej. Np. pod tym artykułem wprost jest dobry koment:

Dajcie wszystkim bron. Potem będzie, że wyszedł z domu po chleb w kapciach a wrocił w trumnie bo mu sie komus jego geba nie spodobała.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
http://natemat.pl/24071,zuzanna-glo...ostep-do-broni-palnej-tylko-pogorszy-sytuacje

i komentarz

W USA co roku 10.000 dzieci jest ranione śmiertelnie lub nie przez postrzelenie.
Czasami dzieci strzelają do rodzica. No cóż demokracja wymaga ofiar .....
Biorąc pod uwagę mniejszą liczbę Polaków - przewiduje się co roku że w Polsce ofiar postrzeleń wśród dzieci będzie 5 razy mniej czyli ok.2000.. . http://www.nbcnews.com/health/guns-hurt-or-kill-10-000-children-us-each-year-2D11997891
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
To akurat nie pasuje, bo zawiera manipulację o dzieciach, ktora musiałbym dodatkowo debunkować - a to wymaga osobnego wpisu.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Akurat w wypadku broni im jej jest więcej tym większe prawdopodobieństwo że trafi do człowieka chorego psychicznie a takich ludzi z każdym rokiem w społeczeństwie jest więcej.
Dla mnie im mniej tych narzędzi do zabijania tym lepiej , chciałbym żeby prywatny posiadacz broni był tak rzadkim zjawiskiem jak ryś w polskich lasach.
 
Do góry Bottom