Włodzimierz Lenin i prezydent Majchrowski

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Wygląda na to że nie tylko ludowe władze Warszawy propagują totalitaryzm i ideologię totalitarną. Także i władze podobno "konserwatywnego" Krakowa nie chcą pozostawać w tyle. Prezydent Jacek Majchrowski -uważany niegdyś, przynajmniej przez niektórych, za osobę rozsądną- wręczył angielskim piłkarzom...tak, tak, obraz przedstawiający Lenina. Jak napisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Na uroczystość powitania, która odbywała się w dostojnym Muzeum Narodowym w Sukiennicach, piłkarze przybyli w nadzwyczaj eleganckich strojach. Wśród wspaniałych płócien mistrzów pędzla spodziewali się otrzymać wspaniałą pamiątkę, np. w postaci miniatury ołtarza Wita Stwosza lub kopii któregoś z arrasów wawelskich. Ku swojemu ogromnemu zadziwieniu z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego otrzymali jednak kiczowaty widoczek z Nowej Huty, przedstawiający – uwaga! – pomnik Włodzimierza Lenina. Albo włodarz miasta, były członek PZPR i SLD, ma amnezję i nie pamięta, że pomnik ten zburzono w 1989 r., albo po prostu pomylił Anglików z Rosjanami. Tak czy inaczej w najbliższych wyborach powinien dostać czerwoną kartkę.
http://niezalezna.pl/29774-lenin-w-krakowie


wracając do wczorajszego przemarszu rosyjskich kibiców w Warszawie -były czerwone flagi z sierpem i młotem i czapki budionnówki. Nikt jednak z tego powodu nie zostal prawdopodobnie zatrzymany

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 510
20 061
Pierwszy pomnik Lenina stanie w dawnych Niemczech Zachodnich
11 minut temu
Prawo do postawienia pomnika wodza rewolucji bolszewickiej wywalczyła w sądzie Marksistowsko-Leninowska Partia Niemiec.
Prawo do postawienia pomnika wodza rewolucji bolszewickiej wywalczyła w sądzie Marksistowsko-Leninowska Partia Niemiec.

Foto:Włodzimierz Lenin na mozaice w Suchumi w Abchazji

Pomnik stanie w Gelsenkirchen, mieście położonym w Zagłębiu Ruhry. Będzie to pierwszy pomnik Włodzimierza Lenina postawiony w miejscu publicznym na terytorium dawnych Niemiec Zachodnich.
O postawienie pomnika walczyła marginalna Marksistowsko-Leninowska Partia Niemiec. Partia chce postawić pomnik przed swoją siedzibą w Gelsenkirchen. Lokalne władze uważały, że Lenin nie jest postacią zasługującą na pomnik, jednak próbując w sądzie zablokować budowę pomnika musiały podać jakiś konkretny powód, twierdziły więc, że pomnik zasłoni znajdujący się za nim zabytkowy budynek. Sąd nie uznał tej argumentacji.
Mimo licznych protestów działaczy społecznych i polityków pomnik zostanie więc odsłonięty w przyszłym tygodniu, przed przypadającą 22 kwietnia 150. rocznicą urodzin Lenina . Ten konkretny pomnik ze stali powstał w radzieckiej hucie w latach 30. i po wojnie został przekazany w prezencie Czechom. Ci usunęli pomnik po upadku komunizmu i wrzucili do magazynu. Działacze Marksistowsko-Leninowskiej Partii Niemiec odkupili 2,15-metrowy pomnik na internetowej aukcji na eBayu.

Wystawianie pozostałych po komunizmie pomników Lenina na sprzedaż nie jest rzadkością.

(BW)

One man's trash is another man's treasure.
 
D

Deleted member 6431

Guest
Demokracja i wszystko wiadomo ale kiedyś we wschodnich chyba stawiali???
 
Do góry Bottom