Wajda opowie historie Bolka i Lolka...

noother

Active Member
109
185
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... lowal.html

- Pałowałby pan działaczy Solidarności? - pytała dziennikarka.

- Tak. Z przewodniczącym na czele - odpowiedział Wałęsa Pierwszego bym ja wyszedł i spałował za to, że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce.

- Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, były przewodniczący „Solidarności”chciałby pałować przewodniczącego „Solidarności”? - dopytywała Olejnik.

- Bo takie miałbym prawo, gdybym był na miejscu premiera - odpowiedział Wałęsa. Na miejscu premiera albo komendanta bym sam wyszedł, żeby jakiś policjant się nie bał spałować przewodniczącego, to ja bym, jako komendant policji, sam go spałował.

550437_376708325699337_100000805172527_925629_784623857_n.jpg
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Ja od lat obserwuję Bolka i nadal nie wiem czy on naprawdę jest takim prymitywem czy tylko takiego zgrywa. Pomijając to czy solidaruchom się pałowanie należy czy nie, przecież tego człowieka nie da się spokojnie czytać i słuchać!

Swoją drogą na swój sposób inteligentny to on jest.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
I wszystko zaczyna układać się w jedną całość :) Skoro AG finansował film o Bolku, to nie dziwota, że Donek nic nie robił w sprawie przekrętu ;)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
http://www.fakt.pl/Lech-Walesa-wygr...Walesa-mial-pieniadze-,artykuly,178883,1.html
"Pisze pani Danuta (Wałęsa), że było w tym czasie ciężko, ale mąż na szczęście regularnie przynosił do domu dodatkowe złotówki, po tysiąc, dwa, które wygrywał w totalizatorze.

Ciekawe czy w filmie będzie taka scena

- Dobra, pamiętajcie, że wasz pseudonim to "Bolek". Tu macie pierwszą wypłatę.
- Dziękuję. Ale to dużo pieniędzy, co ja powiem Dance?
- Ja pierdolę, Bolek, czy wszystko trzeba wam tłumaczyć? Wymyśl coś sam, nie wiem, że wygrałeś w totka, cokolwiek.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
:) :)

Przynosił pieniądze z wygranych w lotto - w tym roku nic już tego nie przebije.

Swoją drogą, mogłeś podlinkować lepsze źródło, np. --> http://www.rp.pl/artykul/935983.html

Obrońcy czci Lecha Wałęsy, zwalczający − jak to ujął Tomasz Lis − „swołocz opluwającą wielkiego Polaka", jakoś nie zauważają, że miejscem, gdzie Wałęsa jest ośmieszany i kompromitowany najbardziej, i to regularnie, jest jego blog.
 

WoKu

Anarchoautystyk
Członek Załogi
244
662
Mieliśmy dzisiaj szkolne wyjście na ten film. Pod względem technicznym wykonanie całkiem niezłe. Dobra rola Więckiewicza. Reszty nie ma sensu komentować.

Na komentarz zasługuje co innego.
Przed seansem rozdano nam kartki A4 - z jednej strony białe, z drugiej czerwone. Po kilku minutach na środek wyszły dwie osoby, przedstawiły się i zadały pytanie "Czy Lech Wałęsa jest dla nas autorytetem?". Biała strona - tak. Czerwona strona - nie. Ku mojej uciesze na sali zrobiło się czerwono i po chwili zaczął się film.
Gdy się skończył, jedna z tych osób znowu wyszła na środek i zadała to samo pytanie. Wyniki bez zmian.
Potem była prezentacja ukazująca najważniejsze momenty z życia Bolka. Jej celem było ewidentnie ocieplenie jego wizerunku. Na koniec konkurs z nagrodami polegający na robieniu z nas idiotów tzn. pytania m.in. o nazwisko reżysera tego "dzieła", albo polskiego laureata pokojowej nagrody Nobla...
Wszystko to pod patronatem gazety wyborczej.

Napisałem, że zasługuje to na komentarz, ale skończę na opisie tego cyrku. Komentować nie mam siły.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Bolek o "Nocnej Zmianie":

Nocna Zmiana . to fałsz , urojenia Kurskiego i popaprańców Premier Olszewski chciał pozostać przy korycie nie mając szans więc uruchomił teczki po to ,byśmy się tak podzielili , by zniszczyć mądrą lustrację ,by nie można powołać długo żadnego rządu ,to prowokator nieodpowiedzialny , tym ruchem zniszczył wszystkie struktury Państwa , nie mając i nie proponując niczego na następny dzień , miał szczęście ,że byłem ja i zapanowałem nad kretynami nieodpowiedzialnymi ,pchającymi za wszelką cenę do wojny domowej ,było bardzo blisko .Taka jest prawda o tych szaleńcach

Nagranie powstało na moje polecenie ,zdobyte od kamerzystów i przerobione , pod popaprańców urojenia , z lekceważone jako śmieszne , chodzi do dziś w tej kłamliwej , bzdurnej koncepcji , prędzej czy później prawda się obroni . L.Wałęsa

Obalenie Rządu Olszewskiego --To był najbardziej nieudany rząd w historii najnowszej .Właściwie nigdy nie był z kompletowany zawsze brakowało kilku ministrów , byli w zamian kierownicy .Robił wszystko ,ale to co było mniej potrzebne na ten czas ..Same konflikty i złe decyzje .To doprowadziło do zebrania podpisów przez posłów w celu odwołania tego rządu .Zbieranie podpisów trochę trwało , bo się nie spieszono , to doszło do uszu Olszewskiego i Macierewicza . Postanowili ratować się poprzez skłócenie sceny politycznej rzucając nie przygotowaną lustracje .Skłócenie by nie mógłby długo powstać nowy rząd a Oni by sobie rządzili .Gdzie tu interes Polski .Paraliż kraju kompletny .Wszystkie ogniwa władzy sparaliżowane .Nic nie przygotowane .Tylko w tej sytuacji musiałby być w prowadzony stan wojenny , ale kto i jak miał go wykonać .Ta sytuacja kwalifikowała się pod trybunał .Zapanowałem nad szaleńcami i ich nieodpowiedzialnymi pomysłami udało się mieliśmy szczęście .Kiedyś historia w wolniejszy czasie to udowodni . Nie było ordynacji wyborczej , nie było ustalonych terminów ,a kto i kiedy miął to zrobić kto podpisać przy paraliżu taczkowym wszystkich struktur Państwa .Pełna anarchia.


http://www.wykop.pl/wpis/5908045/nocna-zmiana-to-falsz-urojenia-kurskiego-i-popapra/
 
A

Antoni Wiech

Guest
Przypomnijmy jeszcze raz pewne fakty:

"Doradca prezesa IPN Antoni Dudek powiedział, że b. prezydent Lech Wałęsa w pierwszej połowie lat 90. nie zwrócił w sumie 2,5 tys. sfotografowanych stron tajnych dokumentów dotyczących m.in. Lecha Kaczyńskiego i Bogdana Borusewicza."

Co na to Wałęsa? [wszystkie poniżej wytłuszczenie moje]

"- Problem w tym, że odbierając (dokumenty na temat TW Bolka) nie sprawdziłem ich. Ktoś założył, że biorąc je nie będą sprawdzał - mówił w zeszły czwartek Wałęsa we Wrocławiu. - Ja biorąc nie patrzyłem co brałem i nie patrzyłem co oddawałem - podkreślił. Przyznał, że biorąc teczkę TW Bolka chciał się zapoznać z tymi dokumentami, bo słyszał różne bzdury i chciał wiedzieć czy się potwierdzają."

Już pomijając CO mogło być w tych dokumentach, to Wałęsa to jest niezły jajcarz. Wziął dokumenty, nie oddał wszystkich i pierdoli, bo nie wie ile wziął i ile oddał. Wyjebane!

Dodatkowo:

"Spotkamy się w sądzie i tam udowodnimy swoje racje – mówił były prezydent w czerwcu, tuż po ukazaniu się książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”. – Nie macie ani jednego mojego podpisu, jesteście nadzy, moi kochani, i za to będziecie mieli sprawę, którą przegracie – zwracał się do autorów publikacji IPN Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka. Zapowiedział też, że będzie żądał od każdego autora, ale również prezesa IPN Janusza Kurtyki, po milion euro odszkodowania."

Jednak:

"Wczoraj [ art. z 11-09-2008] Lech Wałęsa przyznał, że pozwu przeciw autorom nie złoży. – Problem polega na tym, że jak prawnicy przejrzeli, to w przepisach obowiązujących dzisiaj nic nie da się zrobić. Taki proces jest nie do wygrania – stwierdził. Dodał, że pozwu można się spodziewać, kiedy w Polsce zmieni się prawo. – Pozew będzie, gdy prawo będzie logiczne. Mam granatem prawo zmieniać? – pytał Wałęsa."

Nie do wygrania jest. Czemu? Nie wiadomo. Wielcy szamani prawnicy stwierdzili i to opinii publicznej powinno wystarczyć.

źródła:

http://krotkilink.pl/walesa2


http://krotkilink.pl/walesa1
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Nawet już nie czytam tych tłumaczeń Bolka, ale w skrócie to...

"To nie było tak, bo to było inaczej. To było tak, że to oni coś tam i ja byłem czysty".
Zgadłem? Bo nawet nie czytałem, ale to typowe gówno serwowane przez tego wąsatego chuja.
Najbardziej to on z siebie idiotę robi.
 
Do góry Bottom