Teorie spiskowe

T

Tralalala

Guest
Termin teorie spiskowe mógł być wprowadzony przez CIA w celu dyskredytowania ludzi podważających ichnią wersję wydarzeń ( http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=16&t=42 kiedyś chyba widziałem dłuższy tekst o tym ale nie mogę go odszukać jak ktoś kojarzy coś więcej to niech zalinkuje, chyba, że mi się we łbie pojebało ;p ). Z oficialnych wersji na temat wydarzeń nie wierzę w wtc, okrągły stół, al-kaidę, system bankowych, powiązania rządów z korporacjami to tak z grubsza. Interesował się ktoś bardziej generatorem searla?
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Ja mam teorię spiskową, że rządy wolą, żeby wierzono że są tak potężni jak w teoriach spiskowych - że spryskują ziemię chemikaliami kontrolującymi umysł, że mają kontakt z kosmitami i posiadają super technologie, że bezkarnie organizują zamachy w których giną tysiące ich własnych obywateli itd, niż żeby zorientowano się że są tak słabi i panuje u nich taki burdel i niekompetencja, że kilku arabów z nożami może porwać samolot i jebnąć nim w Pentagon.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Interesował się ktoś bardziej generatorem searla?
Ja tam we free-energy nie wierzę. Zawsze jest coś za coś. Zerknąłem do Wikipedii, obejrzałem jeden film i gdyby to było prawdziwe, to dawno byłyby opisy "diody magnetycznej".
Według mnie znacznie więcej energii zużyto do namagnesowania użytych tam magnesów, niż jej odzyskano z tego urządzenia.
 

Xynoslav

Paleoagentarianin, Transferysta
229
403
Ja mam teorię spiskową, że rządy wolą, żeby wierzono że są tak potężni jak w teoriach spiskowych - że spryskują ziemię chemikaliami kontrolującymi umysł, że mają kontakt z kosmitami i posiadają super technologie, że bezkarnie organizują zamachy w których giną tysiące ich własnych obywateli itd, niż żeby zorientowano się że są tak słabi i panuje u nich taki burdel i niekompetencja, że kilku arabów z nożami może porwać samolot i jebnąć nim w Pentagon.
Teorie spiskowe imo mają dwie strony medalu, to o czym piszesz + że ludzie sami zauważyli jakąś niezgodność. Tak swoją drogą, to co napisałeś to też teoria spiskowa i może ona także być wynikiem propagandy (o której piszesz), równie prawdopodobnie jak to, że teorie spiskowe nie są wywoływanie przez rządy. ;) (według mnie, w niektórych przypadkach obie wersje są prawdziwe)

Ja tam we free-energy nie wierzę. Zawsze jest coś za coś. Zerknąłem do Wikipedii, obejrzałem jeden film i gdyby to było prawdziwe, to dawno byłyby opisy "diody magnetycznej".
Według mnie znacznie więcej energii zużyto do namagnesowania użytych tam magnesów, niż jej odzyskano z tego urządzenia.
W takie rzeczy się nie wierzy, póki nie robi ich mistrz Tesla i póki nie znikają mu notatki z projektami z chaty, po śmierci. ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
W takie rzeczy się nie wierzy, póki nie robi ich mistrz Tesla i póki nie znikają mu notatki z projektami z chaty, po śmierci. ;)

Gdybyś na przełomie 18 i 19 wieku, przyniósł do przebadania francuskim naukowcom z Sorbony, skomplikowane urządzenie mechaniczne zasilane ogniwami słonecznymi, z zabudowanym akumulatorem i elektroniką i powiedział im, że to jest Perpetuum Mobile - prawdopodobnie daliby się na to nabrać.
Tesla nie mówił o darmowej energii, a o przetwarzaniu ogólnodostępnej energii na elektryczność.
 

Xynoslav

Paleoagentarianin, Transferysta
229
403
Tesla nie mówił o darmowej energii, a o przetwarzaniu ogólnodostępnej energii na elektryczność.
Ale mówił też o "promieniu śmierci" i przesyłaniu energii przez powietrze, miał też wiele innych osobliwych wynalazków, które podlegają wielu teoriom spiskowym.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ale mówił też o "promieniu śmierci"...
Co za problem załatwić kogoś promieniowaniem z powszechnie dostępnej mikrofalówki?
...i przesyłaniu energii przez powietrze,...
To niebawem powinno pojawić się na rynku.
...miał też wiele innych osobliwych wynalazków, które podlegają wielu teoriom spiskowym.
Największym problemem z wynalazkami Tesli jest to, że wyznawał teorię eteru zamiast teorii względności. Niepodważalność tej ostatniej, to jeden Wielki Spisek. :(
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
ja wierzę tylko w chemtraile, reptilian i globalną sieć podziemnych tuneli którymi jeżdżą rządzący światem

PS. to prawda
 

Xynoslav

Paleoagentarianin, Transferysta
229
403
Ja wierzę, że:
  • IIwś była ustawiona i Hitler był sabotażystą.
  • Tesla zrobił jakieś zajebistości, które ino USA gdzieś ukrywają
  • Konflikt islamu i chrześcijaństwa wynika tylko z Chazarstwa tego świata
  • Chemtrails i tematy powiązane
  • Jeśli nie zrobimy antymasońskiej i libertariańskiej rewolucji to moi przodkowie będą jednymi z 2400 niewolników jakiegoś brodatego pana (+ ludzkość wyginie, zanim się osiedlimy na innych planetach)
  • NASA ściemnia ze wszystkim co popadnie
  • Eli-minator to agent
Na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jakiś czas temu miałem spotkanie z moherowymi beretami, czyli ze starszymi ludźmi powiązanymi z klubami Radia Maryja. Ciekawa sprawa, bo spotkanie zaaranżował wnuczek jednej z niewiast, który czyta Kryptoanarchizm. ;) Rozmawialiśmy o polityce i "teoriach spiskowych" dotyczących metod sprawowania władzy. Tak na marginesie, to babcie i dziadki były bardziej sceptyczne, niż niektórzy forumowicze.
Na spotkaniu usłyszałem tam ciekawą teorię spiskową. Na początku ją odrzuciłem. Teoria ta głosi, że papieżem nadal jest B.XVI. Jezuici jako zakon mający w podstawowym założeniu ochronę papiestwa, podstawili fałszywkę. Dali Franciszka, by ten ściągał na siebie "wrogie moce". I w razie czego, to on ma oberwać, za wszystkie grzechy Kościoła. Dalej bym tę teorię uznał za wymysły starszych babć i dziadków, gdyby nie teksty umieszczone na stronie Wolna-Polska, które pojawiły się później:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/f...-twierdzi-benedykt-xvi-nadal-papiezem-2014-10
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/f...azka-kwestionuje-legalnosc-franciszka-2014-10
Teraz uznaję tę teorię za prawdopodobną.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Ciekawa sprawa:
http://www.tvn24.pl/nieoficjalnie-p...ierdza-udzial-w-obcym-wywiadzie,478343,s.html
Jeszcze ciekawsze są te zdania:
"Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że w dniu dzisiejszym na podstawie materiałów zgromadzonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego dokonano zatrzymania oficera Wojska Polskiego w związku z podejrzeniem jego udziału w obcym wywiadzie" - napisał na Twitterze rzecznik MON Jacek Sońta.
tvn ma już 'własne ustalenia"
Zgodnie z naszymi informacjami, wojskowy jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji.
Widać, że tvn ma dobre kontakty z bezpieką - a kiedyś polecieli do sądu, gdy Michalkiewicz wypominał im bezpieczniackie korzenie.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Teoria ta głosi, że papieżem nadal jest B.XVI. Jezuici jako zakon mający w podstawowym założeniu ochronę papiestwa, podstawili fałszywkę. Dali Franciszka, by ten ściągał na siebie "wrogie moce". I w razie czego, to on ma oberwać, za wszystkie grzechy Kościoła.
Gdybyś słuchał Claude'a Moneta, to byś wiedział, że może i papieżem Watykanu jest wciąż Benedetto, ale to ma małe znaczenie, bo za sznurki w kościele, masonerii, rządach, korporacjach i illuminati pociąga tzw. czarny papież, czyli generał zakonu jezuitów. Ten obecny wygląda tak:

Adolfo_Nicolas%2C_Sup._G%C3%A9n.jpg
 

Lady Svelge

Member
65
36
Nie da się ukryć,że istnieje świat poza materialny. Zbyt wiele dowodów, osobiście też miałam mozliwość dotknąć tamtej strony.
Kłocić,można się jedynie o nazwanie tamtego świata. Nie mamy mozliwości percepcyjnych do poznania go, jedynie czasem do odczuwania.
Ale to nie zmienia faktu jego istnienia.
Byłoby pychą i zarozumiałością sądzić,że to co nas otacza jest dla nas stworzone na lat 70-90.
Jest to pierwsza przyczyna dla której uważam,że teorie spiskowe mają sens (walka o człowieka po przejściu bramy smierci)
Dwa, rozwój komunikacji, podróżowania sprzyjają powstawaniu grup mniejszych i wiekszych świrów zdobywców ,rozwoju róznych ideologii(dlatego grupa świrów Gorean :) ze swoją wizją.Norman ponad50 lat temu przewidział ujemne skutki globalizacji, rozwoju komunikacji i pdrózowania.To były zakazane kierunki rozowju na Palnecie.)
Trzy, to, że mówi się o tych teoriach, głósno i oficjalnie,pozwala wyśmiewac, może oznaczać, obłaskawianie tematu,przyzwyczajanie ludzi
Śmieszne rzeczy nie wydają się groźne,wiec łatwo wprowadzić.
Cztery działalnośc koncernów.chocby Monsanto, farmaceutycznych i wielu innych
Grupa 300 i polityka,która słuzy finansistom. W sumie to Banki rządzą światem.
działalność USA na bliskim wschodzie.
Globalizacja...Ujednolicanie ułatwiajace opanowanie jednakowo myslących ludzi.
no i działalność mediów,ich mozliwości..
Znając naturę ludzką nie da sie zaprzeczyć pazerności,niewoli mamony,władzy. Teorie...
na pewno teorie?
Nieznalazłby sie nikt, kto te możliwości chce wykorzystać? Normalnie nie wierzę :)
============================

Co robimy dzisaj Móżdzku?
Jak to co Pinky? to co zawsze :) .Zdobywamy Świat Pinky. Zdobywamy Świat.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Nie da się ukryć,że istnieje świat poza materialny. Zbyt wiele dowodów, osobiście też miałam mozliwość dotknąć tamtej strony.
Nie należy opierać się wyłącznie na osobistym doświadczeniu... osobiste doświadczenie mówi ,że zawsze umierają inni ,a przecież nie jest to prawdą :p Przedstaw dowody na gruncie racjonalnym.
Kłocić,można się jedynie o nazwanie tamtego świata. Nie mamy mozliwości percepcyjnych do poznania go, jedynie czasem do odczuwania.
Ale to nie zmienia faktu jego istnienia.
Czajniczek Russella?
Byłoby pychą i zarozumiałością sądzić,że to co nas otacza jest dla nas stworzone na lat 70-90.
Tania zagrywka emocjonalna...
Jest to pierwsza przyczyna dla której uważam,że teorie spiskowe mają sens (walka o człowieka po przejściu bramy smierci)
Dwa, rozwój komunikacji, podróżowania sprzyjają powstawaniu grup mniejszych i wiekszych świrów zdobywców ,rozwoju róznych ideologii(dlatego grupa świrów Gorean :) ze swoją wizją.Norman ponad50 lat temu przewidział ujemne skutki globalizacji, rozwoju komunikacji i pdrózowania.To były zakazane kierunki rozowju na Palnecie.)
Trzy, to, że mówi się o tych teoriach, głósno i oficjalnie,pozwala wyśmiewac, może oznaczać, obłaskawianie tematu,przyzwyczajanie ludzi
Śmieszne rzeczy nie wydają się groźne,wiec łatwo wprowadzić.
Gdybanie...
Cztery działalnośc koncernów.chocby Monsanto, farmaceutycznych i wielu innych
Grupa 300 i polityka,która słuzy finansistom. W sumie to Banki rządzą światem.
działalność USA na bliskim wschodzie.
Globalizacja...
Teorie spiskowe pojawiają się w szczegółch dotyczących tych kwestii które poruszyłaś....
Ujednolicanie ułatwiajace opanowanie jednakowo myslących ludzi.
no i działalność mediów,ich mozliwości..
Możliwe jedynie gdzięki globalnym rządom czyt. EU
Znając naturę ludzką nie da sie zaprzeczyć pazerności,niewoli mamony,władzy. Teorie...
na pewno teorie?
Nieznalazłby sie nikt, kto te możliwości chce wykorzystać? Normalnie nie wierzę :)
Nie o to chodzi czy ktoś się znajdzie, tylko czy ktoś ma możliwości...
 

Lady Svelge

Member
65
36
warto cudze doświadczenia konfrontować,że swoimi. Dają pełniejszy obraz.
Dla jednego istnienie swiata nie materilanego jest to czajniczek Russella, dla innego doświadczony fakt. Nazwanie faktu doświadczenia,to coś innego niż wyimaginowany czajniczk. Trudno dyskutowac z cudzym, doświadczeniem mając za anty, tylko własne chciejstwo i brak doświadczeń w danej kwesti.
Warto uzyć okreslenia,moje doświadczenie mowi mi,że ..i powiedzieć co to zadoświaczenie.
Tanie,zagrywki -- nie zawsze znaczą złe, moze zwyczajnie prostotę? A jak wiadomo genialne rzeczy cechuje prostota.
Pewnie,że tutaj jest gdybanie,wkwesti teori spiskowych to normalne raczej. To gdybanie różni sie jedynie przesłanakmi jakimi sie podpieramy.
A że teorie spiskowe pojawiają sie w tych tematch nie dziwne. Bo w tych kwestiach warto byłoby włożyć trud w tworzenie spisku aby zyskać konkrety.
Co do EU,mam czesto wrazenie,że decyzje zapadają gdzieś indziej,bob są tak szkodliwe dla niej.
A uważasz, że nie znalazł się nikt kto ma możliwość wykorzystania tych mozliwości? :)
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
warto cudze doświadczenia konfrontować,że swoimi. Dają pełniejszy obraz.
Dla jednego istnienie swiata nie materilanego jest to czajniczek Russella, dla innego doświadczony fakt. Nazwanie faktu doświadczenia,to coś innego niż wyimaginowany czajniczk. Trudno dyskutowac z cudzym, doświadczeniem mając za anty, tylko własne chciejstwo i brak doświadczeń w danej kwesti.
Nie neguję Twojego doświadczenia ... tak samo jak doświadczeń ludzi z omamami narkotycznymi czy innymi z zaburzeniami świadmości... ale samo doświadczenie nie oznacza istnienia rzeczywistości doświadczonej. Ty zaś próbujesz przekonać ,że jest inaczej ,wręcz uważasz ,że ciężar dowodu spada na osoby twierdzące inaczej niż ty (stąd przytoczyłem Czajniczek Russella)

Warto uzyć okreslenia,moje doświadczenie mowi mi,że ..i powiedzieć co to zadoświaczenie.
A to już co innego... ale już wykładanie o tym doświadczeniu jako o racjonalnej prawdzie to nadużycie...
Tanie,zagrywki -- nie zawsze znaczą złe, moze zwyczajnie prostotę? A jak wiadomo genialne rzeczy cechuje prostota.
Zagrałaś na emocjami... chodzi o prostotę przekazu/rozwiązania... w Twoim wypadku była to manipulacja.
Pewnie,że tutaj jest gdybanie,wkwesti teori spiskowych to normalne raczej. To gdybanie różni sie jedynie przesłanakmi jakimi sie podpieramy.
A że teorie spiskowe pojawiają sie w tych tematch nie dziwne.
Teoria spiskowa nie posługuje się racjonalnymi przesłankami i tyle... chyba to chciałaś powiedzieć?
Bo w tych kwestiach warto byłoby włożyć trud w tworzenie spisku aby zyskać konkrety.
Każde działanie człowieka jest działaniem ekonomicznym więc zakłada zysk... więc o co Ciebie chodzi:p
Co do EU,mam czesto wrazenie,że decyzje zapadają gdzieś indziej,bob są tak szkodliwe dla niej.
Tak... tak samo jakby powiedzieć ,że alkoholik nie może się sam zapijać....
A uważasz, że nie znalazł się nikt kto ma możliwość wykorzystania tych mozliwości? :)
Mógł... ale te teorie zakładają ,że te spiski trwają już setkami lat... mało prawdopodobne.
 

Lady Svelge

Member
65
36
Trochę demonizujesz moje wypowiedzi..
Czy trwają setkami lat? Patrząc na działalnośc Watykanu jestem wstanie uwierzyć. I historia wyglądałaby często inaczej bez działan tej instytucji,która miała na celu opanowanie swiata i sumień ludzkich od poczatku istnienia. Może gdyby Batory nie zatrzymał się na zadanie Watykanu inaczej by wyglądała hostoria wschodniego sasiada i nasza.
Po za tym, kazdy, kto zaczyna jakieś działania wbrew zasadom,normom próbuje nadać im status wyższego stopnia i doszukuje w przeszłosci sobie źródeł,żeby usprawiedliwić sie.
Teorie spiskowe obejmjują działania globalne a nie jednej pani względem drugiej,Czy Kargula przeciw Pawlakowi.Dlatego dotyczą kwesti działan naszczycie. Ale to oczywiste i nie wiem czego tu się doszukujesz.Co chcesz wykazać.
Co do świata niematerialnego,opieram swoje zdanie na doświadczeniach i innych ludzi tez.
Nie podchodze do tych teorii smiertelnie powaznie, ale i nie zaprzeczam im stanowczo. A traktuję raczej jako ciekawe rozwazania na temat losów świata, mniej ,lub bardziej prawopodobne..(Często uwazam,ża faktyczne)
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Trochę demonizujesz moje wypowiedzi...
Raczej wytykam w nich błędy i niekonsekwencje...
Czy trwają setkami lat? Patrząc na działalnośc Watykanu jestem wstanie uwierzyć.
I historia wyglądałaby często inaczej bez działan tej instytucji,która miała na celu opanowanie swiata i sumień ludzkich od poczatku istnienia.
A to w statucie gdzieś tej organizacji masz napisane czy co? Zresztą Kościół jako organizm państwowy to stworzył bodajże Karol Wielki tworząc państwo papieskie ?
Może gdyby Batory nie zatrzymał się na zadanie Watykanu inaczej by wyglądała hostoria wschodniego sasiada i nasza.
Dowody lub przesłanki poproszę... O ile mi wiadomo to brakowało kasy, sejm i tak już podwyższał podatki dla Batorego wielokrotnie (to i tak cud)... Zresztą ja tam nie widzę nic zdrożnego jeśli była by to prawda... Watykan jaki Rz-plita miały swoje intersy... i obie te organizacje starały się o nie dbać...
Po za tym, kazdy, kto zaczyna jakieś działania wbrew zasadom,normom próbuje nadać im status wyższego stopnia i doszukuje w przeszłosci sobie źródeł,żeby usprawiedliwić sie.
Nie wiem o co Ci chodzi... a wystarczyło mi przyznać rację :p
Teorie spiskowe obejmjują działania globalne a nie jednej pani względem drugiej,Czy Kargula przeciw Pawlakowi.Dlatego dotyczą kwesti działan naszczycie. Ale to oczywiste i nie wiem czego tu się doszukujesz.Co chcesz wykazać.
Chcę wykazać ,że spiski są i będą... ale ,żeby swoich rozważań nie opierać na swoich przeświadczeniach ,a na dowodach a co najmniej mocnych przesłankach.
Co do świata niematerialnego,opieram swoje zdanie na doświadczeniach i innych ludzi tez.
Ok. Ale nie pouczaj innych ,że masz racjonalną prawdę po swojej stronie ,tylko mów ,że to Twoje zdanie.
Nie podchodze do tych teorii smiertelnie powaznie, ale i nie zaprzeczam im stanowczo. A traktuję raczej jako ciekawe rozwazania na temat losów świata, mniej ,lub bardziej prawopodobne..(Często uwazam,ża faktyczne)
To staraj się to bardziej podkreślać bo trudno to wywnioskować z tego co piszesz :p
 
Do góry Bottom