Talibowie afgańscy i ich propaganda

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Fronda napisała "Talibowie: Polska jest pod sowiecką okupacją"
...dodają żołnierze.

Jednak nie zawsze udaje się wyjaśnienie rozpowiadanych przez talibów plotek. - Gdy podjeżdżaliśmy w pobliże wioski, w której mieszkali Pasztunowie, nikt nie wychodził. Nie witano wojsk koalicji. To ludzie zastraszeni przez talibów – wspominają.
No tak. Pasztunowie mają witać nowego okupanta z radością. Bo przywiózł wolność i za darmo rozdaje Pasztunom kałachy i RPG. :)

A swoją drogą to ci Talibowie prawdę napisali. Od czasu II Wojny żadne czerwone czy sowieckie ścierwo na latarni nie zadyndało. A rządząca pookrągłostołowa cwelica liże dupy postsowieckim KGB-owcom i buduje bohatersko socjalizm.
Ci Talibowie coraz bardziej mi się podobają.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
kr2y510 napisał:
Ci Talibowie coraz bardziej mi się podobają.

No cóż, z pewnością mają swoje plusy dodatnie i plusy ujemne :p .

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem i te sprawy. Może więc my powinniśmy zacząć współpracować ze środowiskiem Radia Maryja, to podobno polscy Talibowie :blush: ?
 
OP
OP
kr2y510

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Piter1489 napisał:
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem i te sprawy.

Ja nie myślę w kategoriach wróg-wroga. Ja myślę w kategoriach interesów.

Talibowie to obecnie jedyna większa siła polityczna, która sra na pseudo-wartości skundlonej i scwelonej Cywilizacji Białego Człowieka oraz jawnie z nią walczy.
Wcześniej czy później opanują jakieś terytorium lub zadadzą poważny cios koalicji. I właśnie to jest w moim interesie. Jedno zwycięstwo, które wcześniej czy później nastąpi (co wynika z rachunku prawdopodobieństwa) uzmysłowi niektórym okupowanym przez Rosję, UE czy USA, że pokonanie i obalenie władzy jest możliwe. A wtedy skurwysynom sen o globalnym światowym (komunistyczno-etatystycznym) rządzie się bezpowrotnie skończy. I oby to był ich pohybel.

Na pewno wolałbym by w Afganistanie wygrali lokalni watażkowie/Mudżahedini ale skoro są Talibowie to cieszę się tylko dla tego, że oni są i im się chce.

Piter1489 napisał:
Może więc my powinniśmy zacząć współpracować ze środowiskiem Radia Maryja, to podobno polscy Talibowie :blush: ?

Radio Maryja jest częścią obecnego reżimu. Oni są po to, by kanalizować pewne ruchy i by mieć potencjalnie radykalne siły religijne pod kontrolą. Gdyby Rydzyk był zbędny to by go nie było lub skończyłby jak dr Ratajczak albo jak W.Pańko.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Talibowie mają parę cech, które mogą zaciekawić: http://www.libertarian.pl/usa-przegrywa ... ganistanie

Społeczeństwa obyte z bronią są niezbyt plastyczne. Były premier Kirgistanu (jakiś stary aparatczyk) też rzucił hasło powszechnego dostępu do broni. Azja może się stać laboratorium ustrojowym o dość sporej powierzchni :)
 
Do góry Bottom