Taksówkarze chcą zablokować miasto

  • Thread starter Antoni Wiech
  • Rozpoczęty
A

Antoni Wiech

Guest
Większy fragment ze strony "Solidarność" Taksówkarzy:

"Dzisiaj nasza grupa zawodowa stoi przed największym wyzwaniem.
Rozstrzygnie się – BYĆ albo SZUKAĆ INNEGO ZAJĘCIA!?
Projekt deregulacji przedstawiony przez min. Gowina pokazuje, że władza, łamiąc swoje przyrzeczenia sprzed roku, postanowiła, z dnia na dzień, wszystkim przewozom wydać licencje taksówkowe!!!

Już był taki czas w Warszawie, kiedy jeździło grubo ponad 20 tysięcy taksówek.
To jest powtórka horroru sprzed ćwierćwiecza. Mamy siły pracować jeszcze dłużej?

Zawiązała się grupa taksówkarzy. Są wśród nas zarówno przedstawiciele większości korporacji jak i koledzy niezrzeszeni. Wspólnie organizujemy protest uliczny – blokadę miasta – wzorem włoskich, greckich i francuskich taksówkarzy stających murem w obronie swoich licencji i bez wahania paraliżujących największe metropolie, my też okażemy nasz sprzeciw w sposób zdecydowany i stanowczy! Nasze środowisko, dysponując odpowiednimi środkami nacisku i wiedzą o ruchu w mieście, jest w stanie wymusić dobre prawo. Prawo do normalności!

Chcesz skutecznego protestu? Chcesz pozostać taksówkarzem? Masz dość uciekania przed komornikiem? Masz dość patrzenia w oczy najbliższym, kiedy znów nie starcza na podstawowe potrzeby Twoich dzieci? Weź udział w proteście i wyjedź z nami na miasto!! Nastaw porządnie budzik, gdyż tym razem zaczniemy już o 7:00 rano!
Koniec z „łagodnym” jeżdżeniem w kółko, czas najwyższy po prostu stanąć…!
Organizatorzy szacują koszty kampanii, przygotowania i przeprowadzenia protestu na 30-40 tys. zł. Ze względu na powagę sprawy, skala i zasięg akcji muszą być maksymalne, a jej powodzenie zależy również od naszego zaangażowania finansowego. Sięgnijcie głębiej do portfeli – to jest ten moment!"

http://www.taxisolidarnosc.pl/?p=3710#more-3710
--
Nie wiadomo dokładnie kiedy ma być ta blokada, inne źródła sugerują datę rozpoczęcia EURO.

Całe to oburzenie komuszków z "Solidarności" o tyle jest pozytywne, że podnosi ciśnienie rządowi. Jak to mawiał jakiś komik "może nie będzie lepiej, ale będzie śmieszniej" :D
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Całe to oburzenie komuszków z "Solidarności" o tyle jest pozytywne, że podnosi ciśnienie rządowi.
Z jednej strony racja, mam nadzieję, że na Euro będzie się działo. Ale z drugiej strony jak będę musiał w czasie ich protestu się gdzieś szybko przemieścić, to chciałbym mieć czołg i rozjechać wszystkich związkowców jacy staną mi na drodze.
 
S

stormtrooper

Guest
Ach ta Warszawa. :p A na poważnie wkurwiają mnie związki, jeszcze przed nimi rząd ulegnie i będzie chuj a nie deregulacja.
 

luke27

Well-Known Member
117
405
Pewnie jak przyblokują w czasie euro płemieł Słońce Peru wycofa się z deregulacji. Niestety.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Zamiast blokować miasto, lepiej niech podniosą standard swoich usług. Bardzo dużo widziałam już, ale powiedzieć mogę jedno: taksówki z korporacji są stare!
Jakieś rozlatujące się Ople, Mercedesy i inne wozidełka, które są zajeżdżone.

A w takim uberze - auto nie może mieć więcej niż 10 lat, dobry stan techniczny no i oczywiście też mogą być napiwki, np kierowca da kabelek do ładowania na tylne siedzenia - wg mnie to bardzo duzy plus dla kierowcy.

Korporacje nie dbają o swój wizerunek!
-> W uberze, MyTaxi i innych aplikacyjnych taksówkach, gdy kurs ci się nie spodoba, albo kierowca będzie "lewy", albo coś z samochodem, np śmierdzi - To może cie wystawić ocenę takiemu kierowcy, zazwyczaj gwiazdki.
Jeśli taki kierowca będzie ciągle otrzymywać 1 gwiazdkę to firma która go zatrudniła pogada z nim, że albo się ogarnie, albo robi wypad, bo PSUJE WIZERUNEK firmy przewozowej, np MyTaxi.
A w korporacji? - hulaj dusza piekła niema, jak coś się nie podoba to do nikogo nie możesz się zgłosić z pretensjami, a Janusz z Merola będzie miał do ciebie waty jeszcze w trakcie drogi.
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Zaraz ktoś pewnie powie o tym jak łosukujom - nie wiem jak oni mają to zamiar robić, jeśli podczas zamówienia przez telefon możesz zapytać ile będzie dana trasa kosztować.. ja tak robię i nigdy nie zostałem oszukany na taksometrze.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
W aplikacjach też masz przybliżoną trasę i ile to będzie mniej więcej kosztować. A poza tym, jak już mówiłam wyżej. Jak zostaniesz oszukany, zawsze możesz dać 1 gwiazdkę i zrobić aferę zgłaszając sprawę w aplikacji.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 689
Zaraz ktoś pewnie powie o tym jak łosukujom - nie wiem jak oni mają to zamiar robić, jeśli podczas zamówienia przez telefon możesz zapytać ile będzie dana trasa kosztować.. ja tak robię i nigdy nie zostałem oszukany na taksometrze.

Ja tak nie robię i też nigdy nie zostałem oszukany albo mam to w dupie ponieważ rzadko korzystam z złotówy. W normalnym państwie chłop by wziął swego malucha, pierdyknął nalepkę "Biorę 2 zeta za kilometr" i nikt by się do niego nie przypieprzył, że jakiś gówno licencji nie ma
 

kompowiec

freetard
2 567
2 622
Ja tak nie robię i też nigdy nie zostałem oszukany albo mam to w dupie ponieważ rzadko korzystam z złotówy. W normalnym państwie chłop by wziął swego malucha, pierdyknął nalepkę "Biorę 2 zeta za kilometr" i nikt by się do niego nie przypieprzył, że jakiś gówno licencji nie ma
Pewnie to o czym mówisz, jest czymś w stylu blablacar aktualnie :p
 

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Blablacar działa na innych zasadach niż UBER czy MyTaxi

Blablacar ustalasz, dziś jadę z Krakowa do Warszawy i to jest mój cel podróży, mogę zabrać każdego kto chce jechać z Krk do Wawy.

Z uberem wygląda tak, że każesz kierowcy jechać, a nie, że jesteś tylko podróżnikiem.
Trasa z Krakowa do Warszawy ale każesz mu jechać jeszcze do Lublina - i tu jest właśnie róznica!
 
Do góry Bottom