System ostrzeżeń

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Ponieważ sieroty po Onion Forum i jacyś nowi dziwaczni goście zaczynają trochę przesadzać, uruchamiam system ostrzeżeń i zachęcam modów do używania go (bo nie jestem zwolennikiem banowania od razu, choć czasem to jedyny środek).

Generalnie działa to tak, że za przewinienia (parę zostanie predefiniowanych) będą przyznawane punkty ostrzeżeń (procenty).

Przekraczanie pewnych progów procentowych ostrzeżeń skutkować będzie różnymi karami: czasowym zawieszeniem możliwości postowanie, moderacją postów, a przy zdobyciu 100% - permanentnym banem.
 
143
25
Z ciekawości - dałoby radę na forum zaimplementować jakąś odmianę web of trust ?
Nie ujmując nikomu, centralne zarządzanie źle mi się kojarzy :)
Dzięki temu, każdy będzie mógł sam sobie "cenzurować' osobę, której nie chce czytać, coś jak w FMS (kojarzysz może zagadnienie?)


Pragnę tylko nadmienić, że nie mam nic przeciwko obecnemu rozwiązaniu, to tylko propozycja :)
Pozdrawiam!
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Nie bardzo rozumiem, jak miałoby to funkcjonować w kontekście forum. Jeśli zablokujesz sobie jakiegoś użytkownika, to on dalej będzie się "przesączał" w innych postach w dyskusji. Poza tym, dyskusja pozbawiona pewnych użytkowników często wygląda dziwnie.

System ostrzeżeń ma na celu stopniowe oswojenie tych mniej kumatych, że przesadzają. Przedtem było tak, że szaleli bez oporów, a potem byli zaskoczeni banem, który był jedyną formą kary.

A centralne zarządzanie jest po prostu faktem - to jest prywatne miejsce, gdzie właściciel ma zawsze rację.
 
143
25
tosiabunio napisał:
A centralne zarządzanie jest po prostu faktem - to jest prywatne miejsce, gdzie właściciel ma zawsze rację.

Jak już mówiłem - nie neguję tego ;) Jeżeli o mnie chodzi, możesz banować każdego kto ma nieparzysty numer IP, to Twoje forum i Twoje zasady.

Po prostu zaproponowałem pewne rozwiązanie, a brak określonych postów nie jest przecież problemem, nikt nie zmusza przecież do korzystania z WOT-a.

No i wot nie musi zastapic moderacji, moze byc alternatywą działającą obok (bezkolizyjnie) z centralną moderacją.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Zauważ, że u nas moderacja jest minimalna. Ogranicza się głównie do przenoszenia wątków we właściwe miejsce, albo splitów, gdy zmieniają tematykę. A ostatnio jest trochę więcej banowania, bo przybyło kretynów. Zresztą w historii forum było banów dopiero 6, więc nie jest tak ostro z centralnym sterowaniem.

Ostrzeżenia mają za zadanie zwrócić mało pojętnym uwagę na to, że przeginają pałę i uchronić ich przed banem, gdy zachęceni brakiem reakcji będą kontynuować swoje wybryki. To takie klapsy zamiast od razu walenia pałą w łeb.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Cenzura wpływa też na jakość forum. Ktoś nowy wchodzi, czyta jakieś pseudointelektualne wymiociny, tasiemcowe polemiki o dupiemaryni, gówniarskie pyskówki itp. Forum jest w pewnej mierze wizytówką polskiego środowiska wolnościowego. Możliwość ignorowania określonych wpisów, czy userów nie załatwia sprawy.

Pełna dowolność mogłaby być sensowna wtedy, gdyby forum nie miało żadnego profilu tylko było boardem do dowolnego wygadywania się.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
GrzechotnikPustynny napisał:
Po prostu zaproponowałem pewne rozwiązanie, a brak określonych postów nie jest przecież problemem, nikt nie zmusza przecież do korzystania z WOT-a.

istnieje lista ignorowanych
 
Do góry Bottom