Stop cenzurze

C

Cngelx

Guest
Miło mi osobiście ogłosić, że akcja zbierania podpisów przeciwko ograniczaniu dostępu do Internetu została rozpoczęta.

Jakie są cele akcji? Zebranie jak największej liczby podpisów i wysłanie ich do wszystkich polskich europarlamentarzystów wraz z listem otwartym. Jako obywatele chcemy poznać zdanie naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim, tym bardziej, że większość z nich chce się ubiegać o reelekcję podczas czerwcowych wyborów.
Jeżeli więc tylko zgadzasz się z nami, wypełnij proszę formularz dostępny na stronie akcji.
Co jeszcze można zrobić? Przekaż ten adres jak największej liczbie znajomych, poinformuj ich o zamiarach oficjeli z Brukseli.
[align=right]przekopiowane żywcem z osnews.pl[/align]

Teraz zbieranie podpisów, a w niedziele manifestacja w Warszawie. Powierzchownie patrząc na sprawę w zasadzie można by było uznać, że to co jest proponowane w pakiecie telekomunikacyjnym jest słuszne gdyż daje klientowi możliwość płacenia tylko za to z czego chce korzystać, a dostawcy prawo do świadczenia takiej usługi. Jednakże zwróciwszy uwagę na to, że najwięksi providerzy to najbardziej znienawidzone korporacje które w zasadzie sprawują władzę w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej, a koszty używania ograniczanego dostępu będą droższe niż pełnowartościowy nieocenzurowany net można mieć spore wątpliwości. Osobiście chyba podpiszę petycję. And you? :D
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
"W tej chwili kluczowe decyzje w sprawie zarządzania Internetem podejmowane są przez Internetową Korporację ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN). Jest to korporacja typu non-profit, która działała w oparciu o umowę z Departamentem Handlu USA. Okres obowiązywania tej umowy upływa z dniem 30 września br"
http://di.com.pl/news/26646,0,USA_znow_ ... netem.html

-sprawa jest raczej przesądzona,
po 30. 09. internet przejmie Obama, albo unia
stawiam raczej na to pierwsze
 
Do góry Bottom